Kā darbojas elektriskie grīdas apsildes konvektori

Zinātniskie pētījumi, kā arī praktiskais pielietojums pārliecinoši pierāda, ka elektriskie grīdas konvektori ir ļoti uzticami siltuma avoti. Šo progresīvo apkures veidu veiksmīgi izmanto biroju, komerciālās, rūpnieciskās un dažās dzīvojamās telpās. Tās nodrošina vienmērīgu siltā gaisa sadali telpā, līdz minimumam samazinot enerģijas zudumus.

Grīdas konvektors

Aprīkojuma veidi

Eksperti ir noteikuši trīs galvenos konvektoru veidus, kas atšķiras pēc cirkulācijas veida:

 • dabiski;
 • piespiedu konvektors;
 • pielāgots.

Pirmā veida izstrādājumi darbojas, izmantojot dabisko gaisa cirkulāciju, savukārt piespiedu gaisa konvektori izmanto iebūvētie ventilatori. Otrais veids darbojas daudz produktīvāk – konvektors ar ventilatoru var apsildīt liela tilpuma telpas.

Ja mitrums ir līdz 98%, ieteicams izmantot grīdas konvektorus ar elektromotoru, ko darbina elektromotors Maiņstrāvas tīkls, Tā kā tie ir mazāk jutīgi pret mitru klimatu. Bet šeit jums būs jāsaskaras ar papildu izmaksām: ierīces ar līdzstrāvu patērē par 70% mazāk enerģijas nekā maiņstrāvas analogi, tāpēc jums būs jāmaksā papildus par šādas apkures sistēmas drošību.

Konvektors birojā

Dizaina iezīmes

Visiem šī tipa konvektoriem raksturīga īpašība ir tā, ka tiem ir tāds izskats, kā kvadrātveida kaste, kuru garums var būt no 1 līdz 2 metriem. Pēc klienta pieprasījuma korpusa forma var būt dažāda, tāpēc šī ierīce organiski iederas jebkurā interjerā. Dizaineri ir aprīkojuši virsmu ar dekoratīviem aizsargrežģi – Tās ir izgatavotas no dažādiem materiāliem, un to krāsu gamma ir atkarīga no uzstādīšanas vietas.

Dizains

Konvektora uzstādīšana

Lai izprastu visas konvektoru dizaina nianses, skatieties šo videoklipu

Priekšrocības un trūkumi

Grīdas statīviem agregātiem ir daudz pozitīvu īpašību:

 • izturīgs pret mehāniskiem bojājumiem – pat dekoratīvā režģa slodze var izturēt līdz pat 40 kg lielu slodzi;
 • izturība pret koroziju;
 • vienkārša un uzticama darbība;
 • viegla uzstādīšana;
 • iespēja izvēlēties nepieciešamo krāsu gammu un piemērotāko korpusa formu atbilstoši apkārtējai videi
 • Kompakts izmērs un neliels svars;
 • vienmērīga visas platības apsildīšana;
 • stabila aizsardzība pret pārkaršanu, iespējami apdegumi;
 • klusa darbība.

Negatīvie aspekti:

 • produkts piesaista daudz putekļu, jo notiek pastāvīga gaisa masas cirkulācija;
 • šīs sistēmas nevar darboties kopā ar mākslīgā ventilācija;
 • Ļoti augstu griestu klātbūtne samazina efektivitāti.

Visi mūsdienu grīdas konvektori ir aprīkoti ar automātiski darbināmiem adatveida gaisa vārstiem (tautā saukti par “Maevska vārstu”), kas izlaiž gaisa kabatas un ļauj gaisam izplūst.

Izvēlieties aprīkojumu

Apkures sistēmas funkcionālā efektivitāte ir atkarīga no pareizas produkta izvēles. Eksperti iesaka lietotājiem pievērst uzmanību šādām niansēm:

 • Apkures sistēmas veids – autonoma vai centralizēta;
 • Kādu temperatūru vēlaties;
 • Kāda bija iepriekšējā temperatūra telpā pirms konvektora uzstādīšanas;
 • Produkts būs galvenais sildītājs vai kombinācijā ar centrālapkures sistēmu;
 • siltuma daudzums no citiem apkures veidiem tuvumā.

Īpaša uzmanība jāpievērš šī saraksta pēdējam punktam: jebkura mājsaimniecībās izmantotā ierīce izstaro siltumenerģiju, t. i., tās aprēķins ir jāveic, lai. Iegādājoties konvektoru, jūs ietaupīsiet daudz naudas.

Ja jums ir mazi bērni, īpaša uzmanība jāpievērš režģiem – tiem jābūt tik platiem, lai bērni nevarētu caur tiem izlauzt pirkstus.

Grīdas tipa produkti ir viens no visefektīvākajiem apkures veidiem – tie ļauj iestatīt jūsu dzīvesvietai viskomfortablāko klimatu.

Lasiet arī: Sienas elektriskie konvektori ar termostatu.

Šāds aprīkojums ir populārs, pateicoties stabilai drošībai un augstai ergonomikai, taču produkti jāiegādājas no pazīstami ražotāji, Apsildes kabelim un cinkota tērauda profilam jau gadiem ilgi ir nevainojama reputācija, un uz tiem attiecas kvalitātes garantija.

iekārtu uzstādīšana

Grīdas apsildes konvektora uzstādīšana jāveic, stingri ievērojot lietotāja rokasgrāmatā sniegtos ieteikumus, jo īpaši, ja tiek uzstādīta grīdas apsildes versija. Uzstādīšanas darbi sākas ar rūpīgu marķēšanu, visu darbību algoritms ir labi parādīts šajā video

Cauruļu ieklāšana

Uzstādot sistēmu jaunbūvējamā mājā, visi darbi tiek pabeigti pirms apdares darbu veikšanas un grīdas seguma uzklāšanas. Konvektors ir savienots ar ūdensvadu ar metāla pītām šļūtenēm vai krāsaino metālu caurulēm atsevišķs savienojums no centrālās apkures.

Svarīgi! Ir nepieciešams uzstādīt vārstu, kas regulē dzesēšanas šķidruma plūsmu, un automātisko vārstu gaisa kabatām.

Nomainot centrālapkures radiatoru ar grīdas konvektoru, pieslēgumu veic saskaņā ar iepriekš izveidoto un esošo shēmu.

Līmeņa pārbaude

Ir ļoti svarīgi uzstādīt produktu horizontāli – Šim nolūkam uz sildītāja ir regulēšanas skrūves. Šis noteikums attiecas uz visiem konvektoriem – gan grīdas, gan iebūvētiem. Pēc uzstādīšanas un pareizas darbības pārbaudes sākas galīgais grīdas liešanas un izlīdzināšanas darbs: izstrādājuma korpusa mala nedrīkst izvirzīties virs grīdas līmeņa. Visbeidzot, kad grīda ir pilnīgi sausa, var uzstādīt dekoratīvo režģi.

Konvektoru uzstādīšana

Kopšana un lietošana

Pareizi izvēloties konvektoru, jums nebūs nepieciešami nekādi papildu finanšu ieguldījumi tā turpmākai ekspluatācijai un uzturēšanai. Pieredze rāda, ka, lai iekārta darbotos pareizi, tikai uzturiet to tīru – Biežāk veiciet mitro tīrīšanu.

Lasiet arī: konvektors ar jonizatoru: abpusēji izdevīga situācija.

Lielās biroja telpās, kurās ir daudz kopēšanas, drukāšanas un drukāšanas iekārtu, smalkie putekļi ir pastāvīgs sabiedrotais, tāpēc pirms un dienas beigās ir ļoti svarīgi veikt mitro tīrīšanu.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: