Organizējot ūdensapgādi savrupmājā vai nelielā uzņēmumā laukos, ir nepieciešams pienācīgi aprīkot ūdens ņemšanas vietu un novietot nepieciešamās caurules. Pastāvīgas dzīvesvietas un regulāra ūdens patēriņa gadījumā parasta centrbēdzes sūkņa uzstādīšana nevar nodrošināt lietotājam pietiekamu komforta līmeni. Šim nolūkam ir izstrādātas un tirgū laistas īpašas iekārtas, kas var visaptveroši atrisināt nepārtrauktas ūdensapgādes problēmu savrupmājām vai citiem izolētiem objektiem. Šajā rakstā aprakstīta sūkņu stacijas konstrukcija un princips, ko var viegli atrast specializētā veikalā.
Mūsdienīgas sūkņu stacijas konstrukcijas iezīmes mājsaimniecībām
Ēkas ūdensapgādes sistēma, kuras daļa ir sūkņu stacija, sastāv no vairākiem pamatelementiem.
- Urbis vai urbums, Modernā sūkņu stacija ir aprīkota ar mūsdienīgu drenāžas sistēmu, kurā notiek šķidruma primārā sedimentācija un nostādināšana. Lai to varētu izmantot visu gadu, tam jābūt izolētam.
- Sūknēšanas caurule, aprīkots ar pretvārstu. Parasti tas ir izveidots akā vai tieši pirms sūkņu stacijas filtrs aptuvenās tīrīšanas no mehāniskiem piemaisījumiem.
- Pati sūkņu stacija, Objekta apgāde ar ūdeni ar nepieciešamo plūsmu un spiedienu.
- Spiediena caurule ar smalko filtru, kas ved uz visām ūdens ieguves ierīcēm.
Sausās darbības sensors DPR-6
Sistēmas darbība
Lai pareizi darbotos ūdensapgādes sistēma, jums jāzina sūkņu stacijas princips. Ūdens patēriņš mājsaimniecībām notiek periodiski, tāpēc nav nepieciešams sūkni darbināt nepārtraukti. No otras puses, iedzīvotājam ir ērti, ja šķidruma plūsma sāk plūst, tiklīdz tiek atvērts krāns. Šie uzdevumi tiek risināti vienkārši un efektīvi.
Darbības sūknis piegādā ūdeni patērētājam un iesūknē to tvertnē. Pārspiediens pieaug visā sistēmā, līdz sasniedz iestatīto maksimālo vērtību. Šajā brīdī tiek iedarbināts relejs un motors tiek izslēgts. Šķidruma iesūknēšanas laikā šķidruma spiediens tiek samazināts, līdz vadības bloks dod komandu atkal iedarbināt sūkni.
Spiediena akumulatora konstrukcija un tā priekšrocības salīdzinājumā ar ūdens tvertni
Spiediena akumulators ir hermētiski noslēgts spiediena trauks, kas paredzēts pārspiediena izturībai. Tās iekšējā telpa ir sadalīta divās daļās gumijas membrāna, stingri piestiprināts pie ierīces sieniņām. No vienas puses ir ūdens padeve, bet no otras puses caur sprauslu tiek sūknēts gaiss līdz 1,5 atmosfēru spiedienam.
Ežektoram ir ļoti noderīga funkcija šķidruma plūsmas regulators, sausās darbības aizsardzība ar sūkņa izslēgšanos, ja iesūknēšanas šļūtenē iekļūst gaiss. Vairāki modeļi ir aprīkoti ar elektrisko pārslodzes aizsardzību pret motora pārkaršanu un strāvas padeves pārtraukumiem.
bezventilatora sūkņu iekārtas Spēka agregāti teorētiski nespēj sasniegt 10 metru dziļumu. Praksē šis skaitlis vienmēr ir daudz mazāks. Tos izmanto, sūknējot no seklas akas. Ežektors ļauj virszemes sūknim darboties drošāk, ja ir garākas ieplūdes caurules.
Sūkņu stacijas ar integrētu ežektoru spēj pacelt ūdeni no 7-8 metru dziļuma. vispirms tiek izsūkts gaiss un pēc tam iesūknēts ūdens. Šādas sistēmas tiek uzstādītas atsevišķās telpās, jo tām nepieciešama laba trokšņu izolācija.
Dažreiz ežektoru ievieto tieši akā. darbības nodrošināšanai ir jābūt savienotām divām caurulēm. Viens no tiem piegādā ūdeni zem spiediena no sūkņa, lai radītu liela ātruma strūklu, bet otrs tiek izmantots sūknēšanai. Sūkņu bloki ar tālvadības ežektoru var iesūknēt šķidrumu no dziļuma līdz pat 50 metriem. Tie nerada lielu troksni, bet to efektivitātes koeficients reti pārsniedz 40 %.
Iekārtas pareiza darbība
Sūkņu stacijas ir paredzētas ilgstošai autonomai darbībai nepārtrauktā režīmā. Tos var izmantot sadzīves ūdensapgādei un ugunsdzēsības vajadzībām. Šādas kameras izceļas ar lieliskām īpašībām un augstu uzticamību Jumbo zīmola mūsdienīgi modeļi. Tām nepieciešama ļoti maza apkope. Parastas darbības laikā ir nepieciešams:
- Tos var izmantot mājsaimniecības ūdensapgādei un ugunsdzēsībai;
- vismaz reizi gadā izskalojiet rupjo filtru;
- Ilgstošas ziemas pārtraukšanas gadījumā visos dobumos nedrīkst būt ūdens, un demontētā iekārta jāglabā apsildāmā telpā;
- pirmo reizi iedarbinot sūkni pēc tā izjaukšanas, pārbaudiet, vai visi savienojumi ir pareizi izveidoti un vai sūknis darbojas vienmērīgi.