Kā izvēlēties elektronisko termometru

Ķermeņa temperatūra ir viens no galvenajiem mūsu ķermeņa stāvokļa rādītājiem. ja tas ir pārāk augsts vai pārāk zems, mēs uztraucamies par savu veselību: tas var būt iekšējs traucējums, vīruss vai slimība. Īpaši svarīgi ir kontrolēt ķermeņa temperatūru, ja pēkšņi jūtaties slikti. Vēl nesen galvenā temperatūras mērīšanas ierīce bija klasiskais dzīvsudraba termometrs. Tā rādījumi ir pēc iespējas ticamāki, taču stikla korpusu var viegli salauzt, turklāt dzīvsudrabs ir indīgs. Mūsdienās slimnīcās un mājās biežāk izmanto elektroniskos termometrus. Kādas ir to funkcijas un kā izvēlēties precīzu un kvalitatīvu ierīci – skatiet tālāk.

Elektroniskā termometra veidi

Mūsdienu medicīnā ir vairāki veidi, kā izmērīt cilvēka ķermeņa temperatūru. Papildus tradicionālajiem dzīvsudraba termometriem praksē aktīvi tiek izmantoti elektroniskie, halinstāna, infrasarkanie, termometri, manekeni un pat plāksteru lentes ātrai mērīšanai. Temperatūras noteikšanu ar elektronisku ierīci izraisa potenciālu starpība. Šim nolūkam ierīces iekšpusē ir uzstādīti sensori, kas ir jutīgi pret temperatūras svārstībām. Displejā var parādīt rādījumus.

Klasiskais termometrs

Medicīniskais elektroniskais termometrs spēj iegaumēt iepriekšējos rādījumus (no 2 līdz 25). Tas ir ūdensizturīgs, un to var lietot arī tumsā, ja modelim ir displejs ar apgaismojumu. Tā ir higiēniska, jo zondes uzgaļi ir nomaināmi (uzpildes ir nopērkamas atsevišķi). Izgatavots no plastmasas, tāpēc ir viegls un kompakts. Elektroniskais termometrs temperatūras mērīšanai var lietošana iekšķīgi, iekšķīgi un klasiski padusē. Daži ražotāji piedāvā īpašus plakanus uzgaļus, kas maksimāli pieguļ ķermenim, lai veiktu mērījumus padusēs.

Infrasarkanie termometri

Infrasarkanais termometrs – pēdējo gadu tehnoloģiskais jauninājums. To parasti izmanto modernās medicīnas centros, bet ģimenes medicīnas komplektos tā vēl nav vispopulārākā. Tiesa, jaunās māmiņas jau novērtē šīs ierīces galveno priekšrocību: Ātrs mērījums un tūlītējs rezultāts uz displeja. Maziem bērniem ir ļoti grūti izmērīt temperatūru ar parastu termometru: kādu brīdi jāgaida un jācenšas turēt ierīci tuvu ķermenim. Infrasarkanais termometrs ļauj viegli pārbaudīt temperatūru pat guļošam bērnam. Tā darbojas, ņemot infrasarkano staru rādījumus no dažādām zonām: auss, spoguļa, frontālās un frontālās. Visa procedūra aizņem 1-2 sekundes, un displejā tiek parādīts rezultāts.

Svarīgi! Tāpat kā visas termālās attēlveidošanas ierīces, tā var saglabāt pēdējos datus, kas saglabāti pacienta infrasarkanajā termometrā. Tas ir ļoti ērti: piemēram, varat sekot līdzi temperatūras izmaiņām slimības laikā.

Krūtsgala termometrs

Tikai atgādinājums! Daži modeļi ir aprīkoti ar apgaismojumu nakts temperatūras kontrolei un indikatoriem. Temperatūras indikatori norāda temperatūru dažādās krāsās – zaļā krāsā – normālas vērtības, sarkanā krāsā – augstas vērtības.

Elektroniskais bērnu termometrs darbojas šādi: bērns mutē ievelk manekenu. Vecāks nospiež ieslēgšanas pogu, aktivizējot temperatūras sensoru. Visu laiku, kamēr manekens ir mazuļa mutē, tiek mērīta temperatūra. Rezultāti parādās mini displejā. Mērījumu beigas parasti pavada skaņas signāls. Mērīšanas laiks ir aptuveni 3-5 minūtes. Tāpat kā lielākajai daļai elektronisko termometru jaunākie rezultāti tiek automātiski saglabāti atmiņā.

Padomi! Termometru nav ieteicams izmantot kā manekenu. Vislabāk to izņemt no bērna mutes, dezinficēt un atstāt līdz nākamajai reizei.

Šis šķietami zīdaka formas bērnu termometrs ir lielisks glābiņš nemierīgiem mazuļiem, kuri nevēlas sēdēt ar parastu termometru zem rokām. Bet ne visi bērni ir apmierināti ar nepazīstamu sedziņu. Ja mazulim nepatīk manekena termometrs, viņš vienkārši izspļaus nepazīstamo lietu, un jūs nekad nesaņemsiet temperatūras rādījumu.

Tomēr mākslīgā termometra priekšrocības ir daudzas:

  • Drošība;
  • ērta forma;
  • Viegli kopjams;
  • tas automātiski izslēdzas;
  • Interesants sīkrīks jūsu mazulim;
  • ar aizmugurējo apgaismojumu.

Acīmredzami trūkumi:

  • Bērns atsakās sūkāt svešu manekenu;
  • Pieejama kļūdu robeža līdz 0,3 grādiem;
  • ilgs mērījumu laiks;
  • ierīce ar skaņas signālu var nobiedēt bērnu.

Dzīvsudrabs vai elektronisks

Neraugoties uz to lietošanas ērtumu un elektronisko modeļu daudzveidību, dzīvsudraba ierīces joprojām ir pieprasītas. Dzīvsudraba termometri, uzmanīgi lietojot, var kalpot gadiem ilgi, tāpēc daudziem šīs ierīces ir padomju laika medicīnas kabinetā. Šāds mājas termometrs ir stikla korpuss ar dzīvsudraba kolonnu iekšpusē. Uz stikla ir iegravēta temperatūras skala. Viena ierīce satur aptuveni 2 mg dzīvsudraba.

Darbības pamatā ir dzīvsudraba fizikālās īpašības, kas, paaugstinot temperatūru, izplešas. Attiecīgi, ja termometru tur pret ķermeni ar augstu temperatūru, dzīvsudraba stabiņš paaugstināsies un apstāsies pie pareizās vērtības. Kļūdas iespējamība ir ļoti maza, un tas nozīmē, ka rādījumu ticamība ir augsta.

Termometrs ar elastīgu uzgalu
  • Pēdējā mērījuma saglabāšana. Daudziem ir iekšējā atmiņa, kurā var atcerēties līdz pat 25 iepriekšējiem mērījumiem. Noderīga iespēja, ja ir svarīgi sekot līdzi ķermeņa temperatūras tendencēm. Protams, varat izmantot piezīmes uz papīra vai mēģināt saglabāt skaitļus galvā. Vēl ērtāk, ja to pašu var izdarīt automātiski.
  • Laika mērīšana un displejs. Iegādājoties ierīci, ņemiet vērā, cik ilgi mērījumi aizņems. Lielākā daļa termometru rādījumus uzrāda 1-2 minūtēs, retāk – līdz 5-7 minūtēm.
  • Baterijas. Vislabākais ir elektroniskais ķermeņa termometrs ar nomaināmu akumulatoru, kas nodrošina ilgu kalpošanas laiku. Daži ražotāji nodrošina, ka baterija nav noņemama, padarot termometru praktiski vienreizlietojamu. Galu galā, kad akumulators būs izsmelts, ierīce būs vienkārši jāiznīcina.
  • Nemēriet temperatūru pēc pirts, saunas vai tvaika pirts. Turklāt cilvēka ķermeņa temperatūra mainās atkarībā no iepriekšējās fiziskās aktivitātes.
  • Rektālie mērījumi ir visātrākā un visprecīzākā metode. Rezultāta nolasīšana aizņem vienu minūti.
  • Regulāri nomainiet baterijas. Izlādējušās baterijas var sniegt nepareizus rādījumus.
  • Pēc katras lietošanas reizes noslaukiet ierīci ar antiseptisku līdzekli.
  • Glabājiet to savā futrālī (parasti tas ir iekļauts iepakojumā).
  • Ausu temperatūras mērīšana? Lai nolasītu rādījumu, izmantojot šo metodi, izmantojiet tikai infrasarkano termometru. Ja esat atgriezies no ielas, pirms mērījumu veikšanas pagaidiet 15-20 minūtes. Nedaudz pavelciet konhu uz sāniem un ievietojiet termometra sensoru ausī. Rezultāta parādīšana aizņem aptuveni 30 sekundes.

    Secinājums

    Izvēloties elektronisko termometru, iesakām rūpīgi izpētīt pircēju atsauksmes un informāciju par ražotāju. Nepieļaujiet taupību uz tehnoloģiju: tas ir bezjēdzīgi, ja termometrs ir bojāts. Iegādājoties atbildīgi, jūs iegūstat modernu, ērtu sīkrīku, kas sniedz precīzus rādījumus un ir labs veids, kā diagnosticēt un uzraudzīt jūsu veselību.

    Uzticami elektroniskie ķermeņa termometri

    Bezkontakta infrasarkanais termometrs IT-202 Pirometrs bērnu un pieaugušo temperatūras mērīšanai (balts)

    vietnē Yandex Market

    Elektroniskais digitālais termometrs

    vietnē Yandex Market

    DT-8836 Infrasarkanais bezkontakta medicīnas termometrs

    Yandex Market

    Bezkontakta infrasarkanais termometrs

    par Yandex

    Novērtējiet šo rakstu
    ( Vēl nav vērtējumu )
    Pievienot komentārus

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: