Gaisa kondicioniera uzstādīšanas plusi un trūkumi ziemā

Kad iestājas vasaras karstums, vairums cilvēku sāk domāt par gaisa kondicionēšanu savās mājās. Viņi sāk meklēt klimata iekārtas sadzīves tehnikas veikalos vai interneta veikalos, zvana uz uzņēmumiem, kas nodarbojas ar iekārtu uzstādīšanu. Bet tie, kas vēlas iegādāties un uzstādīt ierīci, var saņemt negaidītu pārsteigumu augstu cenu veidā ne tikai par iekārtu, bet arī par tās uzstādīšanu. Tiem, kas vēlas ietaupīt naudu, ir diezgan loģisks lēmums: ziemas periodā uzstādīt kondicionieri. Tomēr šai iespējai ir ne tikai plusi, bet arī dažas nianses.

Kad ir labāk uzstādīt kondicionieri

Iemesls gaisa kondicionēšanas iekārtu cenu pieaugumam vasarā ir šāds sezonas ažiotāža. Šāda aprīkojuma ražotāji un specializētās tirdzniecības vietas izmanto palielināto pieprasījumu, lai gūtu maksimālu labumu sev, nosakot pārāk augstas cenas. Var viegli nojaust, ka montieru darba laiks šajā periodā ir maksimāli aizņemts. Ņemot vērā lielo pasūtījumu skaitu, dažkārt uz vairākām nedēļām uz priekšu, speciālisti dienā uzstāda līdz pat 5 split-sistēmām.

Papildus visam citam, kad iestājas karstums, noliktavas ar klimata iekārtām kļūst tukšas. Tie, kas vēlas iegādāties šāda veida iekārtas, nonāk sarežģītā situācijā, jo iespēja izvēlēties piemērotu iekārtas modeli samazinās 2-3 reizes. Un parādās ne tikai kondicionieri, bet arī speciālistu-komplektētāju trūkums.

gaisa kondicionieru uzstādīšana

Ja esat iegādājies split-sistēmu vasarā, jums jāgaida aptuveni 10 dienas un pat ilgāk, lai to uzstādītu.

Protams, šādā situācijā Saņemt atlaidi iegādājoties gaisa kondicionēšanas sistēmu un lai samazinātu tās uzstādīšanas izmaksas. Daži pircēji, gluži pretēji, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no karstuma viļņa, ir gatavi pārmaksāt par gaisa kondicioniera uzstādīšanu no kārtas.

Jāzina, ka visi klimatisko iekārtu jaunumi parādās attiecīgajās izstādēs februārī-marts. Lai apmierinātu patērētāju pieprasījumu, ir pienācis laiks kondicionieru ražotājiem sākt atjaunināt savu produktu katalogus un piegādāt tos tirgotāju tirdzniecības vietās. Sākot no rudens, Pavasara-vasaras drudzis tuvojas, un tirgotāji steidzas atbrīvoties no pārpalikušās preces, piemērojot ievērojamas atlaides un piedāvājot gaisa kondicionēšanas sistēmas pārdošanai par saprātīgu cenu. Arī uzstādīšanas komandas kļūst mazāk noslogotas un var veikt gaisa kondicionieru uzstādīšanu un remontu bez steigas, kvalitatīvi un jums ērtā laikā.

Iekšējā vienība

Gaisa kondicioniera iekšējais bloks

Gaisa kondicioniera uzstādīšanas nianses ziemā

Attiecībā uz ziemas periodu klimata iekārtu uzstādīšana ir pilnīgi iespējama, taču ar dažām niansēm. Pati split-sistēmas uzstādīšana, t. i., iekšējā bloka nostiprināšana, sienu urbšana, ārējā bloka piekāršana, ārējā un iekšējā bloka savienošana ar caurulēm, neatšķiras no tiem pašiem darbiem, kas tiek veikti siltajā sezonā. Grūtības sākas sistēmas vakuumizācijas un tās uzlādes posmā, ja apkārtējās vides temperatūra ir zemāka par -5°s.

Lielākās daļas split-sistēmu ieslēgšana un ekspluatācija zemā temperatūrā izraisa to sabrukumu.

Vakuumēšana zemā temperatūrā

Vakuumizācija ir gaisa izsūknēšana no split-sistēmas kontūras. To veic, izmantojot īpašu vakuumsūkni. Ja šis process tiek veikts, kad apkārtējās vides temperatūra ir zemāka par 0°C, tas ir neizbēgami kondensāta veidošanās no mitruma, atmosfērā, kas nogulsnējas ķēdē. Uzsākot dzesēšanas šķidruma un smēreļļu maisījuma izmantošanu sistēmā, ūdens sāks mijiedarboties ar šīm sastāvdaļām, kā rezultātā veidosies skābes, no kurām kompresora detaļas ātri sāks nolietoties.

Gaisa kondicionēšanas līnijas vakuumizācija

Sistēmas hermētiskuma pārbaude

Kontūra hermētiskumu pārbauda, piepildot to ar saspiestu slāpekli. Ja tvertnē esošā saspiestā gāze ir silta un tvertne atrodas apsildāmā telpā, slāpeklis, ziemā šķērsojot ārējo ķēdi, strauji atdziest un spiediens cauruļu sistēmā sāk samazināties. Šo faktu var sajaukt ar noplūdes esamība.

Ideālā gadījumā hermētiskuma pārbaude jāveic, kad āra temperatūra un telpas temperatūra ir aptuveni vienāda. Protams, ir iespējams izvest balonu uz ielas, lai tas pienācīgi atdzistu, un pēc tam sākt pārbaudi, bet labāk to darīt siltajā sezonā.

Gaisa kondicioniera līnijas pārsējs

Gaisa kondicioniera uzpildīšana ziemā

Gaisa kondicioniera lietošanas pamācībā ir norādīts, ka to nedrīkst ekspluatēt, ja ārā ir zemāka temperatūra par -5°C. Taču meistari iesaka neieslēgt ierīci jau pie +5°C. Šis aizliegums ir izskaidrojams ar to, ka, lai eļļotu kompresora kustīgās daļas, aukstumaģentam tiek pievienotas smērvielas – eļļas. Zem nulles temperatūrā smērviela sāk sabiezēt un zaudē savas īpašības. Tā rezultātā kompresora daļas ir pakļautas ātrs nolietojums, un ierīce nedarbojas.

Ja esat nolēmis ziemā uzstādīt kondicionieri, labāk ir aprobežoties tikai ar agregātu montāžu un atlikt sistēmas vakuumizāciju un uzlādi ar aukstuma aģentu līdz pavasarim.

Iekštelpu bloka uzstādīšanas process

Iekštelpu bloka uzstādīšana

Ziemas palaišanas ierīce split sistēmai

Pārdošanā ir daži kondicionieru modeļi, kas paredzēti darbam negatīvā temperatūrā (ziemā). Parasti tās ir dārgākas par parastajām split-sistēmām, un tām jau ir iebūvēta ziemas startera sistēma. Bet parasto iekārtu īpašniekiem ir iespēja uzlabot savu split-sistēmu, lai tā varētu darboties zemā temperatūrā. Šim nolūkam ir nepieciešams Lai izveidotu ziemas sākuma ierīci, sastāv no šādiem elementiem:

  • kompresora kartera apsildes bloks;
  • drenāžas caurules sildierīce;
  • Vienība, kas regulē kondensācijas spiedienu.

Visi instalācijas darbi jāveic kvalificētiem speciālistiem, lai izvairītos no kļūmēm turpmākajā sistēmas darbā vai dārgu iekārtu bojājumiem.

Apkopojot var secināt, ka ziemas kondicioniera uzstādīšanai ir vairāk priekšrocību. Tas jo īpaši attiecas uz dienvidu reģionu iedzīvotājiem, kur ziemas temperatūra svārstās ap 0°C.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: