Izvēle starp caurplūdes un uzglabāšanas ūdenssildītāju

Daudzi centrālās karstā ūdens apgādes sistēmas lietotāji ir saskārušies ar ūdensapgādes problēmām: tehnoloģiskiem un higiēnas apsvērumiem ir jāremontē sildierīces, jāuzlabo kanalizācijas sistēmas, jāizskalo caurules. Karstā ūdens padeves pārtraukumi var rasties avārijas gadījumā. Tāpēc māju īpašniekiem laiku pa laikam ir jānes ūdens grozi. Tāds pats liktenis piemeklē tos, kuri vasarā dzīvo brīvdienu mājā vai vasarnīcā. Lai nodrošinātu nepārtrauktu karstā ūdens padevi, ražotāji piedāvā plašu dažāda veida ierīču klāstu. Visplašāk pazīstami ir caurplūdes un uzglabāšanas ūdens sildītāju varianti, un kurš no tiem ir labāks vai izdevīgāks – uzziniet šajā pārskatā.

 • Elektriskā . Sildītāja raksturīgākā iezīme ir cauruļveida elektriskais sildītājs. Pateicoties tā daudzpusībai un lielajam diapazonam, šis ūdens sildītāju veids ir ļoti populārs. Ir pieejami tālvadības pults vadāmi modeļi.
  Netiešais ūdens sildītājs
 • Lai atbildētu uz jautājumu, kurš ūdens sildītājs ir piemērotāks pilsētas dzīvoklim vai privātmājā – caurplūdes vai uzglabāšanas tvertne, aplūkosim abu ierīču darbības mehānismu un galvenās sastāvdaļas.

  Plūsmas sildītāju konstrukcija un darbības mehānisms

  Šāda veida ūdens sildītājs ir sarežģīta konstrukcija bez ūdens tvertnes. Šķidruma temperatūra paaugstinās dažu sekunžu laikā pēc ierīces ieslēgšanas. Populārākie caurplūdes sildītāju ražotāji ir: “Ariston”, “Electrolux”, “Garanterm”, “Gorenje”, “Thermex” u. c.

  Ierīce ir neliels taisnstūra formas panelis ar cauruļveida elektrisko sildītāju – TEN.

  Ierīces galvenās sastāvdaļas:

  • elektriskie sildelementi;
  • ūdens ieplūdes/izplūdes caurule;
  • elektroniskā vadības ierīce;
  • vadības panelis.

  Budžeta modeļi ir aprīkoti ar termostats, ko var izmantot, lai regulētu sildelementa sildīšanu. Premium klases ierīces ir aprīkotas ar digitālais vadības panelis. Tādējādi tās ir vieglāk kontrolējamas un vizuāli pievilcīgas.

  Plūsmas sildītāja konstrukcija

  Elektriskā caurplūdes ūdens sildītāja ķēde

  Plūsmas sildītājam ir šāds darbības mehānisms:

  • Īpaša spuldze satur augstas jaudas sildelementu;
  • Sākot ūdens plūsmu, tekošais ūdens izplūst caur sildelementu;
  • ja galvas jauda ir lielāka, ūdens temperatūra ir zemāka;
  • ierīce automātiski izslēdzas, kad krāns ir aizvērts.

  Brīdinājums! Neizmantojiet ierīci bez atbilstošas zemējuma sistēmas.

  Atkarībā no izmantotā enerģijas avota plūsmas apkures ierīces iedala:

  • elektriskā;
  • gāze.

  Iepazīšanās ar katra tipa īpašībām palīdzēs jums izvēlēties plūsmas sildītāju.

  elektriski darbināms

  Šāda veida ierīces ir novērtētas to nelielo izmēru dēļ, kad tiek sildīts liels šķidruma daudzums. Modelis ir populārs ar savu elementāro uzstādīšanu. Ir 2 kontroles veidi:

  • Ūdens plūsmas palielināšanas/samazināšanas kontrole ar maisītāja palīdzību;
  • ar cauruļveida sildelementa jaudas iestatījumu (trīs pakāpju regulators).

  Elektriskos sildītājus pēc darbības principa var iedalīt 2 veidos.

  1. Ar spiedienu darbināms. Šāda tipa plūsmas sildītājs ir savstarpēji savienota santehnikas sistēmas daļa. Būvniecības spiediens maks. 6 bāri. Tie ir uzstādīti pie stāvvada caurules un pie nepieciešamās jaudas uzsilda ūdeni vairākos mājas punktos. Ūdens sildītāji netiek piegādāti kopā ar piederumiem (sprauslām vai krāniem). ierīce ir uzstādīta zem izlietnes. Vislabākais ir tas, ka to var kontrolēt elektroniski: kad ūdens tiek uzsildīts, sildītāja temperatūra paliek nemainīga noteiktā līmenī. Trūkumi ir ievērojamas izmaksas un enerģijas izmaksas.

   Spiediena plūsmas sildītājs

   Elektriskais spiediena plūsmas sildītājs

  2. Bezspiediena. Šāda veida ierīces tiek uzstādītas autonomi noteiktā augstumā. Aukstais ūdens tiek piegādāts manuāli vai ar sūkņa palīdzību. Ūdens ieplūdes process ir hermetizēts un atrodas vienā punktā. Komplektā ir iekļauts maisītājs vai sprausla, kas noslēdz ūdens plūsmu pie ieplūdes. Priekšrocības ir viegla uzstādīšana, viegla sildelementa nomaiņa. Ierīce var darboties arī tad, ja nav elektrības vai centrālās ūdensapgādes. Šī modifikācija visbiežāk tiek uzstādīta pilsētu dzīvokļos.

   Bezspiediena ūdens sildītājs

   Elektriskais caurplūdes ūdens sildītājs ar gravitācijas padevi

  Lūdzu, ņemiet vērā! Augstspiediena elektriskie caurplūdes ūdens sildītāji sildīs ūdeni vairāk nekā vienā krānā, bet bezspiediena elektriskie ūdens sildītāji sildīs ūdeni tikai vienā krānā. Ierīcēm, kuru jauda pārsniedz 3 kW, parastā tīkla vietā izmanto trīsfāzu sistēmu.

  Ar gāzi darbināms

  Šāda veida ierīces kā enerģijas avotu izmanto sadzīves gāzi. Sadegšanas procesā rodas liels siltuma daudzums, lai uzsildītu šķidrumu. Ierīcei ir deglis, kas uztur augstu izejas temperatūru. Izmantojot elektrisko aizdedzi, gāzes sildītājs ieslēdzas automātiski – jums tikai jāatver karstā ūdens maisītājs.

  Iekārtu jauda var būt maza (no 17 līdz 19 kW), vidēja (no 22 līdz 24 kW), maksimāla (no 28 līdz 30 kW). Ar gāzi darbināmi caurplūdes sildītāji ir ekonomiskāki nekā elektriskie sildītāji. Ja ūdens nepieciešams dušai, jāizvēlas ūdens sildītājs ar vidēju un mazu jaudu. Virtuvē un vannas istabā izmanto gāzes ierīces ar jaudu, kas pārsniedz 24 kW.

  Gāzes uzglabāšana

  Gāzes ūdens sildītājs

  Elektriskie akumulācijas ūdens sildītāji ir universāli, jo to jauda ir neliela (no 1 kW līdz 6 kW). Savienošanai nav nepieciešams īpašs barošanas kabelis. Līdzīga līmeņa ar gāzi darbināmu iekārtu jauda ir 4-6 kW. Salīdzinājumam: lai uzsildītu 150 litrus ūdens, gāzes sildītājam ir nepieciešama 1 stunda, bet elektriskajam sildītājam – 2-3 stundas.

  Lūdzu, ņemiet vērā! Gāzes katli maksā dārgāk nekā elektriskie, un to uzstādīšana ir dārgāka. Taču sadzīves gāzes izmaksas ir zemākas nekā elektroenerģijas izmaksas.

  Abu veidu ūdens sildītāju priekšrocības un trūkumi

  Kurš ir ieteicamāks – caurplūdes vai uzglabāšanas ūdens sildītājs? Lai atbildētu uz šo jautājumu, aplūkojiet abu aprīkojuma veidu priekšrocības un trūkumus.

  Ūdens sildītāji Priekšrocības Trūkumi
  Elektriskās caurplūdes ierīces kompaktums;

  augsta efektivitāte

  nepārtrauktu karstā ūdens padevi

  liels enerģijas patēriņš;

  Īpašas prasības elektrotīklam

  Ar gāzi kurināma caurplūdes sistēma kompaktums;

  uzticamība;

  augstāka jauda;

  zemas dabasgāzes izmaksas

  var izmantot telpu apsildīšanai

  Ir nepieciešams labs ūdens spiediens;

  Šajās sistēmās izdalās sadegšanas produkti, tāpēc dūmvads ir obligāts;

  Ugunsdrošības noteikumu ievērošana ir obligāta

  Elektriskās uzglabāšanas tvertnes neierobežots skaits karstā ūdens izvadu;

  zema jauda

  lieli izmēri;

  Ilgāks šķidrumu sildīšanas laiks

  Gāzes uzglabāšana karstā ūdens izvadu skaits ir lielāks par 1;

  Maza jauda liela ūdens daudzuma sildīšanai

  ekonomisks

  ievērojams izmērs;

  augsta cena

  Analizējot abu veidu ūdens sildītāju galvenos plusus un mīnusus, redzams, ka visām ierīcēm ir gan pozitīvas, gan negatīvas īpašības.

  Ierīču salīdzinājums pēc galvenajām īpašībām

  Lai detalizēti analizētu tehniku par galvenajiem parametriem, apkoposim raksturlielumus tabulā:

  Indikators Caurplūdes Uzkrāšana
  Maksimālā temperatūra +500s +850s
  Izmēri Mazs svars un izmēri Liels svars (līdz 60 kg)
  Ūdens patēriņš Nozīmīgs Pienācīgs
  Enerģijas patēriņš Sprieguma līmenim jābūt nemainīgam; sildelementam līdz 27 kW ir nepieciešams atsevišķs barošanas kabelis. Jauda tiek patērēta ūdens ieguves brīdī Maza jauda: 3-7 kW
  Montāža Nesarežģīta montāža.

  ierīcēm virs 9 kW nepieciešams atsevišķs elektrības pieslēgums – trīsfāzu 380 V

  Sienas iekārtas, kas uzstādītas uz atbalsta pamatnes ar kronšteiniem. Nav papildu pieslēguma prasību
  Sildelementa kopšana Reizi pēc dažiem gadiem iztīriet sildelementu Regulāra tīrīšana, magnija anoda nomaiņa vismaz reizi 6-12 mēnešos
  Drošība Gāzes ierīcēm ir nepieciešams papildu skurstenis un ventilācijas sistēma;

  elektriskajiem – ievērot drošības pasākumus ekspluatācijas laikā

  RCD un zemējums

  Apkures telpas tips Lauku māja, brīvdienu māja, pilsētas dzīvoklis Dzīvoklis, privāta mājsaimniecība
  Kalpošanas laiks Līdz 5 gadiem Līdz 10 gadiem
  Cena, rbl Vairāk nekā 800 No 3000

  Populāri pazīstamu ražotāju modeļi

  Eiropas zīmoli Ariston, Electrolux, Indesit, Bosch, Valiant ir visuzticamākie produkti saskaņā ar klientu atsauksmēm. Ierīces ir pielāgotas Latvijas ūdens sastāva, spiediena un citiem kritērijiem. Darbības elementi ir izgatavoti no nerūsējošā tērauda vai niķelēta tērauda un aprīkoti ar augstas kvalitātes sastāvdaļām, kas Aizsargāts ar pretkorozijas pārklājumu. Sildītāji ir ražoti, ievērojot augstas prasības attiecībā uz ugunsdrošību, un to kalpošanas laiks ir ilgāks par 10 gadiem. Apsveriet populārākos modeļus.

  Strūkoši ūdens sildītāji

  1. Electrolux GWH 265 ERN Nano Plus. Ierīce pieder pie Ar gāzi darbināma iekārta ar mehānisko vadību. Papildu funkcijas ietver aizsardzību pret pārkaršanu ar drošības vārstu. Ierīce var darboties ar samazinātu gāzes spiedienu. Nominālā jauda 20 kW. Ierīce ir piestiprināta pie sienas. Digitālais displejs uz paneļa ērtai un funkcionālai vadībai. Cena no 6000 Euro.

   Electrolux GWH 265 ERN Nano Plus

   Electrolux GWH 265 ERN Nano Plus gāzes sildītājs

  2. VAILLANT VED 24 H/7. Vācu elektriskais ūdens sildītājs ar 24 kW jaudu Labākā izvēle savā klasē. Pateicoties jaudīgajam sildelementam, ūdeni var ātri uzsildīt līdz pat 50 %0s. Korpuss izgatavots no kvalitatīviem materiāliem, augsta aizsardzības pakāpe: IP Cena no 11800.

   VAILLANT VED 24 H/7

   VAILLANT VED 24 H/7 ūdens sildītājs

  Akumulācijas katli

  1. AEG EWH 80 Comfort EL. Vācijā ražotajam modelim ir Sildelements. Ūdens tilpums 80 litri. Ierīce darbojas ar mazu jaudu – 1,8 kW. Digitālais displejs informē par iestatīto temperatūru un aktīvajām programmām. Tvertne ir aizsargāta pret koroziju, pateicoties emaljas pārklājumam un magnija drošības anodam. Ierīce darbojas trīs režīmos. Cena no 36100 €.

   AEG EWH 80 Comfort EL

   Ūdens sildītājs AEG EWH 80 Comfort EL

  2. Ariston SGA 150. Korpuss ir izgatavots no augstas stiprības tērauda, tvertnes iekšējā siena ir izgatavota no ūdensizturīga emaljas pārklājuma. Sildīšanas elements ir gāzes. Ūdens ietilpība ir 155 litri. Ierīces papildu iespējas ietver temperatūras ierobežošanas un dūmu novadīšanas sensoru klātbūtni. Jaudas tehnoloģija 7,22 kW. Ierīces svars ir aptuveni 53 kg. Cena no 29800 Euro.

   Ariston SGA 150

   Ūdens sildītājs Ariston SGA 150

  Izvēloties starp caurplūdes un uzglabāšanas ūdens sildītājiem, pircēji pievērš uzmanību dažādiem cilvēku viedokļiem. Šīs ierīces ir aprakstītas šādi.

  Es nopirku Smartfix 3, zviedru Electrolux šķidrā elektriskā ūdens sildītāju savai brīvdienu mājai.5. Uzstādīšana ir vienkārša: pieskrūvējiet šļūteni no sūkņu stacijas, pievienojiet otru šļūteni pie krāna un uzstādiet paneli pie sienas. No drošinātāju kārbas ir nodrošināta kontaktligzda un zemējuma savienojums. Galvenās priekšrocības ir laba funkcionalitāte, lietošanas ērtums. Negatīvā puse ir tā, ka ziemai ierīce ir jāizņem, citādi šķidruma atlikumi pie 0°C temperatūras saplēš stikla spuldzi ierīces iekšpusē0s.
  Eugene, 34 gadi, Rīga Es nopirku pirms četriem gadiem ūdens sildītājs uzglabāšanas tipa Ariston, modelis ABS Silver Protection 80V. Ļoti vilināja tas, ka tā ir elektriska, un 80 litru tilpums. Tvertnes pārklājums ir pretkorozijas un tīrīšanas pārklājums, tāpēc tās kopšana nav sarežģīta. Strāvas vads ir aprīkots ar drošības atslēgšanas sistēmu. Ierīces trūkumi – tā aizņem daudz vietas, augstas izmaksas, plusi – vienkārša darbība un termostata pieejamība.
  Anna, 47 gadi, Rostov-on-Don

  Apkopojot var secināt, ka akumulatora sildītājs ir piemērots gadījumos, kad karstais ūdens ir nepieciešams regulāri un ar pilnu jaudu. Ierīces var aprīkot ar 2 sildelementiem ar paātrinātas šķidruma sildīšanas funkciju. Privātā ēkā vai lauku mājā viennozīmīgi ieteicamāks ir caurplūdes ūdens sildītājs.

  Novērtējiet šo rakstu
  ( Vēl nav vērtējumu )
  Pievienot komentārus

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: