Kā pareizi kopt zālienu, lai tas kļūtu vienmērīgs un biezs?

Atcerieties to angli, kurš uz jautājumu “Kā iegūt perfektu zālienu?” atbildēja: “Vienkārši: pļaujiet zāli reizi nedēļā… 150 gadus.”. Mēs saprotam, ka vēlaties saņemt detalizētāku atbildi, tāpēc šis raksts ir paredzēts, lai atbildētu uz jautājumiem, ar kuriem dārznieki bieži saskaras. 

Kā zināt, kad ir laiks pļaut zālienu??

Vai kādreiz esat aizdomājušies, kāpēc zālieniem tiek piešķirts “īsāks ceļš”? Fakts, ka optimālais zāles augstums (un tas ir 4-5 cm), kas noteikts ar pieredzi. Ja tas tiek uzturēts, zāles segums kļūst līdzenāks, zaļāks un biezāks.

Vispirms pārbaudiet laika prognozi. Ja zāliens karstā laikā tiek pļauts pārāk īsi, saknes novājinās un nezāles ir spiestas to izmantot. Tātad tā nav pļaušana, bet gan laistīšana karstās dienās.

Tāpat atturieties no pļaušanas rasas un mitrās dienās. Pirmkārt, tas nav droši (ir svarīgi izvairīties no elektrošoka riska). Otrkārt, mitras zāles uzkrāšanās izraisa rotējošo daļu sasilšanu un palielina motora slodzi. Treškārt, pēc lietus augsne kļūst mīkstāka, un tajā var palikt spraugas. Pļaušana komfortablos laika apstākļos bez ekstrēmām temperatūrām.

Vai ir kādi īpaši pļaušanas noteikumi??

Jā, un vispirms ir jāpārliecinās, ka zālienā nav akmeņu, vadu vai citu gružu, kas var atsisties vai uzķerties uz instrumenta kustīgajām daļām. Rezultāts būs labāks, ja pļaujmašīnu nedaudz aizķersiet jau nopļautajā nogāzē un nogāzēs to darbināsiet pāri nogāzei (uz augšu un pāri kalnam), nevis gareniski.

Vai es varu atstāt nopļauto zālienu uz zāliena?? Šis jautājums joprojām ir apspriežams. Tas ir acīmredzami vienkāršāk, jo nav jāpārtrauc darbs, lai iztukšotu zāles savācējkasti. Ja regulāri pļaujat, nopļautā zāle ir īsa un viegli iekļūst augsnē, kur tā kļūst par dabisku mēslojumu. Kā mīnusu var minēt to, ka ir gandrīz neiespējami nesabojāt apavus svaigā zālienā.

Kāds ir labākais pļaušanas veids?

Zāliena kopšanai tiek izmantoti divi instrumenti – zāles pļāvējs un trimmeris. Zāles pļāvējam ir nepieciešams pļāvējs, lai vienmērīgi nopļautu lielu platību, taču to nevar izmantot zāliena malās, pie žogiem, ap krūmiem un kokiem. Šajās jomās ir nepieciešams trimmeris, ar kuru var apgriezt visu. Lai darbs sagādātu prieku, izvēlieties trimeri ar pārdomātu ergonomiku un līdzsvarotu dizainu.

Agrāk visa dārza tehnika tika darbināta ar benzīna dzinēju, un tas nozīmē, ka arī burtiskā nozīmē!). Mūsdienās šīs mašīnas galvenokārt izmanto komunālo pakalpojumu uzņēmumi liela mēroga darbiem. Dārzkopjiem ir arī citi trūkumi: dūmi un benzīna izgarojumu smaka, troksnis, kā arī nepieciešamība pašiem sajaukt degvielu un apkalpot dzinēju. Ilgu laiku vienīgā alternatīva benzīna elektriskajiem instrumentiem bija elektriskie instrumenti, un tiem bija viens liels trūkums: atkarība no elektriskās rozetes un sapinušies kabeļi. Tas vairs nav tā, jo ir kļuvuši pieejami bezvada elektriski darbarīki. Tie ir vieglāki, klusāki, praktiski neprasa apkopi un, kas ir vissvarīgākais, sniedz jums brīvību pārvietoties!

Kā izvēlēties modeli

Mazākas mašīnas parasti ir vieglākas un vieglāk manevrējamas, tāpēc, ja jums nav daudz vietas, izvēlieties tās. Jo lielāka platība, jo jaudīgāka ir pļaujmašīna. Ja apvidus ir ļoti nelīdzens, izvēlieties modeļus ar vilces piedziņu, kas palīdz strādāt nogāzēs. Ievērojiet arī zāles savācējkastes ietilpību – tā ir jāiztukšo darba gaitā, darot pārtraukumus darba procesā. Pārbaudiet, vai pļaujmašīnai ir mulčēšanas komplekts (zāles izkliedēšanai pa zālienu), vai zāles savācējkastei ir regulējams līmenis un vai ir iespējams regulēt pļaušanas augstumu. Noskaidrojiet, vai akumulators un lādētājs ir iekļauti komplektācijā vai arī tie ir jāpērk atsevišķi, un vai ražotājs piedāvā citas iekārtas ar līdzīgu akumulatoru, lai to varētu nomainīt, piemēram, no trimmera uz zāles pļāvēju un otrādi. Kärcher mašīnām tas ir kopīgs. Piemēram, 18 V LTR 18-30 akumulatoru komplektu var kombinēt ar LMO 18-36 akumulatoru komplektu un citiem dārza instrumentiem ar tādu pašu sprieguma klasi.

Lai mašīna kalpotu ilgi

Atliek atgādināt dažus noteikumus, kas palīdzēs 100% izmantot tehnikas resursus un ilgstoši uzturēt to darba kārtībā.

Bezvadu darbarīki ir paredzēti zāliena kopšanai. Darbs pļavā ar augstu zāli nav laba ideja – tas var izraisīt lūšanu.

Ja jūtat vibrācijas, apstājieties. Tā ir zīme, ka kaut kas nav kārtībā – pļaujmašīnas asmens nav pareizi fiksēts vai kustīgajās daļās ir nokļuvuši gruži. Ja cēloni nevarat noteikt pats, sazinieties ar savu servisa centru.

Izmantojiet tikai oriģinālu akumulatora lādētāju, ziemā uzglabājiet to sausā un siltā vietā un neaizmirstiet to pilnībā uzlādēt pēc ilgākas uzglabāšanas. Novēlam jums prieku un lielisku zālienu!

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: