Kā izvēlēties savam automobilim piemērotu kompresoru

Pat Vācija – vienīgā valsts, kurā nav ātruma ierobežojuma uz automaģistrālēm – nevar lepoties ar perfekti izlīdzinātiem ceļiem. Automašīnu riepas ir pakļautas gandrīz nepārtrauktai slodzei – tajās zūd gaiss, un tajās ir jākontrolē pietiekams spiediens. Nedrīkst aizmirst par bezceļu entuziastiem. Tātad mēs varam droši teikt – automašīnas kompresors ir vēlama jebkura transportlīdzekļa aprīkojuma daļa, neatkarīgi no tā, cik bieži rodas nepatikšanas caurumošanas veidā.

Automašīnu kompresoru sūkņu šķirnes

Vieglākais mehāniskais kompresors – ir ar kāju darbināms autosūknis, ar ko, tā sakot, pašu rokām piepumpēt riepas. Šodien ir iespējams iegādāties šādu ierīces modeli ar gandrīz jebkurām īpašībām. Pieejami vienvirziena vai divvirzienu sūkņi ar darba spiedienu no 4 līdz 10 atmosfērām, ar dažādu jaudu, ar vienvirziena vai reverso virzuļa gājienu.

Taču mehāniskais kompresors ir neērts. Īpaši tad, ja ir nepieciešams piepumpēt smaga apvidus automobiļa riepu vai ja mašīna ir jālieto trauslai meitenei.

Kompresors ir droša, uzticama, ekonomiska un – pats galvenais – izturīga piedziņa nepiedāvā papildu funkcijas. Tām nav automātiskās spiediena kontroles, izgaismotu instrumentu, atpakaļgaitas pārnesuma vai skaļuma regulēšanas. Tāpēc elektriskais kompresors automašīnai ir ļoti populārs.

Kādu kļūdu pieļauj vidusmēra iesācējs autovadītājs, kad vēlas iegādāties šādu noderīgu ierīci savam automobilim?? Tiesības, neiedziļinās inženierijas smalkumos un pērk pirmo pieejamo kompresoru automašīnām. Lai nebūtu vīlušies savā pirkumā, ir vērts nedaudz uzzināt par šādu ierīču būvniecības pamatprincipiem. Automobiļu kompresoru tipi atšķiras ne tikai pēc barošanas avota, jaudas, bet arī pēc pamatīpašībām – uzticamības, uzturējamības, darbības režīma.

Virzuļa sūkņa darbība

Šīs ierīces stiprās un vājās puses jau ir redzamas tās slēguma shēmā. Pirmās izskatās šādi.

 1. Ir iespējams izvēlēties kompresoru transportlīdzeklim Ar jebkuru vēlamo jaudu. Gaisa padeve ir tieši atkarīga no cilindra tilpuma, motora apgriezienu skaita un virzuļa gājienu skaita.
 2. Ierīce var norādīt augsta efektivitāte, jo īpaši attiecībā uz laika patēriņu. Divu virzuļu kompresors jo īpaši piegādā gaisu praktiski nepārtraukti, jo diviem cilindriem ir spoguļveidīgs virzītāju kustības raksturs. Vienībai ar divvirzienu darba ciklu ir līdzīga funkcija.
 3. Nav grūti izvēlēties tādu motora jaudu, kas ļauj optimāli izmantot kompresoru neatkarīgi no tā, vai tas ir pieslēgts 220 V elektrotīklam (tieši vai ar invertora starpniecību) vai tiek darbināts no cigarešu šķiltavas.

Paceļamo modeļu trūkumi reti ir redzami īpašniekiem, kuri intensīvi neizmanto ierīci. Taču tie daudz ko liecina par vispārējo funkcionālo ērtību un ierobežoto stabilitāti, uzticamību un uzticamību.

 1. Transportlīdzekļa riteņa piepūšana ar virzuļkompresoru ir sarežģīta vienā piegājienā lielā apvidus automašīnā vai kravas automašīnā. Ierīce pārkarst, tam jāstrādā tikai noteiktu laiku ar gariem dzesēšanas intervāliem.
 2. Jo lielāka ir virzuļa modeļa jauda un veiktspēja – jo masīvāks un apjomīgāks tas ir.
 3. O-Ring gredzeni laika gaitā nolietojas, Kompresors vairs neuzrāda maksimālo spiedienu, jaudu.
 4. Riteņu sūknēšanas ierīces remonta izmaksas, sabojājoties kloķvārpstai, var būt salīdzināmas ar jauna modeļa iegādi.
 5. Cilindra vai virzuļa bojājumi – noteikti neuzticams gadījums.
 6. Virzuļdzinēja kompresora uzticamība parasti tiek uzskatīta par zemu, jo sūkņa konstrukcija ir izturīga Daudz kustīgu un berzes daļu. Lai uzturētu nemainīgus darbības parametrus, ir nepieciešama periodiska apkope un nolietojušos detaļu nomaiņa.

Kā darbojas diafragmas sūknis

Diafragmas kompresora shematiskais dizains uzreiz parāda tā acīmredzamās priekšrocības. Pirmkārt, ierīcei ir daudz mazāk kustīgu vai nodilstošu detaļu, To konstrukcija un kinemātika ir daudz vienkāršāka salīdzinājumā ar virzuļdzinēju modeļiem. Otrkārt, galvenais darba orgāns – membrāna – ir viegli nomaināms, ja ir nolietojies vai bojāts. Un šāda patērējama elementa izmaksas ir diezgan zemas.

Diafragmas sūknim ir arī trūkumi. Tomēr tos nepamanīs tie, kas izmanto kompresoru vieglo automobiļu riepām vai piepūš gumijas laivu zvejas vajadzībām. Piemēram, elektriskais diafragmas sūknis nenodrošina tik augstu maksimālo spiedienu, jo to izgatavo virzuļu modeļi, kuru izmaksas ir salīdzināmas. Arī aplūkojamās klases ierīcei ir raksturīga diezgan pieticīga jauda, un tā nevar darboties zem nulles temperatūrā.

Diafragmas sūkņu trūkumus parasti kompensē šo iekārtu uzticamība, nelielais svars un zemais trokšņu līmenis. Šīs klases kompresora sūknis ir ideāli piemērots ar akumulatoru darbināmiem automobiļiem, ļauj sūknēt vieglo automobiļu riepas, var darboties nepārtraukti un ir pieejams gan ar akumulatora, gan 220 V strāvas padevi.

Rotācijas kompresors

rotācijas modeļa trūkumi ievērojams svars, zema uzticamība un īss MTBF, kā arī nepieciešamība periodiski veikt apkopi un nomainīt nolietojamās detaļas ir iemesls tam, ka šāda tipa kompresori nav kļuvuši ļoti populāri vidusmēra autobraucēju vidū.

Kas jāņem vērā, veicot izvēli

No iepriekš minētā jūs varat redzēt dažādu veidu ierīču pamatiezīmes, un kļūst skaidrs, kā izdarīt pareizo izvēli par auto kompresoru no šī vai tā dizaina. Pievēršot uzmanību mazām detaļām, jūs varat iegūt ierīci ar ļoti pievilcīgām uzticamības un stabilitātes īpašībām.

Izvēloties riepu piepūšanas virzuļkompresors – Vispirms ir vērts pievērst uzmanību izmantotajiem materiāliem. cilindra sieniņām jābūt pietiekami biezām, pašam cilindram jābūt izgatavotam no nerūsējošā tērauda. Ir vērts pievērst uzmanību arī kloķvārpstai, virzulim, virzulim. Plastmasa nozīmē ātru un nenovēršamu bojāšanos, savukārt nerūsējošais tērauds, kas izturīgs pret instrumentu vai nodilumu, garantē ilggadēju un uzticamu ekspluatāciju.

Padoms! Arī blīvgredzeniem jābūt izgatavotiem no nodilumizturīgiem materiāliem. Labākā izvēle ir misiņš un tā sakausējumi, fluoroplasts. Mūsdienīga, bet nebūt ne plaši izplatīta alternatīva ir tehnopolimērs, kam raksturīga augsta nodilumizturība.

Diafragmas sūknim ļoti svarīga ir rezerves daļu pieejamība. Diafragmas bojājuma gadījumā ir jābūt iespējai ātri un lēti iegādāties nepieciešamo daļu remontam. Ir arī svarīgi pievērst uzmanību ražotāja servisa tīkla pieejamībai, un, ja jūs pārliecināsiet, ka cam mehānisms ir izgatavots no augstas kvalitātes tērauda, jūs varat iegādāties patiešām izturīgu ierīci.

Rotācijas modelim, tā kā ekspluatācijas laikā tā komponenti nodilst, liela nozīme ir izmantotajiem materiāliem, kā arī rezerves daļu un servisa punktu pieejamībai. Izvēloties šāda veida kompresoru, jums ir jāpievērš uzmanība visam.

Funkcijas, kas jāņem vērā

Svarīgākā attiecīgā kompresora konstrukcijas daļa, kas ir tieši saistīta ar gaisu, nebūt nav vissvarīgākā attiecībā uz attiecīgā modeļa lietošanas ērtumu un funkcionalitāti. Svarīga loma ir arī vadības un palīgsistēmām. Tāpēc, iegādājoties mašīnu, lai piepumpētu riepas vai piepumpētu savu iecienītāko laivu, jums ir jāizvērtē visas sastāvdaļas.

Spiediena mērītājs

Manometrs – galvenā ierīce kompresora darbības kontrolei. Ir svarīgi novērtēt, cik maza ir tās dalījuma vērtība. Tas ļaus:

 • Pareizi piepumpējiet riepas un ievērojiet ražotāja ieteikumus par optimālo spiedienu riepās;
 • Precīza procesa uzraudzība darbības laikā.

Pēdējam punktam jāpievērš lielāka uzmanība. Kompresora darbības laikā, īpaši jaudīga un efektīva kompresora darbības laikā, mērinstrumenta adata svārstās plašā diapazonā. Tāpēc, jo zemāka skalas vērtība, jo precīzāk var iestatīt spiedienu.

Šļūtene

Drošības un automātiskās vadības ierīces

Ieteicams nepirkt kompresoru, kura barošanas sistēma nepiedāvā aizsardzība pret pārslodzi un īssavienojumu. Šāda ierīce var izraisīt ugunsgrēku, kas ir īpaši bīstami automašīnā. Katram automobiļu kompresoram obligāti jābūt aizsardzības sistēmai, drošinātājiem un slodzes kontroles ķēdēm.

Virzuļdzinēju modeļiem ir vēlama automātiska izslēgšanas sistēma pārkaršanas gadījumā. Kompresors, kas paredzēts ierobežotam darbības laikam, bez šādas aizsardzības var viegli salūzt.

Autovadītājam visnoderīgākā automātiskās vadības sistēma ir automātiskā izslēgšanās, kad tiek sasniegts iestatītais spiediens. Šāda funkcionalitāte ir ļoti ērta. Kompresors ir jānoregulē uz riepām optimālo spiedienu vienu reizi, un pēc tam spiediens ir jākontrolē pēc iespējas mazāk. Ierīce izslēdzas, kad ir sasniegta iestatītā vērtība.

Papildu sprauslas un piederumi

Cik daudz konsultantu reklāmas frāzes par daudzu sprauslu, adapteru, pat lukturīša pieejamību kompresora komplektā kaitina lielāko daļu cilvēku?. Tomēr šie izvirzītie mārketinga sīkrīki var būt ļoti noderīgi.

 1. Koljē savienotāji un deflācijas vārsti, Uz šļūtenes pie automašīnas kompresora piestiprinātie plaukstas aizsargi nodrošina vieglu fiksāciju un novērš temperatūras paaugstināšanos (deformāciju un saspiešanu) savienojumu zonā. Tie arī aizsargā rokas pret apdegumiem un citiem apdraudējumiem.
 2. Adapteri dažādām vārstu sistēmām Gaisa ieplūdes atveres un spoles (sprausla, slīdvārsts) padara kompresoru ļoti universālu. To var izmantot automašīnu riteņiem, bērnu velosipēdiem, bērnu ratiņiem, laivām, pat futbola bumbu sūknēšanai.
 3. Strāvas adapteri vai sprieguma pārveidotāji Ļauj kompresoru darbināt no gandrīz jebkura barošanas avota, sākot no cigarešu šķiltavām un beidzot ar nestandarta rozetēm.
 4. Gaismas sistēma ļaus jums jebkurā diennakts laikā atšķirt mērierīci un atrast pareizo slēdzi. Līdzīga ērtība, kas izpaužas kā tumsā spīdošas atzīmes uz skalas.
 5. Deglis uz tālvadības kabeļa atrodiet gaisa šļūtenes savienojuma vietu ar riepu, novērtējiet riteņa stāvokli un, ja nepieciešams, ātri salabojiet vārstu.

Padoms:! Nevajadzētu atstāt novārtā arī citas ērtības. Piemēram, somas īpašais rāmis un neslīdošais apakšējais oderējums ļauj kompresoru glīti novietot bagāžniekā. Noņemami kabeļi un atsperes pievelkama šļūtene padara to kompaktu glabāšanai un viegli tīrāmu.

Riepu spiediena mērītājus var izmantot arī riepu spiediena mērīšanai

Ir vērts izvērtēt visu kompresora piedāvāto papildaprīkojumu lietderību. Piemēram, vidusmēra autovadītājam tas nav nepieciešams Manometrs ar pārslēdzamu skalu, ATM un PSI. Lielākā daļa klientu arī nav ieinteresēti spiediena samazināšanas vārstā ar regulējamu slieksni, viņi var veikt šo darbību ar manuālu vadību. Bet, piemēram, makšķerēšanas entuziastam tas būtu noderīgi reversēšanas režīms, ar kompresoru var ļoti ātri izspiest gumijas laivu.

Svarīgi! Tā kā visas papildierīces, opcijas un režīmi bieži vien ievērojami palielina kompresora izmaksas – visi tie ir jāizvērtē pēc to lietderības līmeņa un jāizvēlas īpaši rūpīgi.

Kā pareizi lietot riepu pumpētāju

Tālāk ir sniegts labs kopsavilkums par to, cik vienkārši ir uzturēt transportlīdzekļa riepas labā stāvoklī, izmantojot kompresoru. Tas ne tikai nodrošinās to norādīto kalpošanas laiku, bet arī garantēs drošu braukšanu. Ieteicamo spiedienu riepās katrai riepai ir norādījis transportlīdzekļa ražotājs. Tie ir norādīti datu lapā vai tieši uz riepas loka. Lai vienmēr precīzi ievērotu parametratoru, jāievēro šādi noteikumi.

 1. Nepumpējiet riepas apsildāmā garāžā, stāvvietā vai pēc ilgas braukšanas. Mašīnai jāatpūšas brīvā dabā vismaz 30 minūtes.
 2. Spiediena mērīšanai var izmantot kompresoru vai atsevišķu manometru. Tā sauktais automātiskās krāsu kodēšanas vāciņi.
 3. Svarīgākais, kas jādara pirms kompresora šļūtenes savienošanas, ir jāiztīra slīdvārsts.
 4. Kad šļūtene ir pievienota un manometrs rāda spiedienu, daļu gaisa var izlaist, ja tas pārsniedz ieteicamo spiedienu.
 5. Kad strāvas padeve ir pieslēgta un kompresors darbojas, ir jāsasniedz optimālais spiediens.
 6. Procedūru atkārto katrai riepai.

Kompresors ļauj pēc iespējas ātrāk un pareizāk piepumpēt visas jūsu transportlīdzekļa riepas. Ja tas tiek darīts brīvā dabā pēc izbraukšanas, visām riepām būs vienādi parametri.

Svarīgi! Nepārsniedziet transportlīdzekļa ražotāja ieteikto riepu spiedienu (īpaši ziemā). Kad automašīna nonāk siltākā vidē, kamerās esošais gaiss izplešas, kas var izraisīt dažādus nepatīkamus efektus. Piemēram, siltā garāžā, ārā piepildītā riepā, piemēram, spiediens riepā būtu 2 atm.5 atm.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: