Ne tik sen tikai lauku māju un vasarnīcu īpašnieki varēja iegūt kamīnu. Pilsētu iedzīvotāji varēja viņus tikai apskaust. Un tā nav tikai paša darba sarežģītība, bet arī ugunsdrošības prasības.Mūsdienu elektrisko kamīnu parādīšanās ir burtiski revolucionizējusi interjera dizainu. Pie sienas montējams elektriskais kamīns tagad ir atrodams arī vidējā pilsētas dzīvoklī. Savu māju īpašnieki novērtē jaunās tendences.
Kas ir elektriskais kamīns
Elektriskā kamīna izskats ne ar ko neatšķiras no parastā kamīna ar atklātu uguni – tāpat kā reālistiski mirgojošas oglītes un kūpoša malka. Šis efekts tiek panākts, izmantojot halogēna lampas, audumu, ko izpūš iebūvēts ventilators. Pilnīga trīsdimensiju imitācija. Iedvesmojoša atmosfēra ar iebūvētiem spoguļiem, kas atstaro gaismu no lampām.
Elektriskie kamīni bieži vien ir visdažādākie papildu funkcijas, daudzi no tiem ir vienkārši nesasniedzami saviem klasiskajiem priekšgājējiem. Dažādos modeļos var rādīt attēlus un fotogrāfijas, atskaņot mūziku, ir iespēja attālināti kontrolēt un regulēt telpas apsildi saskaņā ar iepriekš noteiktu programmu.
Galvenās priekšrocības
Īsta malkas kamīna uzstādīšana bieži vien ir neiespējams uzdevums, un ne katrā mājoklī tas ir uzstādīts. Jums ir nepieciešams pārbūves projekts, atļaujas no iestādēm, piemēram, ugunsdrošības inspekcija, direktorāts viena klienta, direktorāts arhitektūras, lai veiktu zem jumta un izejas uz fasādes caurules, koordinācija ar komunālajiem pakalpojumiem. Nepieciešams arī nedegošs grīdas segums, malkas krājums, pastāvīga apkope un pastāvīga ugunsdrošības uzraudzība, jo atklāta uguns vienmēr ir augsta riska avots gan īpašumam, gan dzīvībai.
Elektriskajiem kamīniem ir daudz priekšrocību salīdzinājumā ar monolītām ķieģeļu konstrukcijām. Nav jāveic pārbūve, nav nepieciešamas dažādu iestāžu atļaujas un apstiprinājumi. Nav jātīra skurstenis un nav jāvāc malka un ogles. Vienkārši noslaukiet putekļus, veicot nākamo tīrīšanu.
Pie sienas montējams plakana paneļa kamīns parasti ir kompakts un telpā aizņem maz vietas. Liela priekšrocība, ja jums ir ierobežota telpa. To var viegli pārvietot no vietas uz vietu, piekārt pie sienas, uzstādīt jebkurā telpas daļā, iebūvēt mēbelē vai interjerā. Labs izskats jebkurai telpai, kabinetam vai guļamistabai, ēdamistabai vai viesistabai. Tas ir ne tikai neatņemama dizaina risinājuma sastāvdaļa, bet var būt arī diezgan praktisks. Piemēram, telpas apsildīšana, gaismas ķermeņu nomaiņa vai mājīgas atmosfēras radīšana ar kamīna palīdzību.
Elektriskos kamīnus, tostarp sienas kamīnus, raksturo apskaužama energoefektivitāte.
Tāpēc dažādās mājas telpās varat ierīkot dažāda izmēra kamīnus atbilstoši savām vēlmēm. Ražotāja klāsts ir tik daudzveidīgs pēc formas un izmēra, ka tas apmierina ikviena vēlmes.
Izvēloties
Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, ir jauda Krāsns izvēle ir svarīga sildītāja izvēlei, jo īpaši, ja to izmantojat mājas apsildīšanai. Elektriskie kamīni parasti atšķiras pēc jaudas 1 līdz 2 kW, atkarībā no modeļa un lietošanas veida. Ar to vajadzētu būt vairāk nekā pietiekami, lai apsildītu aptuveni 20 kvadrātmetru lielu telpu. Ja kamīns ir aprīkots ar temperatūras sensoru, varat iepriekš ieprogrammēt vēlamo telpas temperatūru. Ierīces darbību ir vēl vieglāk kontrolēt, ja tai ir tālvadības pults.
Sienas kamīna izskats, tā forma un izmērs jābalsta uz dizainu.
Tā kā nav nepieciešama augsta ugunsizturība, to ražošanā pašlaik izmanto ļoti plašu materiālu klāstu: metālu, stiklu, plastmasu, koku un pat akmeni. To kombinācija un kombinācija ļauj jums izveidot dažādas iespējas, kas var apmierināt visdrosmīgākās dizaina idejas. Tradicionālās taisnstūra formas bieži aizstāj apaļas, ovālas vai reljefas formas.
Atklātas uguns imitēšanas veidu skaits arī ir diezgan daudzveidīgs. Statisks attēls, mainīgi attēli, pilnīga trīsdimensiju imitācija, kas vizuāli neatšķiras no īstām liesmām.
Pirms pirkšanas jums jāizlemj, kādas funkcijas vēlaties, lai ierīce būtu pieejama.
Kā minēts, to var izmantot arī kā nakts gaismu. Šādā gadījumā pievērsiet uzmanību iespējai regulēt apgaismojumu, taimeri un tālvadības pulti.
Lai gūtu pilnīgu estētisku baudījumu, pievērsiet uzmanību funkcijai Skaņu celiņš. Atpūtai piemērotu gaisotni rada gruzdošas oglītes un dabas skaņas, piemēram, lietus, vēja šalkoņa vai putnu dziedāšana.
Uzstādīšana
Sienas elektriskos kamīnus parasti var uzstādīt, tos piestiprinot tieši pie sienas vai iebūvējot iekštelpās. Lai nodrošinātu drošību, kamīns jāuzstāda droši.
Sienas montāžu visbiežāk veic ar speciālu pie sienas stiprināmu ugunsdzēšamo aparātu montāžas plāksne, kas ir vai nu iekļauts ierīces komplektācijā, vai arī to var iegādāties atsevišķi fiksācijas veikalos. Sienas materiālam ir liela nozīme, izvēloties montāžas iespēju. Ķieģeļu un betona sienām pietiek pareizajās vietās izurbt caurumus un nostiprināt montāžas stieni ar sienas dībeļiem.
Ja stiprinājuma materiāls ir ģipškartona plāksnes, uzstādīšanas laikā jāievēro piesardzība, jo dažu kamīnu modeļu svars var sasniegt 20 kg.
Šajā gadījumā atbalsta elements ir koka dēlis, un montāžas stienis ir piestiprināts tieši pie tā. Sienas dībeļi, enkuri un pašvītņgriezes skrūves jāizvēlas atbilstoši konstrukcijas izturībai.
Lai uzstādītu elektrisko kamīnu, tas parasti ir aprīkots ar ģipškartonu. Renovācijas posmā interjera detaļu veido niša ierīcei, un pēc tam telpu ap to var dekorēt ar jebkuriem dekoratīviem elementiem, sākot ar plastmasas paneļiem, stiklu un flīzēm un beidzot ar dabīgo marmoru.Dažreiz var redzēt Skursteņa imitācija, ko var izgatavot arī no dažādiem materiāliem.
Elektriskā kamīna pieslēgšanai elektrotīklam var būt nepieciešama atsevišķa elektroinstalācija.Stieples šķērsgriezuma platums ir atkarīgs no ierīces nominālās jaudas, un šo darbu ir drošāk uzticēt pieredzējušam elektriķim. Pašiem vadiem jābūt paslēptiem, lai nebojātu kopējo iespaidu.
Sienas elektriskos kamīnus nedrīkst novietot spēcīgu gaismas avotu tuvumā. Tas var ietekmēt attēla kvalitāti. Labas vietas, kur tās var novietot, ir telpas prom no logiem un gaismas ķermeņiem.
Ierīces izdalītais siltums var būt bīstams televizoriem. To nedrīkst novietot virs kamīna.