Veikalā iegādāta elektriskā zāģētava maksā apmēram tikpat, cik liels plakanā ekrāna televizors. Bez apkures funkcijas šāds kamīns ir tikai “televizors”, kas rāda 3D animētu liesmu attēlu un izdod skaņas, imitējot degošas malkas čaukstēšanu. Tas ir dārgs prieks, kam ir tikai estētiska vērtība. Jūs varat izveidot šādu elektrisko kamīnu savām rokām un ietaupīt daudz naudas. Tomēr mēs aplūkosim ierīces ar sildīšanas funkciju tehnoloģiju.
Elektriskā kamīna funkcijas
Tātad mums ir nepieciešama ierīce, kas ne tikai priecēs acis un sasildīs dvēseli, bet arī darbosies kā sildītājs. Šādi elektriskie kamīni ir aprīkoti ar elektriskais cauruļu sildītājs (sildelementi), kas, pieslēgti pie tīkla, var sakarst līdz 900 grādiem pēc Celsija un izstaro tuvumā līdzīgu siltumu kā īsta uguns.
Elektriskie kamīni ar sildīšanas funkciju parasti ir aprīkoti ar atstarotājiem, kas spēj uzkrāt, akumulēt un atstarot siltumu.
Elektriskais kamīns sastāv no divām galvenajām daļām:
- Hearth, kas imitē īstu malkas kamīnu un kvēlojošu liesmu.
- portāls, Kamīna kamīns var kalpot arī kā dekoratīvs kamīna elements.
Mēs neuzskatīsim tehnoloģiju ražošanas portālu elektrisko kamīnu ar savām rokām – šis temats ir vērts atsevišķa raksta tehnoloģiju. Labāk to darīt, kad remontējat telpu, kurā plānojat uzstādīt pastāvīgu kamīnu.
Mūs vairāk interesē kamīna dizains un izgatavošana, ko varat izgatavot savām rokām, ja jums ir nepieciešamie elementi un instrumenti.
Ierīces struktūra
Elektriskais kamīns ar sildīšanas funkciju sastāv no divām daļām: sildelementa un dekoratīvā elementa. Viens rada siltumu, otrs imitē uguni ugunskurā
Parastu sildelementu var izmantot kā sildītāju telpu sildītājs, ja nevēlaties to gatavot no nulles (kas var būt nedroši). Tāpēc mēs šeit sīkāk neiedziļināsimies tās izgatavošanas tehnoloģijā. Mēs teiksim tikai to, ka mums ir nepieciešams ekrāns (atstarotājs), lai atstarotu radīto siltumu, un ventilators, lai nodrošinātu labāku siltā gaisa cirkulāciju pareizajā virzienā.
Elektriskā kamīna dekoratīvā daļa sastāv no akmens vai ķieģeļu pavarda dekoriem, uguns imitācijas un kūpošiem baļķiem. Lai to visu pagatavotu, varat izmantot jebkuru mājās pieejamo materiālu.
Sildītāja izgatavošana
Kā minēts iepriekš, labāk ir izmantot kādu saliekamu sildītāju, kas izgatavots saskaņā ar visām drošības prasībām. Bet, ja esat labi sapratis, kas tālāk tekstā ir aprakstīts, turpiniet!
Visu veidu elektriskie kamīni izmanto dažāda veida sildelementus. Tas var būt:
- spole kvarca caurulē;
- bio-spirāles uz keramikas pamatnes;
- nihroma spirāles elementi.
Tātad mūsu vajadzībām mēs varam izmantot pat dzelzs spirāli keramikas apvalkā. Var būt nepieciešamas tikai šādas spirāles vairāki gabali, Lai sasniegtu kopējo izejas jaudu no 1 līdz 2 kW.
Protams, tas viss būtu pareizi uzstādīts uz kāda rāmja, izolēts, iezemēts un jārūpējas par elektroinstalāciju, kas varētu izturēt paredzamo slodzi. Lai nodrošinātu vislabāko siltuma sadali un saglabāšanu, visa šī konstrukcija jāaprīko ar atstarotāju tvaika nosūcēja formā, kura izgatavošanai nepieciešams rāmis no cinkota tērauda leņķiem un nerūsējošā tērauda loksnes.
Varat pievienot temperatūras regulatoru vai pat sensorus, lai sildītāju ieslēgtu automātiski. Tās vienmēr var atrast veikalos.
Elektriskā kamīna dekorēšana
Ir pietiekami daudz vietas, kur izstiepties! Tas viss ir atkarīgs no jūsu iztēles, kuras lidojumu var apturēt tikai nepieciešamo materiālu trūkums. Lai iekurtu uguni, ir nepieciešami baļķi, apgaismojums un kaut kas, kas izskatās kā īsta uguns.
Baļķus var izgatavot no parasta kartona, tos satīt un salīmēt kopā, pēc tam ietīt papīrā un nokrāsot vajadzīgajās krāsās. Nekas netraucē izmantot īstus sausus baļķus, ja jums tie ir pieejami.
Labākais veids, kā izgaismot “liesmas”, ir izmantot LED apgaismojums, mirdzoši sarkani un dzelteni. Tos var novietot aiz liesmas vai “kūpošām” oglēm, kas izgatavotas no caurspīdīga auduma vai cita materiāla.
Šeit ir soli pa solim aprakstīts, kā pagatavot visvienkāršāko ugunskura dekorāciju:
- Mēs izmantojam visizplatītākos vidēja biezuma koka zarus (8-10 mm).
- Ietiniet tās folijā un uz tās uzlieciet tilla vai mežģīņu sloksnes.
- Pēc tam, kad līme izžūst, zarus izvelk no folijas (ja neizvelk, foliju var sagriezt gareniski un tad mežģīnes salīmēt atpakaļ caurulītēs).
- Novietojiet akmeņus puslokā uz kamīna grīdas.
- Akmeņu apļa centrā novietojiet sarullētu virteni.
- Novietojiet mežģīņu baļķus virs vainaga un nostipriniet tos augšpusē ar auduma atlikumiem vai diegu.
Lai izveidotu savu reālistiska elektriskā kamīna versiju, mums būs nepieciešams
- Ventilators (datora dzesētājs).
- Ultraskaņas tvaika ģeneratori.
- DMX pārveidotājs.
- LED apgaismojums.
- Ūdensizturīga kaste.
- Destilēts ūdens.
Mēs piestiprinām ultraskaņas tvaika ģeneratorus (vairāki ir labāki) ūdensnecaurlaidīgas kastes apakšā. Tie palīdzēs ūdenim iztvaikot, un ventilators sānos virzīs tvaikus uz augšu, neļaujot tiem priekšlaicīgi atdzist, virpuļojot un krītot.
Gaismas ir nepieciešamas, lai apgaismotu pieaugošo tvaiku, kas radīs efektu “dedzināšana” dekoratīvo malku, kas būtu droši pārklāta visu šo sarežģīto dizainu.
Izvades
Es ceru, ka jums nav jautājumu par to, kā izveidot elektrisko kamīnu ar savām rokām. Cilvēkam, kuru iedvesmo ideja, nav nekā neiespējama. Jums tikai skaidri jāzina galamērķis. Ja jums dzīvoklī vai vasarnīcā ir nepieciešams elektriskais kamīns tikai estētiskam priekam, varat to izgatavot pat no kartona. Taču funkcionālāka modeļa izveidei būtu nepieciešams daudz vairāk laika, darba un naudas.