Kā izvēlēties labu gāzes sildītāju vasarnīcai

Gāzes kā kurināmā izmantošana vasarnīcu ēku apkurei šobrīd tiek uzskatīta par lētāko variantu. Tāpēc šādi sildītāji kļūst aizvien populārāki vasarnīcu īpašnieku vidū. Tā kā ir daudz šķirņu, apsvērsim, kā izvēlēties gāzes sildītāju vasarnīcai, ņemot vērā šo produktu īpatnības. Parasti ir divu veidu šādas ierīces – stacionārās un portatīvās.

Stacionārās ierīces

Populārākais un populārākais variants tiek uzskatīts par gāzes konvektori. Šīs stacionārās ierīces ir konstruētas tā, ka pati ierīce atrodas apsildāmajā telpā, bet gāzes sadegšanas kamera – ārpus tās. Tāpēc šāda veida apkures ierīces ir nekaitīgas (nededzina skābekli telpā un izvada ārpus mājas visus sadegšanas produktus).

Stacionāro gāzes iekārtu darbības princips ir noslēgts degšanas kameras, kas parasti ir izgatavota no tērauda vai čuguna, sildīšanā, nevis dzesēšanas šķidruma sildīšanā (kā tas notiek katlos ar ūdens sildīšanas sistēmu).

Ar gāzes konvektoriem nav nepieciešams pastāvīgi uzturēt apkuri, lai novērstu cauruļu aizsalšanu un plīsumu.

Katalītiskais gāzes sildītājs

Sildītāji ar infrasarkano starojumu

Infrasarkanie sildītāji spēj pārvērst gāzes degšanas enerģiju infrasarkanā siltuma starojumā. To darbības princips ir balstīts uz atklāta liesma, kas tiek veidots ar keramikas degli, kurš šāda veida sildītājos rada siltuma starojumu līdz 800 C. Gāzes infrasarkanie sildītāji ir daudz jaudīgāki nekā katalītiskie sildītāji un var apsildīt lielas telpas līdz 60 m2 platībā, īpaši ar iebūvētu ventilatoru.

Šo ierīču lielāka jauda ir saistīta ar lielu degvielas patēriņu (šajā gadījumā tiek izmantoti sašķidrinātās gāzes baloni ar tilpumu 7-12 litri).

sildītājs ar infrasarkano starojumu

Gāzes sildītāji

Tie ir pietiekami mobili un jaudīgi, lai efektīvi un ātri apsildītu pat ļoti lielas telpas. To darbība ir salīdzināma ar neliela reaktīvā dzinēja darbību. Šīs ierīces ir būtiskas ja nav elektrības. Tās sadedzina gāzi un pilnībā pārvērš to siltumā ar efektivitāti līdz pat 100 %.

Ar gāzi darbināmie sildītāji var darboties ar tiešu un netiešu sildīšanu. Dzīvojamās telpās vēlams otrais variants, jo šajā gadījumā sadegšanas produkti nenonāk gaisā, bet tiek izvadīti pa īpašu izplūdes cauruli.

Gāzes lielgabals

Āra gāzes sildītāji

Šāda veida sildierīces ir labs risinājums tiem, kas vēlas pagarināt pikniku un brīvdienu sezonu. Tos var uzstādīt, piemēram, lapenē vai pie grila. Tie izskatās kā parasts apgaismes stabs, pie kura pamatnes ir iebūvēts gāzes trauks. Tās ir viegli lietojamas, taču ir svarīgi savlaicīgi uzpildīt degvielu. āra sildītāja uzstādīšanu tomēr labāk uzticēt profesionāļiem.

Āra gāzes sildītājs

Gāzes sildītāju priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības:

 1. Gandrīz visi ir viegli uzstādāmi un uzticami.
 2. Tie ir viegli transportējami, kompakti mazi modeļi var ietilpt ceļojuma somā.
 3. tie ir ekonomiski un rentabli (gāzes izmantošana ir daudz lētāka nekā elektroenerģijas izmantošana).
 4. Ierīces ir diezgan drošas.

Gāzes ierīču izmantošanai ir daži trūkumi:

 1. Tā kā šajās ierīcēs izmanto atklātu liesmu, ir nepieciešami daži piesardzības pasākumi.
 2. Lietojot šādas ierīces, ieteicams kontrolēt ventilācijas kvalitāti, domāt par papildu ventilāciju.

Kam ir svarīgi pievērst uzmanību, pērkot

Pērkot gāzes sildītājus villām, jums vajadzētu pievērst uzmanību šādiem punktiem

 1. Safe (avārijas gāzes izslēgšanas sensors).
 2. Cik lielu telpu tas var apsildīt.
 3. Apkures biežums (pastāvīga vai īslaicīga vienreizēja apkure).
 4. Ierīces jauda.

Lasiet arī: Gāzes sildītājs villām un mājām – reāls ietaupījums.

Secinājums 

Kāds ir labākais gāzes sildītājs lauku mājām?? Kura sadzīves ierīce labi veiks šo darbu? Šeit ir svarīgi saprast, kādam tieši nolūkam sildītājs tiek iegādāts:

 1. Ja jums ir nepieciešama stacionāra ierīce, lai pastāvīgi apsildītu nelielu mājiņu vai vienu istabu, gāzes konvektors ir labākā izvēle.
 2. Ja nepieciešams apsildīt vairākas telpas ar platību līdz 20 m2, klusais un ekonomiskais katalītiskais sildītājs ir laba izvēle.
 3. Keramiskie starojuma sildītāji ir piemēroti visas lielās mājas apsildīšanai.
 4. Ja nepieciešams apsildīt lapenes, terases, paviljonus, ļoti efektīvas siltuma pistoles un tā sauktie āra sildītāji.

Tādējādi, ja kaut kas nav skaidrs izvēlētās ierīces tehniskajos parametros, jebkura veikala menedžeri vienmēr piedāvās labāko apkures variantu jūsu valstij.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: