Kā izvēlēties gaisa mitrinātāju: palīdz noteikt kritērijus

mitrinātāji to īpašības un atšķirības
15 labākie gaisa mitrinātāji

Pārmērīgi sauss gaiss telpās izraisa veselu virkni veselības problēmu: pazemināta imunitāte, gļotādu plānums, ilgāki slimošanas periodi. Izmaiņas, uzturot optimālu mitrināšanas līmeni. 2022. gada labāko gaisa mitrinātāju rangs palīdzēs jums izvēlēties vislabākās kvalitātes ierīci.

Eksperta izvēle:

Modelis Cena
1. Xiaomi VH Man no 1000 Euro.
2. Galaxy GL-8003 no 3000 Euro.
3. Timberk THU UL 15M no 1500 Euro.
4. Ballu UHB-200 no 3000 Euro.
5. Winia AWX-70 no 27000 Euro.

Mini vērtējums

Mitrinātāju veidi, to īpašības un atšķirības

mitrinātāji to īpašības un atšķirības

Mājsaimniecības mitrinātāju veidi
Kas ir mitrinātāji? Ražotāji ražo plašu ierīču klāstu, starp kurām ikviens atradīs pareizo variantu.

Parastā

Tradicionālā ierīce

Tradicionālais mitrinātājs
Parasts mitrinātājs ir vienkārša ierīce, kas darbojas kā iztvaicētājs:

 • Īpašs mitrināšanas elements;
 • Mitrums dabiski izplūst caur gaisa plūsmu.

Ražotāji izmanto vairākus iztvaikošanas elementa variantus:

 • filtrs;
 • kārtridžs;
 • Disku komplekts, kas atrodas ūdens tvertnes iekšpusē.

Šis pēdējais inženiertehniskais risinājums ir viens no vienkāršākajiem un izplatītākajiem.

Tvaika

Tvaika mitrinātājs

Tvaika mitrinātājs
Tvaika mitrinātājs ir ļoti uzticams saskaņā ar vērtējumiem. Tas ir ļoti vienkārši – paaugstinātas temperatūras ietekmē ūdens iztvaiko un tādējādi veicina gaisa mitrināšanu.

Ultraskaņas

Ultraskaņas

Ultraskaņas
Modernāks risinājums birojam, mājai vai dzīvoklim. Ultraskaņas membrāna, kas ievietota traukā ar ūdeni, tās vibrācijas rada sīkus ūdens putekļus vai miglu, kā to bieži dēvē.

“Gaisa mazgātāji” ar dabisko mitrināšanu

“Gaisa mazgātāji”
Tas nav tieši mitrinātājs parastajā izpratnē. Ierīce piesaista putekļu daļiņas un mikrobus, notver tos ūdenī un izvada attīrītu gaisu.

Jaunākais dizains ne tikai attīra un mitrina gaisu, bet arī piešķir patīkamu aromātu.

Ar integrētu higrostatu

Ar higrostatu

Mitrinātājs ar iebūvētu mitrinātāju
Labs mūsdienīgs risinājums, kas līdz minimumam samazina cilvēka iesaistīšanos procesā. Tā reāllaikā mēra mitrināšanas līmeni telpā, regulē to līdz optimālajam līmenim un uztur to šajā līmenī.

Ar jonizatoru

Ar jonizatoru

gaisa mitrinātājs ar jonizatoru
Speciālisti neapstrīd jonizācijas priekšrocības – anjoni palielina skābekļa saturu asinīs un absorbē putekļus un alergēnus. Tāpēc bērniem ir piemērots mitrinātājs ar jonizatoru.

Labākie ultraskaņas gaisa mitrinātāji par vidējo cenu

Vidējas cenas ierīces var klasificēt kā daudzfunkcionālas, un tām var būt daudz iespēju, taču komponentu kvalitāte ne vienmēr ir augsta. Šo ierīču priekšrocības ir pieejamība veikalos, standarta parametri un salīdzinoši zema cena. Šajā kategorijā tika novērtēti trīs modeļi, kas ieguva augstāko novērtējumu starp diviem desmitiem dalībnieku.

Electrolux EHU-3710D/3715D

Visi Electrolux ultraskaņas mitrinātāji pieder daudzfunkcionālo mitrinātāju kategorijai. Šis modelis ir ne tikai aprīkots ar standarta opcijām, bet tam ir arī parametri, kas to padara atšķirīgu no citiem. Ar 5 litru tvertnes tilpumu Electrolux spēj mitrināt 45 kvadrātmetru lielu platību gandrīz diennakti bez atkārtotas uzpildīšanas. Tām ir jonizācijas funkcija, iebūvēts higrostats un iespēja iepriekš uzsildīt ūdeni. Mitrinātājam ir arī UV lampa, kas iznīcina kaitīgās baktērijas un vīrusus apstrādājamajā telpā. Antibakteriālais pārklājums uz ūdens tvertnes nodrošina izsmidzinātā šķidruma drošību. Īpaša funkcija, kas patīk lietotājiem, ir fona apgaismojums, kas darbojas trīs režīmos.

Priekšrocības

 • Pieci mitrinātāja darbības režīmi;
 • Demineralizācijas kārtridžs;
 • Regulējams pūšanas un mitrināšanas virziens;
 • Ērta tālvadības pults;
 • Stabilas gumijotas kājas.

Trūkumi

 • Tas patērē daudz elektrības;
 • Uz ārējām sieniņām un zem iekārtas uzkrājas kondensāts.

Eksperti novērtē šo modeli par vidējo punktu, tam ir daudz funkciju, bet montāža un sastāvdaļas pie Electrolux nav vislabākās kvalitātes. Turklāt ierīce nav ekonomiska, tā patērē daudz enerģijas pastāvīgā darbības režīmā.

Aic SPS-902

Mazs mitrinātājs ar gaisa jonizāciju un 110 W jaudu. Tam ir tāda pati funkcionalitāte kā iepriekšējam modelim, taču tam ir arī taimeris līdz 12 stundām. To ir viegli lietot un apkalpot, tam ir liela un ērti lietojama 5 litru tvertne, kas automātiski izslēdzas, kad tā ir tukša. Ierīce darbojas salīdzinoši klusi, tikai reizēm var dzirdēt ūdens pārplūdi. Mitruma sensors nolasa rādījumus ar minimālu kļūdu, novērtējot mitrumu ne tikai ierīces apkārtnē, bet arī visā telpā. Displejam ir spilgts aizmugurējais apgaismojums, ko var regulēt ērtā līmenī, lai netraucētu lietotājam. Tālvadības pults.

Priekšrocības

 • Ūdens uzsildīšana;
 • Iebūvēts termometrs;
 • Skārienjūtīgais ekrāns;
 • Glīti samontēts;
 • Lieli cipari uz displeja.

Trūkumi

 • Skaļa skaņas indikācija;
 • Vienkāršs nepievilcīgs dizains.

Eksperti arī iesaka šajā modelī izmantot tikai filtrētu ūdeni, lai izvairītos no baltiem traipiem uz mēbelēm. Lielākā daļa Aik ultraskaņas gaisa mitrinātāja atsauksmju ir pozitīvas, neskatoties uz tā trūkumiem.

Labākās UV lampas

Labākā UV lampa

Xiaomi CJJSQ01ZM

Kompakts moderns modelis ar inovatīvu sistēmu no Xiaomi. Šo ierīci var vadīt attālināti, izmantojot WI-FI interfeisu, lejupielādējot nepieciešamo lietotni viedtālrunī. Ierīcē iebūvēts inteliģents kontrolieris patstāvīgi uzrauga mitruma līmeni telpā un nosaka ventilatora ātrumu. Iebūvēta UV lampa iznīcina mikrobus, noteiktā laikā dezinficējot telpu. Korpuss ir izgatavots no antibakteriāla materiāla, un ūdens tvertne ir izgatavota no izturīga rūdīta stikla, lai palielinātu korpusa izturību pret skarbiem vides apstākļiem. Rezervuāru var piepildīt ierīces darbības laikā.

Priekšrocības

 • Zema šķidruma līmeņa izslēgšana;
 • Zems enerģijas patēriņš;
 • Taimeris un kalendārs;
 • Automātiska programmaparatūras atjaunināšana;
 • Zemas izmaksas.

Trūkumi

 • Nav iespējas iestatīt tvaika virzienu;
 • Neatbalstīta lietojumprogramma.

Lietojumprogramma ierīces vadībai no viedtālruņa ir tikai ķīniešu un angļu valodā. Tas rada neērtības lietotājiem, jo nav iekļauta tālvadības pults, un ir nepieciešams ilgs laiks, lai izprastu iestatījumus.

Kā izvēlēties gaisa mitrinātāju savam dzīvoklim

Kā izvēlēties gaisa mitrinātāju savam dzīvoklim

Kā izvēlēties gaisa mitrinātāju
Klienti bieži vien nav pārliecināti, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties piemērotu ierīci. Viņi uzskata, ka mitrinātāja veids ir vissvarīgākais, bet neņem vērā citus svarīgus kritērijus:

 1. Platības pārklājums. Katrs modelis ir paredzēts konkrētai jomai. Tai jāatbilst uzstādīšanas telpas izmēram. Tikai tad tas darbosies vislabāk. Tomēr 97 % gadījumu faktiskais pārklājums ir mazāks par reklamēto.
 2. Uzstādīšana. Ražotāji izgatavo divu veidu mitrinātājus – grīdas/galda un sienas mitrinātājus. Izvietošanas veids neietekmē funkcionalitāti, taču drošības ziņā pie sienas stiprināmā versija ir drošāka ģimenēm ar maziem bērniem.
 3. Iespējas. 95 % gadījumu papildu funkciju klātbūtne darbojas kā labs mārketinga triks. Ierīces ar jonizāciju, smaržu vai, piemēram, gaisa attīrīšanu ir ievērojami dārgākas nekā citi modeļi. Taču realitātē ne vairāk kā 10 % klientu izmanto papildpakalpojumus. Tāpēc rūpīgi padomājiet, pirms pārmaksājat.
 4. Ūdens tvertnes izmērs. Ierīces lietotāja rokasgrāmatā ir norādīts, cik ilgi mitrinātājs var darboties ar vienu uzlādi. Tiem, kuri nav gatavi pastāvīgi piepildīt ūdeni, vajadzētu izvēlēties lielākus traukus.

Kāpēc izmantot gaisa mitrinātāja video

Salīdzināsim modeļus

Modelis Izmantojamā platība, m² Jauda, W Ūdens patēriņš, ml/h Tvertnes tilpums, l Cena, rs.
Leberg LH-11 25 25 320 3.5 1370
Ballu UHB-100 10 300 1 1490
Royal Clima Sanremo (RUH-S380/3).0M) 40 25 380 3 1890
Okami Air 710 Aqua 90 110 750 23,4 19990
Electrolux EHU-3710D/3715D 45 110 450 5 6680
Royal Clima Lauro (RUH-LR370/5.0E-WT) 30 30 370 5 4550
Xiaomi JSQ01ZM 30 24 200 2.25 3490
Beurer LB 50 50 380 350 5 6600
Boneco S250 30 260 250 3.5 7990
Chicco Humi Advance 250 300 2.5 4090
Ballu UHB-990 40 110 350 5.8 5990
Polaris PUH 8505 TFD 60 25 400 5 3630
CS Medica KIDS CS-19h 18 25 300 1.2 2580
Ballu UHB-270 M Vinnijs Pūks 20 200 3 3740
Winia AWM-40 28 11 400 9 15990
Leberg LW-20 28 15 400 6.2 8800

Atpakaļ uz izvēlni ↑

Gaisa mazgātājs (tīrītājs) vai mitrinātājs – kurš ir labāks??

Gaisa attīrītājs vai gaisa mitrinātājs - kurš ir labāks?

Gaisa mazgātājs vai mitrinātājs
Veikalu pārziņi bieži iesaka klientiem aizstāt parasto mitrinātāju ar izlietni, jo tā kvalitāte un funkcionalitāte ir labāka. Bet patiesībā ne visiem ir nepieciešama šāda ierīce.

Mitrinātājam ir šādas funkcijas

 • augstas izmaksas;
 • nozīmīgi izmēri;
 • Ātra mitrināšana;
 • spēja neitralizēt alergēnus.

Svarīgi! Tāpēc var secināt, ka mitrinātāju ir lietderīgi uzstādīt mājsaimniecībās, kurās ir bērni un alerģiski cilvēki. Pretējā gadījumā pietiek ar standarta mitrinātāju.

Ultraskaņas mitrinātāja vērtējums

Ekspertu viedokļi tika izmantoti par pamatu TOP 2022 reitingam. Tika ņemtas vērā arī reālu cilvēku atsauksmes, kas ļāva sniegt pilnīgas atsauksmes par katru izvirzīto kandidātu. Tika pārbaudīti arī modeļi, kas palīdzēja noteikt visas priekšrocības un trūkumus. Izvēloties TOP klāsta ierīces, tika ņemti vērā šādi kritēriji:

 • Ierīces jauda;
 • Lietošanas drošība;
 • Dizains;
 • Funkcionalitāte;
 • Rentabilitāte;
 • Trokšņa līmenis;
 • Izmēri;
 • Vadības ierīces;
 • Ūdens patēriņš;
 • Cena.

Lasītāju ērtībai visi nominanti ir sadalīti trīs grupās. Katrā sadaļā ir iekļauti labākie ultraskaņas gaisa mitrinātāji, kurus izvēlējušies lietotāji.

Labākie mitrinātāji mājoklim

Labākie mitrinātāji mājoklim

Parastie mitrinātāji: higiēniski un energoefektīvi

Iespējams, tradicionālākais mitrinātāja veids ir šāda veida ierīce, kurā ūdens tiek iztvaicēts lielā platībā un mitrs gaiss tiek novadīts telpā ar ventilatora palīdzību.

Philips HU 4801: Philips ir kluss un higiēniski tīrs

Trīs no mūsu salīdzinošajā testā iekļautajiem modeļiem darbojas saskaņā ar šo principu. Tās maksā no 60 līdz 100 eiro. Viena no šīm ierīcēm – Philips HU4801/01, kuras cena ir aptuveni 5 200 Euro.

Sistēmas centrālais elements ir īpašs mitrais filtrs kasetes veidā, kas nodrošina lielu iztvaikošanas laukumu. Tā izmanto ūdeni, kas iztvaiko, pateicoties kapilārā efekta iedarbībai, un tai nav nepieciešams papildu enerģijas patēriņš.

Mitrinātu un nedaudz atdzesētu gaisu telpā iepūš ventilators.

Mūsu testēto ierīču ventilatori ir tik lieli, ka, darbojoties ar zemu ātrumu, tie ir gandrīz bez skaņas. Turklāt šiem gaisa mitrinātājiem ir neliels enerģijas patēriņš – no 7,5 līdz 33 vati – un to darbināšanai nepieciešams salīdzinoši maz pūļu un laika.

Šādā mitrinātājā var izvairīties no leģionellas veidošanās. Kaļķakmens un citu nogulšņu noņemšanai var izmantot mājsaimniecībā lietojamos atkaļķošanas līdzekļus, citronskābi vai etiķi.

Cena: no 4400 līdz 7500 Euro.

Labākie lēti ultraskaņas mitrinātāji

Lēti modeļi tiek novērtēti to vienkāršības un praktiskuma dēļ. Bieži vien to funkcionalitāte nav spīdēt ar daudzveidību, tie ir izveidoti mazām telpām, bet šādas ierīces ir diezgan ērti lietojamas. Šajā kategorijā ultraskaņas gaisa mitrinātāju reitingā ir trīs nominanti, kas tika izvēlēti no vairākiem desmitiem pretendentu uz labākā titulu.

Galaxy GL-8005

Vienkāršam un elegantam mitrinātājam mazām telpām ir neliela ūdens tvertne, tas patērē tikai 35 vatus un ir aprīkots ar vienkāršu funkcionalitāti. Šajā modelī var regulēt ventilatora ātrumu un iztvaikošanas intensitāti. Vadības ierīces ir mehāniskas, un tās tiek darbinātas ar nelielu pogu uz priekšējā paneļa. Paredzēts mitrināt telpu 20 kvadrātmetru/m, maksimālajā režīmā tas ir nedaudz trokšņains, taču lietotāji to nepieskaita trūkumiem. Galaxy ir izturīgs, un to var novietot uz grīdas vai uz paaugstinātas virsmas. GL-8005 var nepārtraukti darboties tikai piecas stundas.

Priekšrocības

 • Jauks dizains;
 • Garš strāvas vads;
 • Aizsardzība pret apgāšanos;
 • Labs sniegums;
 • Ūdens līmeni var redzēt caur caurspīdīgo plastmasu.

Trūkumi

 • Zem tās paliek peļķes;
 • Neērti tīrīt.

Ūdens tvertne ir izgatavota ar diezgan šauru kaklu, tāpēc ierīces uzturēšanai ir zināmas neērtības.

Caurspīdīgā plastmasa atstāj kaļķakmens nogulsnes uz sieniņām, kuras var būt ļoti grūti notīrīt, ja ūdens ir pārāk ciets.

Ballu UHB-705

Ballu UHB ultraskaņas gaisa mitrinātājs ir viens no budžeta variantiem. Plūsmas ātrums 300 ml/h, kas garantē vairāku stundu nepārtrauktu darbību ar 2 litru tvertnes tilpumu. Šis modelis nav jāpagriež, lai piepildītu ūdens tvertni – šķidrums ieplūst no augšas. Ir iespējams regulēt iztvaikošanas intensitāti, un ierīces elektroniskā darbība neradīs nekādas grūtības. Spriežot pēc atsauksmēm, pircējiem patīk fona apgaismojums, tas darbojas vairākos režīmos un to var izmantot kā naktsgaismas lukturi. Tas ir aprīkots arī ar taimeri, lai ierīce automātiski izslēgtos pēc noteiktā laika perioda, un atsevišķs nodalījums smaržvielām ļauj piepildīt gaisu ar patīkamiem aromātiem.

Priekšrocības

 • Klusums;
 • Nakts režīms;
 • Pilnīga veiktspējas indikācija;
 • Trīs izsmidzināšanas ātrumi;
 • Ātri mitrina telpas gaisu.

Trūkumi

 • Vienkāršs, minimālisma dizains;
 • Vāja, maiga plastmasa.

Nav jāuztraucas par nogulšņu veidošanos ap ierīci, kondensāts un pilieni neveidojas pat pie augstas mitrināšanas intensitātes. Arī eksperti to uzskata par pozitīvu iezīmi.

Leberg LH-803

Leberg daudzfunkcionālais gaisa mitrinātājs no Leberg ieguva augstāko novērtējumu no ekspertiem. Patīkams un minimālistisks dizains un matēta plastmasa izskatās pievilcīgi, un mitrinātājs ir pieejams pelēkā vai melnā krāsā. Ierīces enerģijas patēriņš ir 105 W, un tā var viegli aptvert līdz pat 40 kvadrātmetru lielu platību, kas ir daudz. Tam ir arī iepriekšējas sasilšanas, aromterapijas un jonizācijas funkcijas, taimera funkcija līdz 15 stundām vai atliktās palaišanas funkcija. Ierīce darbojas no elektrotīkla, bet ir iekļauts automašīnas adapteris, tāpēc to var izmantot automašīnā. Iebūvēts nomaināms HEPA filtrs rūpīgi attīra ūdeni un novērš mēbeļu un paša mitrinātāja aizsērēšanu, un, ja nepieciešams, šādus filtrus var atrast tirdzniecībā.

Priekšrocības

 • Demineralizācijas kārtridžs;
 • Skārienvadības līdzekļi;
 • Karstā tvaika funkcija;
 • Liels, spilgts displejs;
 • Labas kvalitātes konstrukcija.

Trūkumi

 • Hygrostat sniedz nepareizus rādījumus.

Jāatzīmē, ka Leberg spēj uzturēt mitrumu telpā līdz pat 80 procentiem pie maksimālā jaudas iestatījuma. Tomēr eksperti iesaka mitrumu mērīt ar atsevišķu ierīci, jo iebūvētais mitruma indikators datus neuzrāda pareizi.

Kuru ultraskaņas gaisa mitrinātāju ir labāk iegādāties?

Lai saprastu, kuru ultraskaņas gaisa mitrinātāju ir labāk iegādāties, eksperti iesaka izvēlēties modeli, pamatojoties uz personiskajām vēlmēm, kā arī tehniskajām īpašībām, piemēram: jaudu, veiktspēju un funkcionalitāti, kam jāatbilst cenai. Ir svarīgi ņemt vērā telpas platību, vienības uzturēšanas ērtumu un montāžas kvalitāti. Laba ideja ir nodrošināt automātiskās izslēgšanās iespēju, jo tā garantē drošību un uzticamību. Savukārt TOP 2022 reitingā ir izcelti šādi modeļi, kurus ieteicams iegādāties:

 • Stadler Form EVA little E-014/E-015/E-017 ir labākais augstākās klases autokrēsls. Tajā ir iebūvēts demineralizējošs kārtridžs, antibakteriāls filtrs un jonizators. Ierīce darbojas ļoti klusi, ir izgatavota no kvalitatīviem materiāliem un tai ir liela jauda.
 • Xiaomi CJJSQ01ZM izceļas starp vidējas cenas mitrinātājiem. Tas ir pietiekami mazs, drošs un to var vadīt no viedtālruņa. Turklāt tam ir lieliska funkcionalitāte.
 • Leberg LH-803 ir atzīts par labāko no lētām ierīcēm. Sildītājam ir pievilcīgs dizains, daudz noderīgu funkciju, un tas ir viegli lietojams ar skārienjūtīgā ekrāna vadības ierīci. Tajā pašā laikā mitrinātājs ir pietiekami jaudīgs, lai konkurētu ar dažiem augstākās klases modeļiem.

Speciālisti saka, ka visas ierīces, kas iekļautas reitingu sarakstā, ir vērts apskatīt. Tie ir izvēlēti starp simtiem pretendentu, kas neiekļuva topā vājāku rezultātu dēļ.

Reitinga līderis: Philips HU4803/01

Philips HU4803/01: viedierīces ar lieliskām funkcijām
Testa rezultāti liecina, ka Philips HU4803/01 ir uzvarētājs. Šis tradicionālais mitrinātājs ir kluss un vienlaikus efektīvs. Izmantotā tehnoloģija nodrošina, ka gaisā nenonāk ne mikrobi, ne kaļķakmens. Ūdens iztvaiko no lielās virsmas, līdzīgi kā tīmekļfiltros. Tā diezgan droši aiztur kaļķus, netīrumus un mikrobus.

Turklāt šim Philips modelim ir dažādas funkcijas, kas padara ierīces vadību ļoti patīkamu. Varat, piemēram, iestatīt noteiktu mitruma līmeni, pie kura ierīce automātiski pārtrauc darboties.

Šis gaisa mitrinātājs maksā aptuveni 6500 ASV dolāru, un tas ir dārgākais modelis mūsu salīdzinošajā testā.

Cena: aptuveni 6 500 Euro.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: