Kā izvēlēties notekūdeņu sūkni

Piesārņotu šķidrumu izsūknēšana bieži notiek dažādos gadījumos. Izvēloties sūknēšanas iekārtas šim nolūkam, jāņem vērā mehānisko piemaisījumu pastiprināta erozijas ietekme un iespējamās vides skābuma izmaiņas, ko izraisa ūdenī izšķīdušās vielas. Šādiem sarežģītiem apstākļiem ir speciāli izstrādātas ierīces. Fekāliju sūkņi ir sava klase, kas paredzēta kanalizācijas sūknēšanai.

Fekāliju sūkņa mērķis un funkcijas

Kanalizācijas sūknis ir nepieciešams izsmeļamajā bedrē vai septiskajā tvertnē: tas bieži tiek izmantots, kad nepieciešams sūknēt notekūdeņus, lai iztukšotu vai iztīrītu tvertni. To var pilnībā iegremdēt sūknējamajā šķidrumā vai uzstādīt tuvu tualetes bedrei. Šādu iekārtu konstrukcija un parametri ir īpaši izstrādāti, lai sūknētu neviendabīgi maisījumi.

Nepieredzējuši lietotāji dažkārt neredz atšķirību starp sadzīves fekāliju sūkņiem, kas paredzēti sadzīves notekūdeņu sūknēšanai privātmājās, un kartera sūkņiem, ko izmanto netīrā ūdens sūknēšanai. To konstrukcija daudzējādā ziņā ir ļoti līdzīga. Abu veidu iekārtām ir sieti pie ieplūdes sprauslām aizsardzībai pret mehāniskiem bojājumiem un liela atstarpe starp rotējošo lāpstiņrati un korpusu, kas novērš detaļu aizsērēšanu un aizķeršanos.

Sūkņa struktūra

Fekāliju sūkņu veidi

Sūkņu iekārtas, kas paredzētas izmantošanai ar stipri piesārņotu ūdeni, ir izturīgi un ķīmiski inerti materiāli:

  • nerūsējošais tērauds un nerūsējošā tērauda markas;
  • čuguna;
  • īpaši plastmasas veidi.

Lielākā daļa notekūdeņu sūkņu ir centrbēdzes tipa sūkņi, kuros motors un sūknēšanas ierīce ir apvienoti vienā blokā. Tās parasti ir izkārtotas rindā un ievietotas kopējā korpusā. Modeļi ir iedalīti pēc uzstādīšanas veida:

  • zemūdens;
  • daļēji zemūdens;
  • virsma.

Plānojot iegādāties fekāliju drenāžas sūkni, jums jāzina tā konstrukcijas un lietošanas īpatnības.

Iegremdējamais sūknis

Šī ierīce ir aprīkota ar zem šķidruma slāņa tvertnes apakšā. Tiem ir hermētiski noslēgts korpuss, kas droši aizsargā motoru no ūdens iekļūšanas. Ražotāji parasti aprīko šādus sūkņus ar maceratoru.

Kartera konstrukcija ļauj izvairīties no iekārtas ciešas savienošanas ar smiltīm vai dubļiem, tādējādi nodrošinot ekspluatācijas uzticamību. pastāvīgi piestiprināts pie nesošās konstrukcijas, ar fekāliju sūkņa atūdeņošanas šļūtenes un elektriskā kabeļa pieslēgumu.

iegremdējamais sūknis

Virsmas sūknis

Virszemes tipa drenāžas sūkņi un drenāžas sūkņi Tos uzstāda zemes līmenī vai piestiprina tvertnes ārpusē. Tvertnē tiek nolaista tikai iesūknēšanas caurule vai šļūtene. Šie modeļi ir paredzēti noteiktam iesūkšanas augstumam un nespēj uzņemt šķidrumu no liela dziļuma. Tās ir ļoti jutīgas pret neregulāriem maisījumiem un šādos apstākļos var sabojāties. Turklāt to konstrukcija ir ļoti vienkārša, tāpēc tās ir viegli izgatavot lēti produkti.

Sūkņa vadības kārba

Padoms! Izvēlieties sūkni ar metāla korpusu, ja jums ir svarīga uzticamība un izturība intensīvas lietošanas gadījumā. Neregulārai lietošanai ir pieejami lēti plastmasas modeļi.

Dažreiz, ierīkojot tualeti pagrabā, tā atrodas zem septiskās tvertnes vai kanalizācijas caurules līmeņa. Šādos gadījumos tiek izmantoti īpaši sūkņi virzuļsūkņi Tualete vai virtuves tualete, ko var ieslēgt, tiklīdz sāk tecēt šķidrums.

Sūkņu zīmoli, kas ir pelnīti populāri individuālo māju īpašnieku vidū

Lai, darbinot fekāliju sūkni, nerastos nopietnas problēmas, iegādājoties fekāliju sūkni, priekšroka jādod atzītu ražotāju produktiem. Turpmāk sniegtais īsais uzticamāko un vieglāk kopjamo pļaujmašīnu reitings ir paredzēts, lai palīdzētu jums izvēlēties pareizo modeli, neriskējot kļūdīties.

Jileks Fekalners 255/11 H

Vienkāršs un uzticams vietējā zīmola iegremdējamais sūknis ar jaudu 255 l/min, 11 metru augstumu un 1100 vatu enerģijas patēriņu. Tam ir izturīgs Nerūsējošā tērauda korpuss un ir aprīkots ar automātisko pludiņslēdzi. To var iegremdēt ūdenī līdz pat 8 metru dziļumam.

sver 7,6 kg. Ar ērtu pārnēsāšanas rokturi un universālu šļūtenes savienojumu dažādu diametru šļūteņu savienošanai. Ar to var droši transportēt šķidrumus ar cietām daļiņām līdz 35 mm diametrā. Nav smalcinātāja asmens. Lielisks cenas un vērtības attiecību modelis nepārtrauktai lietošanai.

Kalibr NPC-1350 NF

Sturm WP9709SW

Vācijā izstrādātais kanalizācijas sūknis ar 233 l/min jaudu un 900 W motora jaudu saņem vislabāko novērtējumu. Tas sver 17,8 kg, jo izturīgais korpuss ir izgatavots no čuguna un nerūsējošā tērauda. To var nolaist līdz pat 5 metru dziļumam. Tas rada 1,2 bāru pārspiedienu.

Šim modelim ir pludiņslēdzis un smalcināšanas asmens. Cieto daļiņu pieļaujamais izmērs ūdenī 36 mm. Sūknis atšķiras ar to, ka Viegla ekspluatācija un ilgs kalpošanas laiks.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: