Kā izjaukt un remontēt eļļas sildītāju

Eļļas sildītāju var salabot savām rokām. Daudzi īpašnieki veiksmīgi atjauno šos siltuma avotus bez tehniķa palīdzības.

Ierīces izkārtojums

Kad ķeraties pie jebkuras ierīces remonta, jums ir jāzina divas lietas: kā tā darbojas un kā tā darbojas. Eļļas sildītājs sastāv no:

  • Sildītājam ir metāla korpuss;
  • Sildelements (sildelements);
  • vadības bloks;
  • savienojuma kabeļi.

Eļļas sildītāja struktūra

Sildītāja korpuss ir piepildīts ar eļļu, ko ieslēgšanas brīdī silda sildelements. Siltums tiek nodots uz korpusa sieniņām un no tām uz apsildāmo telpu. Kad tiek sasniegta noteikta temperatūra, vadības bloks tiek iedarbināts un apkure tiek pārtraukta. Cikls atkārtojas tik ilgi, kamēr sildītājs ir pieslēgts elektrotīklam. Tādējādi apsildāmajā telpā tiek uzturēta nemainīga temperatūra.

Galvenie defekti

Nav daudz iemeslu, kādēļ eļļas sildītājs nedarbojas. Tās var iedalīt divās daļās – elektriskā un mehāniskā. Darbības kļūme Elektroiekārtas Visbiežāk ir sildelements un vadības ierīces – termiskais relejs, slēdzis, termiskie drošinātāji. Iespējams, ir problēmas ar elektroinstalāciju, taču tas notiek ļoti reti.

Lasiet arī: Ar eļļu kurināmā sienas sildītāja īpašās iezīmes.

k mehāniskā Bojājumi ietver dažādas plaisas korpusā, kā arī dobumu veidošanos korpusā, caur kuriem noplūst eļļa. Tas parasti rodas korozijas rezultātā. Kļūmes veida noteikšana nav ļoti sarežģīta. Mehāniskie defekti vienmēr ir saistīti ar eļļas traipiem zem sildītāja. Visi pārējie defekti ir elektrības problēma.

Sildītāja struktūra

Darba vietas sagatavošana

Lai salabotu sildītāju, vispirms ir jārada priekšnoteikumi, lai to izdarītu. Sagatavošanās remontam ir būtisks priekšnoteikums veiksmīgam remontam. Vispirms ir jāizvēlas vieta, kur sildītājs tiks demontēts. Tai jābūt pietiekami plašai un labi apgaismotai. Garāža vai atsevišķa telpa ir labākā vieta, kur to darīt.

Pēc tam tiek sagatavoti darbarīki un palīgierīces. Tā kā sildītāja konstrukcija nav sarežģīta, izmantojamie instrumenti ir ļoti vienkārši. Remontam pietiks ar skrūvgriežu, knaiblīšu un sānu griezēju komplektu, nelielu āmuru un īleni. Pirms remonta jums vajadzētu būt lodāmurs, testeris, WD-40 šķidrums, smērviela (grafīta vai Lithol-24) un spirts kontaktu noslaucīšanai. Svarīgi ir izmantot tīru lupatu. Ja bojājuma cēlonis ir noteikts iepriekš, bojāto detaļu nomaiņai ir nepieciešamas rezerves daļas.

Pārejiet uz remontu

Jautājums par to, kā salabot eļļas sildītāju ar savām rokām, ikvienam rodas, kad ierīce pārstāj darboties. Un tomēr šajā jautājumā nav nekādu grūtību. Vispirms ir jāveic demontāža, lai nonāktu līdz remontam. Lai to izdarītu, vadības panelis ir jāatvieno no korpusa. To parasti nostiprina ar fiksatoriem. Taču ir arī cita veida fiksācija. Piemēram, skrūves vai skavas.

Ierīces demontāža

Tāpēc vispirms ir jāpārbauda sildītājs, lai noteiktu, kā ir piestiprināts panelis. Pēc tam uzmanīgi noņemiet to ar nelielu piepūli. Demontāža jāveic, neizmantojot rupju spēku, jo visi stiprinājumi ir izgatavoti no plastmasas.

Pirms remontdarbu uzsākšanas sildītājam ir jāatvieno strāvas padeve.

Pārbaudiet strāvas vadu un slēdzi. Šeit ir jāsāk darbs, lai atjaunotu eļļas sildītāja darba kārtībā. Runa ir par to, ka laika gaitā vadi mēdz izdegt savienojumos, un kontakts tiek pārtraukts. Šādā gadījumā viss, kas jums jādara, ir jāpārgriež vads un jānoņem sloksnes, noņemot to un savienojuma zonu. Pēc tam visu atkal saliekiet kopā. Sazinieties ar remontēto. Izmantojiet testeri, lai pārbaudītu, vai tas tā ir. Vienlaikus pārbaudiet, vai strāvas kabelis nav pārrauts. Tas notiek reti, bet notiek. To var viegli izdarīt ar to pašu testeri.

Tīkla vadi un slēdži

Nākamais solis – Pārbaudiet visus savienojumus vadības blokā. Katrs kontakts ir ļoti rūpīgi jāpārbauda, lai konstatētu, vai tas nedeg, nav oksidējies un nav vaļīgi savienots. Remontam pietiek ar skrūvgriezi, smalku smilšpapīru un vates tamponu, kas samērcēts spirtā. Var būt nepieciešams izmantot lodāmuri, lai kaut kur pielodētu saplēsto vadu.

Iespējams, ka ir Bojāts termiskais relejs, vai temperatūras regulators. Šādā gadījumā tas ir uzmanīgi jānoņem un jānojauc. Pēc demontāžas iekšpusē esošā bimetāla plāksnīte tiek noņemta un nomainīta pret jaunu. Galvenais ir tas, ka turpmāk nevar būt nekādu traucējumu. Pēc plāksnes nomaiņas relejs atjaunos savu potenciālu.

Lasīt arī: Eļļas sildītājs ar ventilācijas sistēmu.

Termisko drošinātāju remonts Pārbaudiet, vai tie darbojas, un vajadzības gadījumā nomainiet tos ar bojātiem. Testēšana – vienkārši izmantojot testeri. Var būt vairāki termostati vai termostati, ko sauc par termostatiem. Pārbaudiet katru no tiem.

Atlikušie darbi Pārbaudiet sildelementu stāvokli. Lai to izdarītu, pietiek ar to pretestības mērīšanu ar testeri. Tam jābūt mazākam par 1 kΩ. Izmantojot vienu savienojumu, pārbaudiet, vai nav atvērtas ķēdes. Tātad, ja testeris rāda augstu pretestību vai vispār neko, ir pienācis laiks mainīt sildītāju.

Eļļas sildītāja sildelements

Šajā brīdī sildītāja elektriskās daļas pārbaudi var uzskatīt par pabeigtu. Pārejot pie mehāniskiem defektiem.

No tiem tikai viens ir būtisks – eļļas noplūde. Šādā gadījumā sildītājs būs jāizjauc, lai iztukšotu iekšpusē atlikušo eļļu. Ja korpuss ir bojāts, ir svarīgi precīzi noteikt bojājuma vietu. Pēc tam jaunā bimetāla plāksnīte rūpīgi jānotīra ar smirģelīti. Tas ir, lai noteiktu, kā labot. Ja izrādās, ka caurums ir neliels un ap to nav korozijas pazīmju, viena no remonta iespējām ir ieskrūvēt caurumā pašvītņgriezes skrūvi vai piemērota diametra skrūvi. Vēl viena iespēja būtu izmantot īpašu hermētiķi, ko sauc par “auksto metināšanu”. Pirms lietošanas tas ir jāmīca rokās, līdz tas atgādina plastilīnu.

Lasīt arī: eļļas sildītājs ar savām rokām.

Uz cauruma uzliek sarullētu hermētiķa lodīti un rūpīgi izlīdzina virsmu. Jau pēc 15-20 minūtēm tas ir sacietējis tik ļoti, ka var izmantot sildītāju. Nedaudz grūtāk būs salabot caurumu, kas izveidojies rūsas dēļ. Tādā gadījumā būs nepieciešams visu rūsas vietu noslīpēt līdz “dzīvajam” metālam. Tad atkal ir rūpīgi jāpārbauda un jāizvērtē cauruma izmērs. Ja tas nav pārāk liels, to var pielodēt. Ja caurums ir liels, ir nepieciešams veikt metināšanu, t. i., uzlikt plāksteri un to metināt. Šajā gadījumā eļļas sildītāja remonts būs nopietnāks un tam būs nepieciešami ne tikai īpaši instrumenti, bet arī prasmes.

Lodējiet sildītāja korpusu, izmantojot misiņa lodējumu vai tā aizstājēju. Ne ar alvu. Metināšanu vislabāk veikt ar pusautomātisko metinātāju. Tas ir ar vadu, nevis ar elektrodu.

Kā jūs varat redzēt, remonts eļļas sildītāji, un pat ar savām rokām, var izdarīt ikviens, kurš ir iepazinies ar pamatiem elektrotehnikas un atslēdznieku darbu. Tāpēc, pirms sildītāju izmetat ārā, to rūpīgi pārbaudiet. Ja lūzums ir neliels, to ir daudz lētāk salabot nekā iegādāties jaunu.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: