Infrasarkanie griestu sildītāji: ierīce, darbības princips, izvēles iespējas

Plēves slokšņu ieklāšana uz grīdas
Kādi ir infrasarkano sildītāju plusi un mīnusi?
Infrasarkano staru konvekcijas sildītāji STH

Aukstajā sezonā ir ļoti svarīgi pareizi apsildīt dzīvojamās telpas, jo tas tieši ietekmē mājokļa komfortu, īpaši, ja ģimenē ir mazi bērni vai vecāka gadagājuma cilvēki. Bieži vien ar centrālo apkuri mājā nepietiek, tāpēc daudzi cilvēki izmanto papildu sildīšanas elementus. Infrasarkanie sildītāji ir viena no populārākajām sildierīcēm. Šodien mēs runājam par funkcijām, darbību un ierīču izvēli (pievienoti video sildītāja uzstādīšanas instrukcijas).

Kuru infrasarkano staru sildītāju izvēlēties

Tāpat kā jebkuru citu sildītāju, arī infrasarkano staru (IR) sildītāju izvēlas atkarībā no veiktspējas – siltuma jaudas.

Vidēji uz 1 kvadrātkilometru. . Vienā telpā jāizmanto 100 W. Aukstākās ēkās vai ja sildītājs ir vienīgais

Infrasarkano sildītāju efektivitāte ir atkarīga no sildītāja tipa. Tas varētu būt:

 • TEN – jaudīgākais, izturīgākais un dārgākais. nerada redzamu gaismu, bet var radīt klusus trokšņus.
 • Keramiskais sildītājs – ātri silda un atdziest, ietaupa elektroenerģiju, bet tam ir augsta cena. Glow – bezkrāsains.
 • Oglekļa (kvarca) elements – tā efektivitāte ir augstāka nekā TEN, taču patērē vairāk elektroenerģijas un tam ir īsāks kalpošanas laiks. ir oranžā krāsā mirdzošs.
 • Halogēna sildītājs – ar īsāku viļņa garumu, kas ir mazāk labvēlīgs ķermenim, tāpēc ir piemērots tikai īslaicīgai lietošanai. Spīd dzeltenā krāsā, ātri uzkarst.

Atkarībā no konstrukcijas un uzstādīšanas veida infrasarkanos sildītājus var uzstādīt pie griestiem, pie sienas vai uz grīdas. Termostats, tālvadības pults, uzstādītais mitrinātājs u. c. arī var ietekmēt to cenu un veiktspēju.

Ieteikumi: 10 labākie eļļas sildītāji

Top 10 āra sildītāji

14 labākie gāzes sildītāji

Piemērošanas joma

Rūpnieciskos gāzes sildītājus un to elektriskos analogus var izmantot dažādas nozīmes telpās. Īpaši piemērots rūpnīcām, fabrikām, mēbeļu darbnīcām, ražošanas cehiem un daudziem citiem lietojumiem. Tos izmanto arī noliktavās. Infrasarkanais sildītājs noliktavā radīs ideālus apstākļus visu veidu preču, tostarp pārtikas produktu, uzglabāšanai.

Rūpnieciskos infrasarkanos sildītājus izmanto arī lauksaimniecībā. Šeit tās ir nepieciešamas lielu siltumnīcu apsildīšanai. Ar gāzi darbināmie modeļi ir lieliski piemēroti siltumnīcās – tie ir ekonomiski un izdala oglekļa dioksīdu, ko augi var izmantot un fotosintēzes procesā pārvērst skābeklī. Infrasarkanajam starojumam ir labvēlīga ietekme uz kultūraugiem.

Labākie infrasarkanie griestu sildītāji

Infrasarkano staru sildītājiem, kas ir uzstādīti pie griestiem, ir plašāks izstarošanas diapazons. Tie neaizņem vērtīgu vietu jūsu telpā un ļauj ātri apsildīt lielas telpas.

“Almak” IK-13 – jaudīgs sadzīves sildītājs

5

★★★★★

redakcionālais novērtējums

92%

Klienti iesaka šo produktu

Krievijā ražoto infrasarkano staru sildītāju raksturo augsta efektivitāte, un tas ir piemērots pat telpām ar augstiem griestiem.

Tam ir visplānākais korpuss no visiem tirgū pieejamajiem sildītājiem, un tas ir pieejams dažādās krāsās: baltā, sudraba, smilškrāsas, tumši brūnā un zelta. Šis sildītājs iederēsies jebkurā telpā.

Aprīkots ar jaudīgu sildelementu, kas ātri sasilda telpu. Telpās ar labu izolāciju tas var būt vienīgais

Priekšrocības:

 • Augsta veiktspēja;
 • Plāns korpuss;
 • Dažādas krāsas;
 • Salīdzinoši viegls;
 • 5 gadu ražotāja garantija.

Trūkumi:

 • Termostats jāiegādājas atsevišķi.

Almac sildītājs IK-13 ir piemērots mājokļiem, birojiem un citām telpām ar augstiem griestiem.

NeoClima IR-1.0 – Uzticams sildītājs smagiem apstākļiem

4.8

★★★★★

redakcionālais novērtējums

89%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu ▶ Ballu BIH-APL-0

Infrasarkanais sildītājs ir paredzēts darbam jebkurā vidē. Tas ir piemērots neapkurināmām un daļēji atvērtām telpām, lai gan to var uzstādīt arī labi izolētās mājās. Var strādāt antifrīza režīmā.

Sildītāju var izmantot kaskādes sildīšanas sistēmā, kas nodrošina vienmērīgu jaudas regulēšanu.

Sildītājs ir aprīkots ar sildelementu, kas paslēpts aiz paneļa. Korpuss ir izgatavots no tērauda ar pretkorozijas pārklājumu. Sildītājam ir divi darbības režīmi: punktveida un zonu sildīšana. Sildītāja zīmola izcelsmes valsts – Grieķija, faktiskā ražotājvalsts – Latvija.

Priekšrocības:

 • Pretaizsalšanas režīms;
 • Slēpts sildelements;
 • Pretkorozijas pārklājums;
 • 2 darbības režīmi;
 • Kaskādes savienojuma opcija.

Trūkumi:

 • Nav tālvadības pults.

IR-1 modelis.0 no NeoClima ir daudzpusīgs sildītājs, kas piemērots dažādiem, pat diezgan skarbiem ekspluatācijas apstākļiem.

Ballu BIH-APL-0.6 – kompakts un ilgmūžīgs

4.6

★★★★★

redakcionālais novērtējums

84%

klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Universālie stiprinājumi ļauj uzstādīt pie griestiem, pie sienas, kā arī piekārt ar virvi (piemēram, virs darba vietas). Tas ir paredzēts slēgtām telpām, bet to var izmantot arī aizsardzībai pret apledošanu un sasalšanu.

Energoefektīvs ekspluatācijā; – Sildītājs ir energoefektīvs. Liels sildītāja uzkarsēšanas panelis nodrošina augstu sildītāja efektivitāti, sildot virsmas dažu minūšu laikā. Ražots Ķīnā, zīmola mājvieta Nīderlandē.

Priekšrocības:

 • Kompakts izmērs;
 • Universāls stiprinājums;
 • Pretaizsalšanas režīms;
 • Ekonomiska elektroenerģijas izmantošana;
 • Divu veidu sildītāji.

Trūkumi:

 • Termostats nav iekļauts, bet ir pieejams kā papildaprīkojums.

Ballu BIH-APL-0.6 – Ideāli piemērots nelielām telpām, birojiem un ražošanas telpām.

LASĪT VAIRĀK

Top 10 keramikas sildītāji

Klasifikācija pēc elementu izvietojuma

Infrasarkanie sildītāji tirgū ir pieejami visdažādākajos stilos. Pēc sildelementu izvietojuma tos var iedalīt trīs grupās: stāvvietu, sienas un griestu.

Iespēja Nr. 1 – grīdas sildītājs

Grīdas segumi ir modulāri materiāli ar plakanu sildīšanas elementu iekšpusē. Pārklājums ir pieejams ruļļos. Griestu flīzes var sagriezt vajadzīgajā izmērā, lai tās varētu uzstādīt.

Folijas slokšņu ieklāšana uz grīdas

Novietojiet ruļļveida materiāla sloksnes uz grīdas tā, lai izstarotāji nenokļūtu zem smagām mēbelēm; tas novērš koka mēbeļu siltuma izkliedi un izžūšanu

Izolācijas materiāls un infrasarkanā plēve tiek uzstādīti tieši uz sagatavotās pamatnes grīdas. Ieklāšanas procesā tie izvairās no pārklāšanās un cenšas saglabāt 10-15 cm attālumu līdz sienām.

Virsū var ieklāt infrasarkanās grīdas sloksnes:

 • paklāji;
 • parketa grīda;
 • linolejs;
 • lamināts;
 • keramikas flīzes.

Vislabāko kombināciju var panākt, izmantojot keramikas flīzes kā grīdas segumu. Lamināts šajā ziņā ir nedaudz sliktāks. Un vislielāko iespējamo infrasarkanā starojuma aizsegu nodrošina paklājs un linoleja segums.

Plēves sistēmas tiek uzstādītas ne tikai uz grīdām, bet arī uz griestiem zem pārseguma konstrukcijām un jumta slīpumiem. Uzstādīšana un pieslēgšana tiek veikta pēc līdzīgas shēmas:

Attēlu galerija

Foto no

Infrasarkano membrānu sagatavošana uzstādīšanai uz griestiem

Folijas sildīšanas process

Apkures sistēmas sagatavošana apdarei

Savienojums ar vadības bloku

Infrasarkano staru apsildes sistēmas ietver ne tikai folijas, bet arī oglekļa šķiedras grīdas segumu variantus. Populārs raksts mūsu tīmekļa vietnē iepazīstina ar uzstādīšanas noteikumiem.

Iespēja Nr. 2 – pie sienas un griestiem montējamas ierīces

Salīdzinot ar grīdas apsildes sistēmām, griestu un sienu sildītāji piedāvā plašāku izvēli. Papildus tradicionālajiem radiācijas paneļiem ir pieejami arī griestu modeļi ar iebūvētiem dizaina radiācijas paneļiem.

Tos var uzstādīt piekaramos griestos. Pārdod dažādos izmēros un krāsās.

Pareizas vietas izvēle infrasarkano flīžu uzstādīšanai

Plāksnes ir novietotas tā, lai to stari būtu vērsti uz mēbelēm, kas jau absorbē siltumu un sāk virzīties uz fasādi

Griestu infrasarkanā starojuma paneļus uzstāda 3 metru vai lielākā augstumā. Šādā izkārtojumā siltuma griesti ir vērsti uz leju un nedaudz izplešas uz sāniem.

Pirmā lieta, ko staru stari dara, kad tie nokāpj uz leju, ir grīdas seguma sasilšana. Tas nozīmē, ka temperatūra pēdu līmenī vienmēr ir par dažiem grādiem augstāka nekā galvas līmenī. Lai novērstu siltuma nokļūšanu ārpusē, paneļus nedrīkst novietot durvju vai logu priekšā.

Noteikums par sienas emiteri

Infrasarkanā starojuma izstarotāji pie sienas ir izvietoti tā, lai tie būtu virs vai zem cilvēka galvas

Sienas radiatoru vidū izceļas grīdlīstu sistēmas. Tās ir šauras, garas konstrukcijas. Sistēmas tiek uzstādītas pa telpas perimetru, aizstājot ierastās plastmasas vai koka grīdlīstes.

Izvēloties paneļu uzstādīšanas vietu, izvairieties no sēdvietām, kur pastāv liela tiešas ietekmes uz mājsaimniecību varbūtība. Piemēram, dīvāna vai gultas līmenī.

Pretējā gadījumā novirzītie stari pārkarsīs un izžāvēs ādu, radot diskomfortu iedzīvotājiem un apmeklētājiem. Virziena raidītāju pārklājuma laukums ir viens no galvenajiem raksturlielumiem, un parasti tas ir norādīts izstrādājuma datu lapā.

Infrasarkanie sienu sildītāji netiek bieži izmantoti. Siltā un vēsā gaisa cirkulācija notiek no apakšas uz augšu, tāpēc praktiskāk ir izvēlēties pie griestiem vai grīdā stāvošu versiju

Labākie sienas infrasarkanie sildītāji

Sienas sildītāji arī aizņem maz vietas un ir piemēroti telpu apsildei, kā arī papildu apsildei. Var novietot blakus rakstāmgaldam vai dīvānam, lai panāktu lokālu ietekmi.

Hyundai H-HC2-40-UI693 liels sildītājs lielām telpām

5

★★★★★

redakcionālais novērtējums

90%

Klienti iesaka šo produktu

Aplūkot▶ Pārskats

Liela jauda un lieli izmēri padara šo sildītāju piemērotu lielām telpām. Var izmantot ne tikai kā papildu sildītāju, bet arī kā telpu sildītāju. Papildus montāžai pie sienas modelis ietver arī montāžu pie griestiem.

Hyundai H-HC2 ir piemērots daļēji atvērtām telpām, un to var izmantot kā nelielu siltuma aizkaru. Infrasarkanais sildelements ir paslēpts aiz korpusa, lai novērstu apdegumus.

Sildītājs neizstaro redzamu gaismu, ir kluss un neizsūc gaisu. Ražots Krievijā, mājvieta Dienvidkorejai.

Priekšrocības:

 • Liela jauda;
 • Klusa darbība;
 • Slēpts sildelements;
 • Darbojas daļēji atklātās telpās;
 • Daudzpusīga uzstādīšana.

trūkumi:

 • Nav tālvadības pults.

Hyundai H-HC2-40-UI693 ir piemērots lieliem dzīvojamiem un komerciāliem īpašumiem, un to var izmantot dzīvokļos, brīvdienu mājās, garāžās, birojos un rūpniecībā.

Timberk TCH AR7 2000 – augstas kvalitātes ierīce ar energoefektivitāti

4.9

★★★★★

redakcionālais novērtējums

87%

Pircēji iesaka šo produktu

Šī sildītāja galvenās priekšrocības ir augsta veiktspēja un zems enerģijas patēriņš. Aprīkots ar uzticamu, ilgmūžīgu sildelementu, tas ir viegli uzstādāms pie sienas un neprasa pastāvīgu apkopi.

Ierīce ir aizsargāta pret pārkaršanu, un to var izmantot, kad tā nav aizņemta, jo tā ir aizsargāta pret ugunsgrēku. Tā augstā mitruma izturības pakāpe padara to piemērotu telpām ar augstu mitruma līmeni un sliktu izolāciju. Ražots Ķīnā, lai gan zīmols ir zviedru izcelsmes.

Priekšrocības:

 • Ekonomisks;
 • Augsta veiktspēja;
 • Aizsardzība pret pārkaršanu;
 • Izturīgs pret augstu mitruma līmeni;
 • Regulējama izejas jauda;
 • Mazs platums.

Trūkumi:

 • Termostats pieejams tikai kā papildaprīkojums.

Mājas vai rūpnieciskām telpām ar vidēju izmēru būs optimāls infrasarkanais sildītājs TCH AR7 2000 no Timberk.

Ballu BIH-LW-1.2 – ergonomisks modelis

4.7

★★★★★

redakcionālais novērtējums

86%

Klienti iesaka šo produktu

Šis holandiešu ražotāja kompaktais telpu sildītājs ir vislabāk piemērots jebkurai telpai ar vai bez izolācijas.

Iebūvētā kvarca spuldze ātri uzkarsē priekšmetus, kas atrodas tās darbības zonā, vienlaikus izstarojot maigu, saules gaismai līdzīgu oranžu mirdzumu. Tas ir ērti zem sildītāja dienas laikā un vakarā, bet neērti gulēt.

Pateicoties integrētajam kronšteinam, korpusa slīpumu var mainīt 5 pakāpēs pa 15°. To var uzstādīt līdz 2,5 m augstumā, un tā kompaktie izmēri neaizņem vērtīgu telpu.

Priekšrocības:

 • Āra efektivitāte;
 • Komplektā iekļauts slīpais kronšteins;
 • Kompakti izmēri;
 • Ātra sildīšana;
 • Ekonomisks enerģijas patēriņš.

Trūkumi:

 • Oranžais mirdzums ne visiem ir pa prātam.

Sildītājs BIH-LW-1.2 Ballu ir piemērots dzīvokļiem, brīvdienu mājām, lodžijām, vasaras kafejnīcām, lapenēm un jebkurai citai slēgtai vai daļēji atvērtai telpai.

Termofons ERGH 0,4 Glassar – stilīgs un moderns

4.5

★★★★★

redakcionālais novērtējums

81%

pircēji iesaka šo produktu

Sildītājs izskatās kā plazmas televizors, bet ir paredzēts lokālai dzīvojamo telpu apsildīšanai.

Pieejams baltā un melnā krāsā, lai nevainojami iederētos lielākajā daļā moderno interjeru. Korpuss ir izgatavots no stikla, kas darbojas kā starojuma panelis.

Darbības laikā sildītājs darbojas praktiski klusi, nerada redzamu svelmi. Tas ir aizsargāts pret pārkaršanu un tam ir iebūvēts termostats.

Priekšrocības:

 • Stilīgs dizains;
 • Termostats;
 • Aizsardzība pret pārkaršanu;
 • Nav redzama spīduma;
 • Plāns korpuss.

Trūkumi:

 • Zema jauda.

ERGHN 0,4 Glassar sildītājs no Latvijas uzņēmuma Teplofon ir piemērots nelielām iekštelpām.

LASĪT VAIRĀK

18 labākie konvektori

Kā izvēlēties pareizo ierīci

Galvenais, kas jāņem vērā, izvēloties sildelementu, ir tā konstrukcija un veiktspējas parametri. Lai aprēķinātu optimālo jaudu, izmantojiet klasisko formulu, pieņemot, ka 10 metru grīdas platības apsildīšanai ir nepieciešams vidēji 1,2 kW.

Ir arī mobilās ierīces, kas ir ērtas pagaidu apkurei, novietojot tās pareizajā vietā telpā un, ja nepieciešams, aizvedot uz vietu. Darbojas gan ar elektrību, gan gāzi.

Pārnēsājamais infrasarkanais sildītājs

Šis portatīvais infrasarkanais sildītājs var efektīvi apsildīt telpu 2,5 metru rādiusā, piepildot telpu ar komfortu un siltumu

Ja salīdzināt grīdas un griestu modeļus, atšķirība starp tiem nebūs būtiska, jo jebkurā gadījumā vispirms tiks uzsildīta grīda un sienu apakšējā daļa, un siltais gaiss joprojām pacelsies augšup. Tāpēc skatieties tikai uz to, cik viegli ir izvietot aprīkojumu pie griestiem vai uz grīdas.

Modeļi ar iebūvētu temperatūras sensoru ir ērti lietojami: kad temperatūra telpā nokrītas zem noteikta punkta, iekārta ieslēdzas automātiski, bet, kad tā sasniedz iestatīto vērtību, – izslēdzas.

Priekšroka dodama arī izstrādājumiem ar konstrukciju, kas ļauj regulēt staru kūļa virziena leņķi.

Izvēloties produktu, meklējiet temperatūras regulatoru, ko var ērti izmantot, lai iestatītu vēlamo temperatūru un tādējādi ietaupītu elektroenerģijas patēriņu

Kopumā, izvēloties apkures elementus, jāvadās pēc produkta parametriem, mājas materiāliem, vai ir cita veida apkures sistēma un, protams, jūsu finansiālajām iespējām.

Bet neļaujieties vilināt ar produktiem ar nepamatoti zemām izmaksām. Cenšoties samazināt ražošanas izmaksas, daži ražotāji to dara uz kvalitātes rēķina, ietaupot uz kontaktiem un izmantojot zemas kvalitātes vadus.

Labākie infrasarkanie grīdas sildītāji

Grīdas (vai galda) IR sildītājs ar kompaktiem izmēriem un mobilitāti. Tos var pārvietot no vienas vietas uz citu pa māju vai pat pārvadāt līdzi, piemēram, uz vasarnīcu. Optimāli piemērots kā papildinājums

Delta D-019 – ar iebūvētu ventilatoru un mitrinātāju

5

★★★★★

redakcionālais novērtējums

95%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu ▶ Delta sildītājs ir piemērots nelielu un vidēja izmēra telpu vietējai apsildei

Jebkurā laikapstāklī franču zīmola Delta infrasarkanais sildītājs var būt neaizstājams palīgs dzīvojamās vai ražošanas telpās. Tā ir aprīkota ar kvarca lampām, kas paslēptas aiz metāla režģa, novēršot nejaušu apdegumu risku.

Sildītājam ir 4 darbības režīmi, kā arī iebūvēts ventilators, un tas var darboties ar vai bez ventilatora. Mitrināšanas funkcija ļauj uzturēt komfortablu iekštelpu klimatu, izmantojot ventilatora sildītāju.

Priekšrocības:

 • 4 darbības režīmi;
 • ventilators;
 • Iebūvēts mitrinātājs;
 • aizsardzība pret kritieniem;
 • Augsta veiktspēja.

Trūkumi:

 • Sarkanais mājokļu dizains, kas ne visiem ir pa prātam.

Daudzfunkcionālais sildītājs D-019 no Delta ir piemērots nelielu un vidēja izmēra telpu lokālai apsildīšanai.

Polaris PHSH 0708D – vertikālā ierīce

4.8

★★★★★

redakcionālais novērtējums

85%

Klienti iesaka šo produktu

Infrasarkanā sildītāja izteiksmīgais izskats ar vertikālo spuldzi nav tā vienīgā priekšrocība.

Ierīces korpuss var griezties dažādos virzienos, kas ievērojami palielina tās ietekmes laukumu no standarta 8 līdz 18 kvadrātmetriem. . Infrasarkanais sildītājs var darboties divos režīmos – ar pusi jaudas un maksimālo jaudu.

Ierīce ir aprīkota ar slīpuma sensoru un pārkaršanas aizsardzības sistēmu. Integrētais taimeris un tālvadības pults nodrošina īpaši ērtu lietošanu. Aprīkojums ir ražots Ķīnā, bet zīmola mājvieta ir Amerikas Savienotās Valstis.

Priekšrocības:

 • Stilīgs dizains;
 • Kompakti izmēri;
 • Rotējošs korpuss;
 • Tālvadības pults;
 • Taimeris;
 • 2 darbības režīmi.

Trūkumi:

 • Augsta cena.

Polaris PHSH 0708D ir ideāli piemērots lielām telpām vai lietošanai kopā ar lielu ģimeni.

Citu ierīču trūkumi

Rūpniecisko ēku apkures pamatā bieži ir klasiskie radiatori un lielgabarīta reģistri, kas izgatavoti no liela diametra caurulēm. Tomēr, ja telpa ir liela, to ir grūti apsildīt, jo griesti ir pārāk augsti un attālums starp sienām ir pārāk liels. Apskatīsim, ko vēl varam darīt, lai apsildītu rūpniecisko vidi:

Izmantojot dīzeļdegvielas siltuma lielgabalus, jums ir nepieciešams daudz vietas, un augstais trokšņa līmenis un vajadzība pēc ventilācijas padara šo metodi daudzviet ļoti neērtu.

 • Gāzes siltuma pistoles ir lielisks veids, kā karsēt lielas platības. Šo ierīču trūkums ir tas, ka tām ir nepieciešama

  Vēl viens ieroču trūkums ir paaugstināts trokšņu līmenis – tie rada jūtamu troksni. Tās nav arī videi draudzīgas.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: