Gaisa kondicioniera tīrīšana ar savām rokām mājās

Dzīvokļa vai biroja gaisa kondicionēšanas sistēmas apkope ir būtiska darbības daļa. Putekļu, putekļu, tauku nogulsnējumu vai sīku gružu uzkrāšanās samazina gaisa kondicionēšanas iekārtu kalpošanas laiku. Gaisa kondicionieru vai split-sistēmu apkalpošanu veic speciālisti, bet daļu no ikdienas darbībām var veikt paši lietotāji. Pirms gaisa kondicioniera tīrīšanas ar savām rokām ir vērts iepazīties ar iekšējo aprīkojumu. Vairumā gadījumu manipulācijas nav saistītas ar sarežģījumiem, tikai jābūt uzmanīgiem un jāievēro darbību secība.

Putekļi gaisa kondicionierī

Iekštelpu moduļa apkope

Gaisa kondicioniera iekšējā bloka tīrīšana ietver vairākus posmus:

  • filtra sieta izskalošana;
  • skalo ventilatoru;
  • radiatora, iztvaicētāja tīrīšana;
  • Gaisa kondicioniera drenāžas sistēmas tīrīšana.

Ja gaisa apstrādes iekārta ir jauna un nesen lietota, tai nepieciešama tikai regulāra tīrīšana ik pēc 2 līdz 3 nedēļām. Sarakstā ir iekļauti tādi tīrīšanas pasākumi kā putekļu noņemšana no korpusa gaisa kondicioniera vai split-sistēmas iekšējā moduļa un visvairāk netīro daļu tīrīšana.

Putekļu uzkrāšanās izraisa gaisa piesārņojumu, svešu trokšņu klātbūtni, radiatora, kompresora vai iztvaicētāja pārkaršanu. Gaisa kondicioniera tīrīšana ar savām rokām mājās tiek veikta pakāpeniski.

Siltummaiņa mazgāšana

Drenāžas sistēmas tīrīšana un dezinfekcija

Gaisa kondicioniera drenāžas sistēma ir neliela struktūra, kas sastāv no diviem elementiem: tvertnes ūdens savākšanai un caurules, kas novada šķidrumu. Putekļu uzkrāšanās mitruma klātbūtnē izraisa sēnīšu, baktēriju un pelējuma augšanu, kā rezultātā rodas nepatīkamas smakas veidošanās.

Kad drenāžas sistēmā nokļūst putekļi vai putekļi, atzarojums un caurule pakāpeniski aizsērē, un tad no gaisa kondicioniera sāk tecēt ūdens.

Sākotnēji ir nepieciešams atvienot karteri no plāksnes un izplūdes caurules, pēc tam to var viegli noņemt un nomazgāt tīra ūdens plūsmā. Drenāžas cauruli var iztīrīt ar kompresoru vai putekļu sūcēju pūšanas režīmā. Izskalojiet kanālu ar tīru ūdeni un ziepjūdeni vai jebkuru neitrālu mazgāšanas līdzekli.

Ja gaisa kondicionēšanas sistēmā jau ir sākusi izplatīties sēnīte vai pelējums, tas ir jānovērš un jānovāc Virsmu nepieciešams arī apstrādāt ar pretpelējuma līdzekli, Ir nepieciešams lietot arī antiseptiskus vai līdzīgus pretsēnīšu līdzekļus. Nepatīkamu smaku bieži rada paplāte, un ir labi to periodiski dezinficēt.

Ārējā bloka tīrīšana

Ir daudzi sadzīves tīrīšanas līdzekļi, kurus var izmantot gaisa kondicioniera tīrīšanai mājās vai birojā. Kā alternatīvu bieži izmanto šādus risinājumus parastās veļas mazgāšanas ziepes – Tas ir lieliski piemērots jebkuras virsmas tīrīšanai, pat visizturīgāko taukaino netīrumu tīrīšanai.

Kāpēc zvanīt uz pakalpojumu

Ir daudzas organizācijas, kas apkalpo un remontē gaisa kondicionēšanas iekārtas. Kvalificēti speciālisti veic gaisa kondicionieru tīrīšanu un regulāru sistēmu apkopi, tostarp diagnostiku un remontu. Iedzīvotāju vidū ir izplatīta prakse pasūtīt tīrīšanas pakalpojumu. Neraugoties uz kopējiem noteikumiem, vienības var būt strukturāli atšķirīgas.

Split-sistēmu vai monobloku ir iespējams iztīrīt pašiem, taču ar to klimata iekārtu apkalpošana nebeidzas. Darba procesā katru gadu ir Aukstumnesēja daudzuma samazināšana, aptuveni 7%. Lai nodrošinātu stabilu gaisa kondicioniera darbību, tā tilpums ir jāpapildina katru gadu, un to vislabāk var panākt, sazinoties ar ekspertu.

Pretējā gadījumā, ja gaisa kondicionēšanas sistēma nedarbojas normāli un bez redzama iemesla, izsauciet apkalpojošo personālu. Ja gaisa kondicionēšanas sistēmas kļūme ir mehānisks bojājums, tīrīšana vairs nepalīdzēs un būs nepieciešams remonts vai detaļu nomaiņa.

Sistēmas sagatavošana vasaras vai ziemas periodam

Gaisa kondicioniera vai split-sistēmas apkope dzīvoklī ietver. Neatkarīgi no tā, vai modelis ir vai nav pielāgots lietošanai ziemā, ir dažas ar temperatūru saistīti ierobežojumi. Gaisa kondicionēšanas iekārtas ieslēgšana, kad temperatūra ir zemāka par pieļaujamo, var izraisīt šķidruma noplūdi ar sekojošu ārējā bloka apledošanu.

Pirms aukstās sezonas ir nepieciešams iztīrīt mājas gaisa kondicionieri un izžāvēt visu sistēmu. Mūsdienu modeļos ir īpaša funkcija “FAN” (nosaukums var būt atšķirīgs).

Gatavojoties siltajai sezonai, split-sistēmas vai kondicioniera iekšējais bloks vēlreiz jāiztīra. Dīkstāves laikā korpusa iekšpusē noteikti uzkrājas nelieli mājas putekļi, tāpēc Izskalojiet gaisa filtrus un ventilatoru, un, ja nepieciešams, iztvaicētāju.

Gaisa kondicionēšanas iekārtu kopšana dzīvoklī vai birojā palielina to efektivitāti, pagarina gaisa kondicioniera darbības laiku. Gaisa kondicionēšanas sistēmu tehniskā struktūra nav sarežģīta, tāpēc daudzi lietotāji izvēlas tīrīšanu veikt paši.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: