Mūsdienās smilšu strūklas procesa jēdziens ir pazīstams pat cilvēkiem, kas nav saistīti ar rūpniecību. Šis aprīkojums ir piemērots dažādiem lietojumiem. Piemēram, pasūtot jaunu drēbju skapi, jūs varat dzirdēt, ka meistars saka, ka zīmējumi uz spoguļa tiks veidoti ar smilšpapīru. Katram pielietojumam ir pieejamas dažādas dažādu izmēru un cenu spridzināšanas iekārtas. Tomēr vispārējā smilšu smidzinātāja uzbūve ir nemainīga.
Smilšu smidzinātāja konstrukcija un darbības princips
Jebkuras spridzināšanas iekārtas darbības princips ir abrazīvo daļiņu trieciena trieciens uz spridzināmās virsmas. Atkarībā no saspiestā gaisa un smilšu maisījuma radītais mehāniskais spēks var būt no ļoti maza līdz ļoti lielam triecienspēkam.
Pastāv dažādas smilšu strūklas iekārtu kategorijas. Tas var būt klasifikācija:
- no abrazīvā nesēja plūsmas: liesmas, gaisa vai šķidruma;
- atkarībā no abrazīvā materiāla, ar kuru smilšu pulveris tiek izmantots (plastmasas granulas, stikla lodītes, tērauda smiltis, pulverveida abrazīvi un daudzi citi);
- Ar inženierrisinājumu: ežektors un spiediens.
Virsmas apstrādes procesā liela nozīme ir izejas šļūtenes un pistoles sprauslas īpašībām. Tas attiecas uz jebkura veida iekārtām. Lielāks šļūtenes diametrs ļauj transportēt lielāku izsmidzināmā maisījuma daudzumu. Lai nodrošinātu plūsmu, būs nepieciešama sprausla ar ievērojamu diametru. Taču tas samazina daļiņu ātrumu un līdz ar to arī spridzināšanas ātrumu un intensitāti uz mērķa virsmas. Tāpēc praksē ir nepieciešams rūpīgi sabalansēt sprauslas diametru ar padeves šļūteni, lai sasniegtu optimālus rezultātus.
Protams, smilšu strūklas iekārtas atšķiras pēc izmēra un izlaides. Piemēram, nelielas jaudas kompaktās ierīces tiek izmantotas nelielās darbnīcās. Vidējas noslodzes modeļi ir ar riteņiem, un tos nepieciešams transportēt sienu vai konstrukciju smilšu strūklas apstrādei. Visjaudīgākās klases iekārtas parasti izmanto stacionāri, vairākiem operatoriem rūpnieciskā vidē.
Vispārīgi drošības noteikumi smilšu strūklas apstrādei
Smilšu strūklas apstrāde jāveic saskaņā ar visiem drošības noteikumiem. Operators spridzināšanas zonā ir neizbēgami pakļauts riskam. Galvenais ir smalku putekļu izmešana gaisā, silīcijs, strādājot ar smiltīm, citādi ar citiem abrazīviem materiāliem. Papildus atlikumiem, kas rodas, sadaloties izmantotajam maisījumam, gaisā nenovēršami izdalās arī nelielas pārklājuma materiāla daļiņas. Tas var būt gan kaļķakmens, gan toksiskas vielas no krāsām un lakām.
Strādājot ar smilšu smidzinātāju, ir obligāti jāievēro drošības pamatnoteikumi.
- Operatoram jāizmanto speciāls aizsargtērps ar respiratora masku, droši izolēt personu no apkārtējās vides.
- Slēgtai zonai, ko paredzēts izmantot ar smilšu strūklas iekārtām, jābūt aprīkotai ar piespiedu ventilācijas sistēmas.
- Strādājot augstumā, veicot ēku sienu tīrīšanu drošības aprīkojuma lietošana ir obligāta.
Svarīgi! Pirms darba uzsākšanas operators rūpīgi pārbauda šļūtenes, spridzināšanas iekārtas zemējumu pret statisko elektrību, pārbauda spridzināšanas iekārtas strāvas kabeļus un pūtēja iekārtas stāvokli.
Darbiniekiem ir jāiziet drošības apmācība. Smilšu smidzinātāja kompetences joma ietver ne tikai zināšanas par to, kā rīkoties ar iekārtu dažādos apstākļos. Iekārtu operatoriem ir jāiepazīstas ar drošības instrukcijām darbam ar augstspiediena baloniem. Rūpnieciskajā vidē uzņēmums reizi ceturksnī rīko kvalifikācijas celšanas apmācības par darba drošību un veselības aizsardzību darbā. Katru gadu tiek veikta arī ēku drošības pārbaude, strādājot ar smilšu strūklas iekārtām. Darbiniekiem reizi gadā jāveic medicīniskā pārbaude.
Virsbūves apstrāde uz metāla, izmantojot smilšpapīru
Šūnu spridzināšanas iekārtas tiek plaši izmantotas automobiļu virsbūvju remontdarbnīcās, krāsotavās un automobiļu virsbūvju remontdarbnīcās. Tomēr šādos gadījumos izmantotajām spridzināšanas sistēmām jāatbilst vairākiem kritērijiem:
- izmantot plašu abrazīvu klāstu, lai panāktu īpašu ietekmi uz pārklājumu;
- nodrošina apstrādi, nebojājot metālu;
- Spēja regulēt ātrumu un darba jaudu.
Tas ne tikai nekaitē riteņu diskiem vai virsbūvei, bet ir arī lēts. Šajā smilšu strūklas iekārtu klasē strūklas maisījuma avots un vienlaikus arī strūklas plūsmas ģenerators ir strūklas plūsmas ģenerators šķidras skābes cilindrs. Spridzināšanu ar oglekļa dioksīdu sauc par bezputekļu spridzināšanu. Piemēram, smidzināšanu ar smilšu strūklas diskiem var veikt nelielā darbnīcā, ja ir piespiedu ventilācija gāzu izplūdei.
Padomi! Lai izvairītos no saindēšanās ar oglekļa dioksīdu, metāla detaļas ieteicams tīrīt ārpus telpām.
Koka slīpēšana ar smilšu strūklu
Koks ir diezgan trausls materiāls. Pat pēc ilgstošas lietošanas baļķu vai dēļu virsma saplaisā. Lokāli veidojas puves, izžūšanas vai izžūšanas zonas. Guļbūve vai koka karkasa māja sāk izskatīties neestētiski. To pašu var teikt par daudziem produktiem, kas izgatavoti no populārā dabīgā materiāla.
Atsevišķa uzmanība jāpievērš darbiem ar smilšu strūklu uz koka, piemēram spridzināšana. Tā ir operācija, kas mākslīgi noveco materiālu, piešķirot tam raupjuma iespaidu un atklājot tā faktūru. Strādājot krāsošanas darbnīcā, spridzināšanu veic nelielās, hermētiskās kamerās, kas aprīkotas ar ventilācijas iekārtām, lai pasargātu no liela putekļu daudzuma.
koksnes smilšu strūklas apstrādei izmanto salīdzinoši maigus abrazīvus ar augstu sodas saturu. Ar šo metodi tiek nodrošināta attīrītās virsmas ekoloģiskā saderība. Turklāt soda neietekmē koksnes krāsu un tekstūru, un to var izmantot pat atjaunošanas darbos pēc ugunsgrēkiem.
Modernās smilšu strūklas iekārtas stikla smilšu strūklas apstrādei spēj:
- var spridzināt lielas platības vai lokālas, ierobežotas teritorijas;
- Darbs ar spoguļiem, atstarojošās amalgamas noņemšana;
- veidot rakstus uz materiāla virsmas.
Stikla spridzināšanas iekārta ar programmatūras vadību spēj radīt sarežģītus, daudzkrāsainus attēlus. To panāk, mainot spridzināšanas galviņas gājienu skaitu pa atsevišķiem attēla laukumiem. Šādu matētu stiklu var izgatavot pat uz vietas klienta telpās.
Jūsu informācijai! Mobilais stikla smilšpapīrs darbojas hidrauliski. Abrazīvā maisījuma nesošā masa ir attīrīts ūdens. Stikla glazēšana ar šo metodi nerada kaitīgus putekļus gaisā, tāpēc to var veikt jebkurā telpā.
Smilšu strūklas tehnoloģija sienu tīrīšanai
Fasāžu virsmas tīrīšana ļauj noņemt netīrumus un veco krāsu, kā arī atjaunot virsmu vai sagatavot to pārklājumam ar īpašām īpašībām. Šādi apstrādes klase tiek uzskatīta par bīstamu. Un šis apgalvojums ir patiess.
- Smidzinot sienas, žogus vai fasādes, gaisā nonāk liels daudzums silīcija dioksīda putekļu, kas var kaitēt plaušām.
- Risks apdraud ne tikai darbā iesaistīto personālu, bet arī visus cilvēkus, kas atrodas tiešā spridzināšanas zonas tuvumā. Tie ir garāmgājēji, kaimiņu māju iedzīvotāji.
- Darbi uz fasādes bieži ir saistīti ar kritiena risku no augstuma.
Fasādes virsmas tīrīšanas princips ir netīrumu iznīcināšana, ko izraisa abrazīvo daļiņu trieciens, ko mašīna paātrina līdz 650 km/h vai vairāk. Katram operatoram, kas strādā ar smilšu strūklas iekārtām, obligāti jāsaņem drošības instruktāža.
Lai aizsargātu cilvēkus, Var izmantot arī tīrīšanas zonu:
- Vakuumiekārtas, kas tūlīt pēc apstrādes no spridzināšanas zonas aizvāc abrazīva un putekļu atlikumus;
- Daļēji atvērtas kameras, kurās strādā personāls.
Pēdējo aizsardzības pasākumu ir vērts izskaidrot sīkāk. Daļēji slēgta kamera – ir aptuveni paralleleipēds bez vienas šķautnes. Tā ir aprīkota ar ventilācijas sistēmu. Izvietojot kameru viena sienas segmenta un fasādes priekšā, personāls veic smilšu strūklas tīrīšanu, izmantojot aizsardzības līdzekļus (maskas, kostīmus, gāzmaskas, aizsargtērpus). Nav kaitējuma videi un apkārtējiem cilvēkiem vai tas ir minimāls.
Nobeigumā
Nedomāju, ka smilšu strūklas darbības vai ārstēšanu var veikt jebkurā telpā, pirmais nozvejotas uz vietas un nopirka par nelielu naudas vienību. Lai iegūtu labus rezultātus, rūpīgi jāizvēlas pareizais aprīkojums.
Svarīgi ! Obligātā speciālo darba zonu (apdzīvotu un neapdzīvotu šūnu) iekārtošana novērš cilvēku traumas un tuvumā esošo personu labsajūtu. Ir vērts atcerēties: ja jums nav pietiekamu zināšanu, prasmju un aprīkojuma, ir vērts nolīgt profesionāļus, lai veiktu dažas darbības ar smilšu pulveri.
Labākie smilšu pūtēji 2018
GARWIN 8866101 17l smilšu smidzinātājs
N33235 Spridzināšanas skapis 90L. AE&T06301 Tabula T06301
JTC-5324 Blasteris, 1/2″ šļūtene, maks. spiediens. 250PSI, 38 litru tilpums.
Fubag Sbg142/3 spridzināšanas pistole