Gaisa mitruma samazinātāja izvēle: labākie modeļi

Peldbaseiniem. Šīs ierīces nodrošina ..

Mēs bieži uztraucamies par nepietiekamu mitruma līmeni telpā: mums ir pieejams mitrinātāju klāsts, kas palīdz paaugstināt mitruma līmeni līdz vajadzīgajam. Taču privātajā sektorā vai piekrastes pilsētās bieži vien ir cita problēma – gaisā ir pārāk daudz mitruma. Nepatīkami elpot, uz sienām parādās sēnīte, koka mēbeles uzpūšas – nav patīkami. Šādā gadījumā jums vajadzētu apsvērt cita veida ierīci – sadzīves gaisa susinātāju. Kādi modeļi ir pieejami?.

Kā izvēlēties gaisa susinātāju savam mājoklim??

Ir vairāku veidu gaisa mitrinātāji, un katram no tiem ir īpašs mērķis:

Mājsaimniecība. Tas ir parasts mājsaimniecības o..

Mājsaimniecības. Šis ir parasts mājas lietošanai paredzēts gaisa susinātājs, kas ir labi piemērots nelielām telpām. Lielākajai daļai šāda veida ierīču ir maza ietilpība, tāpēc tās ir kompaktas un vieglas. Tie ir arī gandrīz klusi un var darboties pat naktī.

Sadzīves gaisa susinātāji labi tiek galā arī ar mitruma trūkumu garāžās un birojos. viegli pārnēsājami no istabas uz istabu: tie sver ļoti maz. NeoClima ND-10AH ir labs gaisa susinātājs telpām līdz 16 m2.

Peldbaseiniem. Šīs ierīces nodrošina..

Baseiniem. Šīs ierīces ir paredzētas iekštelpu baseinu telpu sausināšanai. To galvenā priekšrocība ir tā, ka tās var strādāt nepārtraukti. Tas nozīmē, ka visas dienas garumā iekārta var nodrošināt telpā optimālu temperatūru un mitrumu. Tie var izžāvēt līdz 70-80 litriem ūdens dienā.

Protams, baseina ierīces nav jēgas iegādāties mājoklim, un tās maksā daudz naudas. Tomēr, ja jūsu mājās ir privāta sauna vai tvaika pirts (nevis atsevišķa telpa), tad ir vērts iegādāties šo ierīci.

Gaisvadu gaisa vadi. Tās būtībā ir nepārtraukta gaisa plūsma

Kanalizācija. Tie būtībā ir nepārtrauktas darbības gaisa susinātāji, kas paredzēti lietošanai visu diennakti. Tās nav uzstādītas peldbaseina zālē, bet gan ārpus tās. To galvenā priekšrocība ir lielā gaisa plūsma, ko rada ventilators. Dažas ierīces spēj atvēsināt līdz pat 1500 m3/h. Trūkums ir šo ierīču augstās izmaksas.

Adsorbcija. Tas ir diezgan neērti elpot

Adsorbcija. Tie ir diezgan neparasti gaisa mitrinātāji, kas darbojas pēc pavisam cita principa. Atšķirībā no iepriekšminētajiem, šeit mitrumu absorbē īpašs absorbējošs materiāls, nevis kondensējošs mitrums. Šī tehnoloģija nodrošina iespēju telpas izžāvēt pat pie negatīvām temperatūrām. Adsorbcijas žāvētājs vislabāk piemērots lielām saldētavām un pārtikas uzglabāšanas zonām.

Kurš no iepriekš minētajiem gaisa mitrinātājiem ir labākais, ko iegādāties?? Ja ierīce ir nepieciešama jūsu dzīvoklim vai mājai, pietiek ar sadzīves ierīci. Tomēr attiecībā uz pārējiem gadījumiem to ir vērts apsvērt tikai tad, ja pastāv ārkārtēja tehnoloģiska nepieciešamība.

 • Mājsaimniecības ierīces

  Gaisa mazgātājs un gaisa attīrītājs: kāda ir atšķirība un kura ierīce ir labāka?

Klientu atsauksmes

Mājokļu īpašnieku atsauksmes par gaisa mitrinātājiem 2022. gadā ir vispozitīvākās. Lielākā daļa lietotāju slavē šo ierīču labo kvalitāti un to galveno funkciju, kas ir gaisa susināšana. Nelieli trūkumi, galvenokārt trokšņainas darbības vai mazas kondensāta savākšanas tvertnes dēļ. Neviens ierīces īpašnieks nekad nav nožēlojis, ka to ir iegādājies.

Uzņēmums Atlas Copco tiek uzskatīts par labāko rūpnieciski lietojamo gaisa sausinātāju ražotāju. Viņi izmanto jaunākās tehnoloģijas un ražo augstas kvalitātes produktus.

Iekšzemes lietojumprogrammās uzņēmums Dexp ir pieprasīts. To iekārtu cenas ir nedaudz zemākas. Uzņēmums ir diezgan daudzsološs, lai gan tirgū ir jauns. Jūs varat izvēlēties gaisa susinātāju, paļaujoties uz atsauksmēm, savu pieredzi, profesionāļu padomiem. Jebkurā gadījumā tas lieliski pilda savu uzdevumu, taču ir svarīgi izvēlēties pareizo, lai atbilstu jūsu telpas izmēram.

Kāda jauda, lai iegūtu ierīci?

Gaisa mitruma susinātāju veiktspēja tiek mērīta pēc mitruma daudzuma, kas tiek noņemts no gaisa. Šo ierīču jauda parasti ir no 10 līdz 50 litriem sausinātāja dienā. Jo lielākas iespējas, jo lielāka ierīce. Kurš gaisa susinātājs ir piemērots tieši jums??

Jūsu labsajūtai mitrumam telpā jābūt no 30 % līdz 45 %, bet nekad ne vairāk kā 30 %. Tāpēc, ja līmenis ir paaugstināts, tas ir jānoņem. Lūk, kā ir saistīts mitruma procentuālais īpatsvars un nepieciešamā ierīces veiktspēja:

 • 50 – 60% – 10 – 15 litri dienā.
 • 70 līdz 80 % – 15 līdz 20 litri dienā.
 • Vairāk nekā 90 % – 30 līdz 50 litri dienā.

Lai noskaidrotu mitruma līmeni, ir jāizmanto higrometrs. Parasti pietiek ar gaisa mitrinātāju, kura jauda ir līdz 20 litriem dienā. Jūs varat iegādāties, piemēram, lēto Ballu BDH-20L, kas var apkalpot līdz 24 m2 platību.

Kādai jābūt gaisa apmaiņai?

Gaisa apmaiņas ātrums ir atkarīgs no ventilatora jaudas. Jo lielāka telpa, jo lielāks gaisa plūsmas ātrums ir nepieciešams, lai gaiss vienmēr būtu svaigs. Lūdzu, ņemiet vērā, ka apkalpojamās telpas izmērs un gaisa plūsmas ātrums var atšķirties atkarībā no modeļa. Piemēram, viena modeļa gaisa apmaiņa var būt 30 m3/h, apkalpojot 24 m2 virsmas, bet cita modeļa ar tādu pašu apkalpes platību gaisa apmaiņa ir 50-70 m3/h.

Izvēloties ventilatora jaudu, ir vērts paļauties uz griestu augstumu (vienādai platībai tilpums var būt atšķirīgs) un diagonāļu garumu. Mitrums var uzkrāties vistālākajos stūros un izraisīt pelējuma un sēnīšu veidošanos. Lai no tā izvairītos, jāizvēlas ierīce ar pietiekamu gaisa apmaiņu.

 • Sadzīves tehnika

  Zāliena gaiss: labākā aeratora izvēle

Gaisa mitruma samazinātāju papildu funkcijas

Pareizā modeļa izvēle var būt atkarīga no šādām papildu funkcijām:

 • Hygrostat. Tajā ir iebūvēts sensors, kas nosaka gaisa mitrumu ierīces darbības laikā. Higrostats nosaka gaisa mitrumu un ieslēdz ierīci, kad mitrums kļūst pārāk liels. Šādā veidā ierīce nav jāpalaiž manuāli, un tā darbojas automātiski.
 • Gaisa plūsmas ātruma regulēšana. Šī funkcija ļauj regulēt ventilatora ātrumu un tādējādi arī gaisa plūsmas ātrumu. Tie ir diezgan ērti, ja ierīcei ir noteikta jaudas rezerve. Liela gaisa plūsma ne vienmēr ir nepieciešama; samazinot ventilatora ātrumu, var ietaupīt enerģiju un darba troksni
 • Automātiska atkausēšana. Šī funkcija novērš detaļu pārmērīgu atdzišanu. Aukstumiekārtas dzesēšanas sistēma izkliedē izlietoto siltumu žāvēšanas laikā. Taču šī pati parādība ietekmē arī sala veidošanos, kas ir nevēlama gaisa mitrinātājiem. Tādējādi, to darbinot, jūs izvairīsieties no sistēmas pārmērīgas dzesēšanas un līdz ar to pagarināsiet ierīces kalpošanas laiku.

Uz kādām funkcijām un īpašībām ir jāvērš uzmanība, izvēloties gaisa mitrinātāju??

 • Tas ir īpaši svarīgi, ja gaisa mitrinātājs ir uzstādīts pastāvīgi vai ja to vēlas saskaņot ar telpas iekārtojumu vai biroja interjeru.
 • Jūsu mājās ir daudz dažādu gaisa mitrinātāja funkciju un darbības režīmu. Tie ir šādi: spēja strādāt nepārtraukti, automātiski ar iebūvēta higrometra uzraudzību, ieslēgt un izslēgt pēc taimera, darboties veļas izžāvēšanas, vēdināšanas un gaisa attīrīšanas režīmā bez kompresora un citi režīmi.
 • Kondensāta tvertnes tilpums un iztukšošana caur izplūdes šļūteni ir svarīgi, ja ūdeni nevar bieži iztukšot.
 • Mainīgs ventilatora ātrums – svarīgi, ja nepieciešama ekonomiskāka un klusāka darbība.
 • Gaismas diodes mitruma indikācija, displeja un vadības pogu aizmugurgaismojums ir noderīgas lietotāja iespējas, lai vizuāli novērtētu gaisa susinātāja darbības stāvokli.
 • Gaisa filtrēšana, HEPA filtrēšana, gaisa jonizācija – noderīgas iespējas, ja gaisa mitrinātāju izmanto mājās, kurās ir bērni vai cilvēki ar noslieci uz alerģijām.
 • Skaņas un vizuālā signalizācija par tvertnes iztukšošanos, trauksmes signāli avāriju un filtra piesārņojuma gadījumā ir neaizstājami, lai ērti pārraudzītu gaisa sausināšanas procesu.
mycond-yugo-12 dzīvokļa telpas gaisa susinātājs

Labāko gaisa susinātāju vērtējums

REMEZair RMD-301

Labākais gaisa susinātājs jūsu mājai

Ideāli piemērots telpām ar platību līdz 40 kvadrātmetriem. Gaisa mitruma samazinātāju vislabāk var izmantot dzīvoklī, brīvdienu mājā vai garāžā. Ierīcei ir patīkams dizains ar viegli nolasāmu displeju un ērtiem riteņiem. Svarīga priekšrocība – tālvadība, izmantojot Wi-Fi. Tas ir īpaši noderīgi, ja esat prom no ierīces. Piemēram, tas cīnās ar augstu mitruma līmeni vasaras mājā, kamēr atrodaties pilsētā.

Ir iepriekš iestatīti un pielāgoti režīmi. Piemēram, nepārtrauktas susināšanas režīms un ātrās žāvēšanas režīms. Iekļauta drenāžas caurule.

Vienkārši iestatiet mitruma procentuālo daudzumu (piemēram, 40%), un gaisa mitrinātājs to uztur pareizajā līmenī. Visos režīmos, izņemot nepārtrauktu gaisa mitrināšanas režīmu, ierīce pati izslēdzas, kad tvertne ir pilna. Salīdzinoši kluss, tikai 45 dB. Jauda līdz 12 litriem dienā: pietiekami, lai pat lielās telpās nepieļautu pelējuma, sēnīšu un pelējuma smaku izplatīšanos.

Tostarp mitruma sensors, kas var automātiski ieslēgt un izslēgt gaisa mitrinātāju. Tas ļauj izvairīties no tā, ka jums pašiem ir jāieslēdz ierīce.

NeoClima ND-20AH

Gaisa mitrinātāja kubatūra ir līdz 28 kvadrātmetriem. Vislabākais šī modeļa aspekts ir tas, ka tam ir riteņi, kas palīdz gaisa mitrinātājam viegli pārvietoties. Tas ir aprīkots arī ar higrometru un higrostatu, kas norāda mitruma līmeni telpā un automātiski aktivizē gaisa susinātāju (mitrums jāiestata manuāli).

Ierīcei ir automātiskā atkausēšanas sistēma, kas neļaus sasalt. Gaisa mitrinātāja jauda ir 20 litri dienā. Kondensāta tvertnes tilpums ir 3,6 litri, kas nozīmē, ka, ja ir liels mitrums, tā ir jāiztukšo vairākas reizes dienā. Iekārta izsūknē līdz 190 m3 gaisa stundā. Ventilatora ātrumu var pielāgot atbilstoši savām vajadzībām.

Ballu BDH-30L

Ja jūsu dzīvoklī ir dzīvojamā istaba vai cita telpa ar platību 25 – 30 m2, šis modelis ir ideāli piemērots. Tikai vienas stundas laikā tā spēj transportēt aptuveni 210 m3 gaisa. Šis gaisa mitruma susinātājs ir labi piemērots vietām ar augstu mitruma līmeni, jo tas var izsausināt līdz 30 litriem ūdens dienā. Ir vērts pieminēt, ka ūdens tvertne šeit ir lielāka nekā citos modeļos – tās tilpums ir 6,5 l. Tāpat kā tās priekšgājējai ierīcei, arī tai ir higrostats, kas automātiski ieslēdz un izslēdz ierīci, mainoties mitruma līmenim.

Ierīce ir aprīkota ar taimeri, tāpēc tās darbību var skaidri iestatīt laikā. Tā ir lieliska funkcija, ja vēlaties to darbināt pa nakti un nevēlaties pamosties, lai to izslēgtu. Pieejams baltā un balti zaļā krāsā.

Hyundai H-DEH2-20L-UI008

Labs gaisa mitruma susinātājs mazai veļas mazgātavai vai mitrai verandai. Tā var no gaisa pa nakti aizvadīt līdz pat 20 litriem papildu mitruma. Varat pats iestatīt mitruma līmeni, un gaisa mitrinātājs visu dienu uztur precīzi vajadzīgo mitruma daudzumu. Iebūvētais ventilators var uzņemt līdz 220 m3 /h.

Novērst aizsalšanu iztvaicētājā ar iebūvētu atkausēšanas sistēmu. Sver tikai 11,5 kg, tāpēc ir viegli pārvietojams pa mājām. Kad tvertne ir pilna ar ūdeni, ierīce automātiski izslēdzas un informē lietotāju. Tvertnes tilpums ir 3 litri.

Master DH 720

Viens no labākajiem mājsaimniecības gaisa susinātājiem dzīvokļiem un lauku mājām. Papildus liekā mitruma aizvākšanai no telpas tas arī jonizē gaisu. Ir zināms, ka mērena jonizācija labvēlīgi ietekmē veselību un labsajūtu. Var regulēt ne tikai gaisa plūsmas ātrumu, bet arī gaisa plūsmas virzienu. Tas ļauj novirzīt gaisu uz pareizo telpas stūri, nepārvietojot pašu gaisa susinātāju. Vai vienkārši novērsiet to no sevis.

Iekārta var uzņemt līdz 20 litriem ūdens dienā. Maksimālā gaisa apmaiņa ir 150 m3/h. Ja vēlaties ieslēgt ierīci un pēc tam atstāt to ieslēgtu uz dažām stundām, varat iestatīt taimeri. Tā automātiski izslēdz ierīci, kad darbs ir pabeigts.

Starp citu, ja jums ir garāža vai darbnīca, šīs ierīces var būt arī ļoti noderīgas:

 • Lietu labošana, atrodoties mājās: labākie akumulatora skrūvgrieži 2020
 • 6 labākie budžeta elektroinstrumenti 125 mm asmeņiem

Funkciju salīdzināšanas tabula

Lai jūs varētu salīdzināt norādītos produktus, iesakām iepazīties ar turpmāk sniegto tabulu.

Modelis Izžāvēšanas ātrums (l/dienā) Tvertnes tilpums (l) Izmantojamā platība (m²) Kontroles veids Cena (rub)
NeoClima ND-10AH 10 1.5 14 elektroniskais no 11599 līdz 12549
Ballu BDM-30L 30 5 50 elektroniskais 22490 līdz 26500
NeoClima ND-20AH 20 3.6 28 elektroniskais no 16999 līdz 19800
FUNAI NEKO M (RAD-N12T5E) 12 1.8 17 sensors 12290 līdz 14790
Ballu BD10U 10 1.8 17 sensors 10 490 līdz 12 100
Electrolux EDH-12L 12 2.2 20 elektroniskais no 12990 līdz 14990
Stadler Form Albert Original A-040EOR 20 4.6 70 elektroniskais no 55990 līdz 60700
Timberk T-DH50-P43E 50 8 50 elektroniskais no 23397 līdz 29700
FUNAI NEKO S (RAD-N10T3E) 10 1.8 14 elektroniskais no 13590 līdz 14700
Ballu BDH-50L 50 7.7 66 elektroniskais no 27990 līdz 30500
Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: