Kā izvēlēties kvarca infrasarkano sildītāju

Šodien pārdošanā ir daudz sildītāju, kas atbilst visām gaumēm un vēlmēm. Mēs galvenokārt strādājam ar klasiskajām ierīcēm, piemēram, sildītājiem, eļļas radiatoriem un konvektoriem. Tomēr inovatīvi infrasarkanie kvarca sildītāji var ar tiem konkurēt, pateicoties to drošībai un rentabilitātei.

Kas ir ierīce

Infrasarkano kvarca ierīču konstrukcija ietver:

 1. Kvarca spuldze ar iekšpusē ievietotu sildīšanas spirāli, kas izgatavota no smiltīm.
 2. Atstarotājs.
 3. Termostats, retāk elektroniskais vadības modulis (ne visi modeļi ir aprīkoti ar šādu ierīci).

Sildītāja sirds ir kvarca kolba, Vakuumā pildīts. Caurulītes iekšpusē ir volframa spole, kas ir nodilumizturīgs metāls, kurš spēj izturēt augstas temperatūras. Tāpēc volframs tiek izmantots sadzīves tehnikas ražošanā, spuldzēs, sildītājos, kā arī kombinācijā ar citiem metāliem gaisa kuģu dzinēju ražošanā.

Elektroenerģijas ietekmē spole sakarst un izstaro siltos infrasarkanos starus. Lai sildītāji darbotos maksimāli efektīvi, tie ir aprīkoti ar atstarotāju, kas nodrošina vienmērīgāku siltuma sadali. Tas ir izgatavots no augstas kvalitātes metāla, parasti no pulēta nerūsējošā tērauda. Atstarotājiem ir laba karstumizturība, un tie ir aprīkoti ar atstarojošu spēju. Tie ir nepieciešami arī, lai aizsargātu ķermeni no pārkaršanas.

Lasiet arī: Vai infrasarkanie sildītāji var aizstāt stacionāro apkuri mājās?.

Aiz kvarca spuldzes ir uzstādīts atstarotājs vai deflektors, lai palielinātu apkures iekārtas efektivitāti. Tas ir iespējams, jo infrasarkanie stari tiek atstaroti no difuzora un nonāk telpā brīvajā telpā. Atkarībā no modeļa virs sildelementa var novietot režģi vai sietu, lai nodrošinātu lielāku drošību.

Daži kvarca sildītāju veidi ir aprīkoti ar termostatu. Šāds elements ierīces konstrukcijā var samazināt enerģijas patēriņu līdz pat 30 %.

Priekšrocības

Nozīmīgas ierīču priekšrocības ir šādas:

 1. Drošība: sildelementi ir pārklāti ar režģi vai restēm; iekārta ir aprīkota ar automātiskās izslēgšanās funkciju apgāšanās gadījumā.
 2. Ekonomisks, iebūvēts taimeris ļauj regulēt temperatūru.
 3. Ilgs kalpošanas laiks.
 4. Alternatīva citiem apkures avotiem rudenī un pavasarī, kad ir diezgan auksts un centrālā apkure nedarbojas.
 5. Labas kvalitātes materiāli.
 6. Augsts veiktspējas koeficients.
 7. Sildītājs nesadedzina skābekli, jo sildelements atrodas kvarca caurulē.
 8. Daudzpusība – ar šo ierīci var apsildīt ne tikai dzīvojamās telpas, bet arī garāžas, nojumes, noliktavas u. c.
 9. Kompakts – ierīci var viegli novietot pat zem galda.

Infrasarkanais kvarca sildītājs īsā laikā var apsildīt nelielu telpu.

Ļauj apsildīt noteiktu telpas zonu, piemēram, atpūtas zonu vai rakstāmgaldu. Tas, protams, uzkarsē visu telpu, kurā ierīce darbojas, bet ne tik intensīvi.

Pateicoties ierīces galvenajai iezīmei – infrasarkanajiem stariem, kas silda nevis gaisu, bet gan objektus, kas atrodas to darbības rādiusā, siltums tiek sadalīts vienmērīgi (vairāk informācijas par infrasarkanā sildītāja darbības principu). Tādējādi, kad ierīce darbojas, nav nekādas atšķirības starp telpu, kas tiek apsildīta zem grīdas un virs tās, pie griestiem.

Negatīvie aspekti, izmantojot

Neskatoties uz infrasarkano sildītāju ievērojamajām priekšrocībām, nav iespējams nepieminēt arī to trūkumus:

 1. Infrasarkanā starojuma īpatnība ir tā, ka tā stari spīd taisnā līnijā. Tāpēc tiek sildītas tikai tās lietas un priekšmeti, kas ir viņu sasniedzamā attālumā. Tas rada kontrastu starp vietām, kas sasilst, un tām, kas nesasilst. Piemēram, ja sēžat pie galda un sildītājs ir novietots krūšu augstumā, tas nesildīs jūsu kājas.
 2. Ja mājā ir mazi bērni, ir ļoti uzmanīgi jāuzrauga aprīkojums vai arī pilnībā jāatsakās no tā, izvēloties citus modeļus. Dažas ierīces daļas sakarst līdz ļoti augstai temperatūrai, un, ja neesat uzmanīgs, no apdegumiem nav iespējams izvairīties.
 3. Ierīce ir vairāk piemērota mazām telpām.
 4. Fragile. Ja tiek bojāta vakuuma kvarca spuldze, kurā ir sildelements, varbūtība to salabot ir ļoti maza, tāpēc, ja rodas šāda situācija, būs vieglāk iegādāties jaunu sildītāju.
 5. Neestētisks izskats attur dažus klientus, lai gan vasarnīcu apkurei tas ir diezgan labs risinājums.

Kvarca infrasarkanais sildītājs

Daudzveidība

Šādas ierīces, kā minēts iepriekš, ir visvienkāršākā sildierīce ar kvēlojošu stikla caurulīti, kuras iekšpusē atrodas sildīšanas spole. Daudzi modeļi ir aprīkoti ar diviem vai trim šādiem elementiem, kas nodrošina efektīvāku darbību.

Kvarca infrasarkanais sildītājs ir vairāku veidu:

 • pie sienas;
 • horizontāli;
 • vertikāli;
 • grīdas.

Cenas šāda veida sildītāja ir diezgan pieejamas, vienkāršu 900W modeli var iegādāties par 800 Euroļiem.

Kā izvēlēties

Pirms sākat meklēt pareizo modeli savas pilsētas veikalos, izlemiet, kuru modeli vēlaties mērķis jūs dzenājaties pēc tā, ko vēlaties iegūt no ierīces. Ja jums nepieciešams sasildīt telpu ārpus sezonas, kad ārā ir auksts un nav centrālās apkures, piemērots ir kvarca infrasarkanais sildītājs. Ja sildītājam ir nepieciešams strādāt autonomā režīmā, tad jums vajadzētu apsvērt citus modeļus.

Lasiet arī: infrasarkano sildītāju veidi un tipi.

Infrasarkano ierīču jauda sākas no 800 vatu. Ar to pietiek, lai sasildītu telpu, kurā trūkst siltuma. Ir pieejama lielāka jauda – 2-3 kW.

Taču, izvēloties sildītāju, ir vērts atcerēties, ka 10 kvadrātkilometru kvadrātmetru platībai ir nepieciešams sildītājs ar atšķirīgu jaudu.m. Telpas apsildīšanai ir nepieciešams 1 kW jaudas. Šī ir standarta formula, kuru nevajadzētu atstāt novārtā.

Kvarca sildītāju monolīti modeļi

Papildus infrasarkanajiem kvarca sildītājiem ražotāji piedāvā arī monolītus modeļus. Šis sildītāja veids ir taisnstūra plāksne, kas izgatavota no izkausēta kvarca ar piedevām, kuras iekšpusē ir iebūvēta hroma-niķeļa spirāle. Šādu modeļu jauda ir standarta – 0,5 kW, ar to pietiek, lai apsildītu 8 m platību2.

Šāda aprīkojuma priekšrocības ir šādas:

 • izturība;
 • augsts efektivitātes koeficients;
 • Iekārta nesadedzina gaisu, jo spirāles ir paslēptas konstrukcijas iekšpusē;
 • Ierīce turpina darboties arī pēc tam, kad mājoklim ir pārtraukta elektrības padeve.

Secinājums

Infrasarkanais kvarca sildītājs, kā rāda pieredze, faktiski spēj kalpot ilgāk nekā citi sildītāji. Tā var ietaupīt ievērojamu naudas summu uz elektroenerģijas patēriņa rēķina. Tomēr, pērkot, ir vērts apsvērt, ka šāda ierīce ir efektīvāka, lai apsildītu nelielas telpas vai ierobežotas platības.

Kvarca infrasarkanais sildītājs ir lielisks risinājums nelielas mājiņas apsildīšanai dienās, kad īpašnieki apmeklē māju.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: