Gaisa kondicionieru galvenie bojājumi

Gaisa kondicionētāju darbības traucējumi mājās var būt dažāda rakstura. Šāda aparatūra ar tās diezgan sarežģītajiem mehānismiem prasa īpašu uzmanību no lietotāja. Un, ja gaisa kondicionieris paliek bez nepieciešamā servisa, tas drīz vien pārstās darboties. Visus gaisa kondicionieru bojājumus var vispārīgi klasificēt pēc šādiem pazīmēm:

  • mehāniskā – Cēloņi, kas saistīti ar ierīces iekšējo mehānismu bojājumiem.
  • elektroinstalācija – Cēloņi, kas saistīti ar elektronisko atteici.

Gaisa kondicioniera filtrs

Freona noplūde

Pat ideāla kondicioniera darba gadījumā freona noplūde ir neizbēgama. Normāls noplūdes līmenis ir 2-3% gadā, kas atbilst 15-50 gramiem. Lai novērstu ierīces bojājumus, ik pēc 2-3 gadiem periodiski papildiniet krājumu, tādējādi atjaunojot freona līmeni sistēmā līdz iepriekšējai vērtībai.

Tomēr ir gadījumi, kad noplūdes vērtība ir lielāka par noteiktajām normām. Galvenā šīs situācijas iezīme ir šāda Ledus un sala veidošanās Uz speciālām vara caurulēm, kas nodrošina sistēmas darbību. Šāda noplūde var izraisīt virkni mehānisku problēmu.

vienības darbība ziemas laikā

Lielākā daļa gaisa kondicionieru modeļu nav pielāgoti darbam ziemas laikā. Temperatūras diapazons ir no -7 līdz +40 grādiem. Lai gaisa kondicionieris darbotos ziemas laikā, nepieciešama īpaša tehniskā sagatavošana.

Nesagatavotas ierīces ekspluatācija ziemas laikā var Atvienojiet kompresoru un drenāžas sistēma. Ūdens, kas uzkrājas ierīces darbības laikā, nevar izplūst no sistēmas, jo drenāžas caurule ir aizsalusi. Līdz ar to viss ūdens nonāks tieši telpā, kurā ir uzstādīts kondicionieris.

Uzturēšana

Savlaicīga iekārtas diagnostika, kas saistīta ar tīrīšanu no netīrumiem un putekļiem, ļauj izvairīties no daudzām problēmām.

Kompresora darbības traucējumi var būt galvenais iemesls šādiem split-sistēmu darbības traucējumiem. Bojājumu labošana – kvalificēta tehniķa bizness.

Īss ierīces cikls

Ir situācijas, kad pēc ierīces ieslēgšanas tā pārstāj darboties pēc 15-20 minūšu nepārtrauktas darbības. Šādai situācijai var būt daudz iemeslu:

  • Traucējumi iestatījumos;
  • vadības panelis ir bojāts;
  • termostata darbības traucējumi;
  • radiatora piesārņojums.

Ārējais radiators, īpaši vasarā, bieži ir pakļauts putekļu, pūku, netīrumu u.c. iedarbībai.d. Ja tas aizsērē, tas izraisa visas sistēmas pārkaršanu un izraisa iekārtas apstāšanos. Problēmas risinājums ir radiatoru mazgāšana Izmantojiet spēcīgu ūdens spiedienu.

Uzlādējot sistēmu ar freonu, iespējams, ka sistēmā ir traucēts dzesēšanas šķidruma līdzsvars. Mērot darba spiedienu kompresorā, var noteikt, cik daudz freona kondicionieris ir pārslogots. Ja sistēma ir pārslogota ar aukstuma aģentu Iztukšojiet lieko šķidrumu.

Spiediena mērīšana gaisa kondicionēšanas iekārtā

Kondensāta pilēšana no iekštelpu bloka

Kondensāta pilēšana no iekštelpu bloka var būt signāls, ka iekārta ir bojāta. Iespējamais iemesls ir aizsērējusi drenāžas caurule. Lai to notīrītu, rīkojieties šādi

  • izslēdziet gaisa kondicionieri un pagaidiet 10 minūtes;
  • Atvienojiet plastmasas drenāžas cauruli;
  • notīriet un nosusiniet;
  • Atgrieziet to sākotnējā stāvoklī.

90 % gadījumu, kad kondensāts pil no iekštelpu bloka, iemesls ir aizsērējusi drenāžas caurule. Šo tīrīšanas procedūru varat veikt bez kvalificēta tehniķa palīdzības.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: