Kā mājās uzbūvēt smilšu pulveri

smilšu strūklas apstrāde nodrošina augstas kvalitātes un ātrus rezultātus netīrumu, matēta stikla utt. noņemšanā. Pirmais darbības veids ir ļoti populārs mazos autoservisos un pat privātās garāžās. Problēma ir tā, ka daudzi tirgū pieejamie aparatūras komplekti ir dārgi. Un, ja jums ir mājas amatnieks ar jaudīgu kompresoru. Šajā gadījumā jūs varat samontēt smilšu pulveri ar savām rokām, burtiski izmantojot izmestus priekšmetus un detaļas, ko var iegādāties jebkurā datortehnikas veikalā.

Smilšu pulverizatora konstrukcija un darbība

Jūs varat izveidot savu smilšu smidzinātāju, pamatojoties uz diviem konstrukcijas modeļiem, kuriem ir atšķirīga abrazīvā materiāla padeves fizika izejas caurulē. Tomēr to svarīgāko sastāvdaļu saraksts ir vairāk vai mazāk vienāds.

 1. Kompresors ir pamatierīce gaisa izpūšanai.
 2. Gaisa rezervuārs, ko var izgatavot no gāzes pudeles.
 3. Abrazīvā materiāla tvertne, kas ir pietiekami maza, lai to varētu izgatavot no freona tvertnes vai ugunsdzēšamā aparāta.
 4. Pistole – mašīnista galvenais darbarīks.
 5. Savienojuma šļūtenes.

Svarīgi! Lai nodrošinātu ilgstošu darbību un stabilus abrazīvā maisījuma parametrus, smilšu smidzināšanas iekārtā obligāti jābūt mitruma separatoram. Izmantojot virzuļkompresoru, gaisa ieplūdes atverē ieteicams uzstādīt eļļas filtrēšanas sistēmu.

Sanitārais trijnieks
 • regulēšanas ierīces. Pareizam manuālajam smilšu pulverim jābūt ar regulējamu gaisa plūsmu un abrazīva padeves ātrumu. Nav prasību attiecībā uz regulēšanas ierīci. Mājās šo lomu labi pilda tērauda ūdens lodveida vārsti.
  Savienojums
 • Uztvērējs. Šī montāžas daļa ir nepieciešama, lai atvieglotu kompresora darbību un stabilizētu spiedienu. Gaisa tvertne ir obligāta, ja vēlaties jaudīgu smilšu pulveri ar savām rokām. Šo ierīci var izgatavot no pulverveida ugunsdzēšamā aparāta ar lielu korpusa ietilpību. Vēl viena iespēja ir izgatavot uztvērēju no gāzes pudeles.
  Freona balons
 • Svarīgi! Mitruma ekstrakcijas un eļļas uztvērēja ierīču pieslēguma shēma ir atkarīga no konkrētā šim nolūkam iegādātā produkta. Tomēr lielākajai daļai tirgū pieejamo modeļu ir nepieciešams tikai izvads no sanitārā trijstūra, kuram ir pievienoti šļūtenes savienojumi.

  Algoritms, kā no gāzes balona vai ugunsdzēšamā aparāta izgatavot smilšu smidzinātāju

  Vienkāršākais paštaisītais smilšu pulveris ir spiediena tipa ierīce. Smilšu pulvera izgatavošanai ir nepieciešamas šādas sastāvdaļas (sastāvdaļu izvēles principi un mērķis ir aprakstīti iepriekš)

  • lodveida vārsti, 2 gab;
  • balons no freona, gāzes balona vai ugunsdzēšamā aparāta;
  • Caurules gabals, lai izveidotu piltuvi abrazīva iepildīšanai kamerā;
  • T-veida detaļas, 2 gab;
  • Šļūtenes ar iekšējo diametru 10 un 14 mm abrazīva izvadīšanai un gaisa padevei no kompresora;
  • Savienojumi un skavas šļūteņu nostiprināšanai;
  • Sanitārā gumijas lente konstrukciju elementu savienošanai.

  Smilšu pulveris ir ražots saskaņā ar šādu algoritmu.

  1. kamera ir sagatavota. Šim nolūkam no ugunsdzēšamā aparāta tiek izlaista gāze vai pulveris un izņemts jebkādu saspiesto balonu saturs.
  2. Izveidojiet cilindrā caurumus. Abrazīva ieplūde augšpusē (atbilstoši izvēlētajam caurules diametram) un abrazīva ieplūde apakšā, lai metinātu vārstu.
   Saliekamās konstrukcijas
  3. Pēc vārsta, izmantojot dūmu lenti, uzstādiet tee, sajaukšanas ierīci.
  4. Uz cilindra vārsta ir uzstādīts krāns, kam seko T-veida savienojums.

  Galveno konstrukciju papildina riteņu vai rokturu metināšana. Ir iespējams izmantot arī atbalsta kājas, lai spridzināšanas iekārta būtu ne tikai mobila, bet arī izturīga.

  Pēc tam tiek izveidoti savienojumi un izveidotas gatavā maisījuma ieplūdes un izplūdes caurules:

  • Uz cilindra vārsta ir uzstādīti apakšējie T-veida savienotāji;
  • Gaisa padeves šļūtene ar 14 mm diametru ir novietota starp T-veida daļu uz vārsta un attiecīgo sajaukšanas ierīci balona apakšā;
  • kompresors ir savienots ar atlikušo vārsta trijstūra padevi ar savienotājelementu;
  • Pievienojiet darba maisījuma šļūteni apakšējā t-veida savienojuma brīvajam izvadam.

  Formēšanas izvads

  Tas pabeidz ierīces konstrukciju.

  Aizdedzes svece

  Svarīgi! Sveču pareizās daļas atdalīšanas process ir neizbēgama milzīga daudzuma putekļu un nepatīkamas smakas veidošanās. Tāpēc ir ieteicams iegādāties keramikas uzgali veikalā, ja neesat pazīstams ar slīpmašīnu un darbnīcas tehniku.

  Jāuzsver: pašdarināts dizains bieži vien darbojas labāk nekā gatavs smilšu pulverizatora pistole, kuru daudzi modeļi ir pieejami mazumtirdzniecībā. Tāpēc ir lietderīgi veltīt laiku, lai radītu savu risinājumu, kas neprasa ievērojamus finanšu ieguldījumus.

  Alternatīvas būvniecības metodes

  Atkarībā no īpašnieka vajadzībām un izmantotajiem materiāliem ir pieejamas daudzas paštaisītas smilšu strūklas apstrādes iespējas. Varat izveidot savu, efektīvu ierīci, izmantojot citiem uzdevumiem paredzētus produktus. Piemēram, montēt bezputekļu spridzināšanas iekārtu ar savām rokām palīdz augstspiediena mazgāšanas mašīna. Šeit ir dažas darbojošās un efektīvās iespējas paštaisītām ierīcēm.

  No augstspiediena mazgājamās mašīnas

  Smilšu smidzinātāju var samontēt no Kercher. Šī spridzināšanas iekārta rada augstu ūdens spiedienu pie maza ūdens plūsmas ātruma. Lai iegūtu efektīvi strādājošu bezputekļu ierīci, jums ir nepieciešams tikai uzmontēt speciālu sprauslu uz izplūdes caurules. Jums būs nepieciešams:

  • pašizgatavotas vai veikalā iegādātas keramikas sprauslas;
  • Pastiprināta šļūtene;
  • sajaukšanas ierīcei ir piemērots T-veida gabals ar piemērotu diametru;
  • padeves regulēšanas bloks, cilindriska dozēšanas ierīce;
  • abrazīvā strūklas caurule ar gaisa ieplūdes atveri, kas aprīkota ar gaisa padeves līniju uz slēgtu tvertni, kura piepildīta ar smiltīm vai citu abrazīvu.

  Kercher ūdens smilšu smidzinātājs darbojas ar ežektora ķēdi. Augstspiediena ūdens lielā ātrumā plūst cauri sajaukšanas ierīcei, radot vakuumu strūklas ceļā. Smiltis tiek ievadītas un izstumtas ar augstspiediena šķidrumu.

  Pistoles dizains

  Abrazīvais kanniņš var būt vai nu viegls pulvera ugunsdzēšamais aparāta balons, vai profesionāls ugunsdzēšamais aparāts plastmasas pudele.

  Lietošanai gatavas ierīces principiālā shēma

  Konstrukcijas montāžai ir nepieciešams:

  • pilnveidot smidzināšanas pistoli, lai izmantotu sprauslu ar pareizajiem izmēriem;
  • Piestipriniet pie pistoles maisīšanas t-veida savienotāju;
  • Savienojiet un nostipriniet padeves un cirkulācijas šļūtenes.

  Svarīgi ir! Nospiežot sprūda slēdzi, jūs sākat smilšu vai citu abrazīvo materiālu smidzināšanu no tvertnes. Pudeles tilpums ir pietiekams, lai 20-30 minūšu ilgā laikā uzspridzinātu nelielas detaļas vai virsmas.

  Kā secinājums

  Lai novērstu to, ka improvizēts smilšu pulveris kļūst par problēmu un sabojā jūsu veselību, neignorējiet vienkāršas norādes drošības noteikumi. Ieteicams putekļus no spridzināšanas zonas nekavējoties aizvākt. Šādam uzdevumam var izmantot piekabi no putekļu sūcēja. Tomēr, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību, obligāti jālieto respirators, tīrīšanai, sīku detaļu slīpēšanai jāizmanto neaizsegta hermētiska kamera.

  Populārākie 2018. gada smilšu pūtēji

  GARWIN smilšu smidzinātājs 17 l GARWIN 8866101

  N33235 90l smilšu strūklas kamera. AE&T06301 galda virsma

  JTC-5324 Smilšu smidzinātājs, 1/2″ šļūtene, maks. spiediens. 250PSI, 38L ietilpība.

  Fubag Sbg142/3 spridzināšanas pistole

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: