Gaisa kondicioniera izvēle pēc parametriem un lietotāju atsauksmēm

Mājsaimniecības gaisa kondicionieri arvien blīvāk iekļaujas mūsdienu cilvēka dzīvē, un vienlaikus pieaug to ražotāju skaits. Tā rezultātā veikali ir pārslogoti ar simtiem dažādas kvalitātes, tipa, jaudas, dizaina un funkcionalitātes modeļu. Katru gadu klimatiskajās ierīcēs tiek uzstādītas arvien jaunas iespējas, un pircējiem kļūst arvien grūtāk izvēlēties gaisa kondicionieri. Lai pareizi izvēlētos gaisa kondicionēšanas sistēmu un nenožēlotu pirkumu, ir pietiekami ņemt vērā vairākus faktorus.

Īsi par formām un veidiem

Pārskats par gaisa kondicionieru veidiem dzīvoklim vai birojam ir apjomīga tēma, kurā ir sniegtas tehniskās īpašības un atšķirības. Lai izvēlētos labu sistēmu, pietiek izvēlēties kādu no veidiem, kas piemērots jūsu dzīvokļa, mājas vai biroja gaisa kondicionēšanai.

Mobilais kondicionieris

Šiem modeļiem ir arī trūkumi.

 1. Monobloki ir liela izmēra, tiem ir nepieciešama vieta, un tas nav piemērots ļoti mazai telpai vai birojam.
 2. Šādi sadzīves gaisa kondicionieri Pārāk trokšņains, Piemēram, birojā pie darba vietas tas var būt neērti; izmantošanai guļamistabā vai bērna istabā tie nav piemēroti.
 3. Gaisa masas tiek atskaitītas no telpas un aizstātas ar siltām masām, kas nāk no ielas, kas samazina efektivitāti. Kopumā brīvstāvošie modeļi vienmēr ir zema energoefektivitāte.
 4. Ja vadu iznesat ārā, šļūtene ir jānostiprina loga atveres daļā, kas prasīs pārbūvi vai pilnīgu stiklojuma vienības nomaiņu.

Logu bloki

Kondicionieri ar iebūvi loga ailē pēc konstrukcijas ir ļoti līdzīgi brīvi stāvošiem monoblokiem, taču šeit kondensāts tiek izvadīts ārpus telpas. Uz loga uzstādāmie modeļi loga atvērumā, Loga vērtne vai sienas daļa (caur). Kondicionieri ir iespējams uzstādīt telpā, kur nav iespējams piestiprināt split-sistēmu pie sienas.

Priekšrocības:

 • Mobilitāte – logu kondicionieri var pārvietot uz vasarnīcu vai citu dzīvokli;
 • viegla uzstādīšana, ja ir radīti nepieciešamie apstākļi;
 • tos ir viegli uzstādīt, noņemt vai pārkārtot, bet atšķirībā no grīdas stendiem tie neaizņem vietu uz loga.

Dalīta sistēma

Multisistēmas

Multi-sistēmas ir tādas pašas split-sistēmas, bet iekštelpu moduļu skaits ir lielāks par vienu. Tas ir izdevīgi, uzstādot klimata kontroles iekārtas vairākās telpās vienlaikus: viena ārējā ierīce apkalpo vairākas iekštelpu ierīces. Visas iekštelpu vienības darbojas autonomi, izņemot kopējos darbības režīmus: apkure, ventilācija, gaisa mitrināšana, dzesēšana.

Priekšrocības:

 • Daudzsistēmas ir lētākas nekā daudzsistēmas;
 • visas split-sistēmu priekšrocības;
 • Tie ir piemēroti vairāku biroju, divu istabu dzīvokļa vai privātmājas gaisa kondicionēšanai;
 • āra vienība var uzstādīt uz jumta (privātmājā), bet to būs viegli uzturēt katru sezonu.

Mīnusi:

 • visi iekštelpu modeļi ir atkarīgi no vienas āra vienības darbības;
 • sarežģīta gaisa vadu montāža un ieklāšana;
 • Visi split-sistēmu trūkumi.

Invertora gaisa kondicionieris

Ja analizēt gan pirmo, gan otro – ir izdevīgāk iegādāties invertora tipa kondicionieri, lai ilgi izmantotu. Var iegādāties arī “start-stop” sistēmu darbībai vai īslaicīgai lietošanai saistībā ar pārvietošanu

Kā noteikt optimālo veiktspēju

Vairāki kritēriji “padara izvēli lietotājam” – tie ir tādi momenti kā telpas platība un īpatnības, tās mērķis un lietošanas biežums. Tādas nianses kā dizains, funkcionalitāte, izmēri ir subjektīvas un ne vienmēr būtiskas.

Enerģijas patēriņš

Pirmkārt, gaisa kondicionierus izvēlas atkarībā no telpas lieluma, precīzāk, pēc šādiem parametriem. Pirms pirkšanas lietotājam jāzina divi parametri: telpas platība un tilpums, kur tiks uzstādīta klimata sistēma. Pamatojoties uz šiem rezultātiem, ir iespējams izdarīt secinājumus par to, kādām īpašībām jābūt gaisa kondicionētājam.

 1. Kā aprēķināt laukumu: garums * platums.
 2. Kā aprēķināt tilpumu: garums*platums*augstums.

Kvadrātveida platība ietekmē ierīces jaudu. Standarta formula ir vienkārša: platība / 10, tātad, lai kondicionētu 45 kvadrātmetrus minūtē, nepieciešama 4,5 kW gaisa kondicionēšanas jauda. Protams, nelielas novirzes +/- 100 W lielu atšķirību neradīs.

Svarīgi ir ņemt vērā arī griestu augstumu – ja tas pārsniedz 2,5 m, tad šim skaitlim pievieno vēl 10%. Pašreizējā modeļu klāstā jūs saņemat 5 kW.

Sniegtie aprēķini attiecas uz dzesēšanu. Sildīšanas ātrums ir 1 kW/10m² stundā. Visi šie skaitļi tiek uzskatīti par pamatdatiem dzīvoklim mājā ar standarta sienu augstumu 2,5 metri. Papildu apkures faktori ir ne tikai griestu augstums, bet arī sienu apdares veids un logu platība un izmērs. Piemēram, veikalā, kur viena siena ir pilnībā stiklota, izvēlētajam modelim jābūt jaudīgākam.

Nepareizi izvēlētas vājas ierīces ilgāk atvēsinās/sildīs gaisa daudzumu, un, ja kW skaitlis ir pārāk mazs, gaisa kondicionieris vispār netiks galā ar savu uzdevumu. Pārāk augsts jaudas parametrs ir nerentabls no finansiālā viedokļa. Dotie aprēķini ievērojami sašaurina izvēli līdz konkrētām īpašībām, taču arī tas nav viss.

Ko nozīmē BTU rādītājs

Ir vēl viens svarīgs, bet maz izprasts parametrs – BTU. Tā ir britu mērvienība siltuma jauda. Vērtība ir norādīta enerģijas patēriņa raksturojumā, ko daudzi cilvēki ir pieraduši vadīties, pērkot jebkuru tehniku. Vēl nedaudz matemātikas: 1 kW enerģijas patēriņš = 3400 BTU.

Šī vērtība ir saistīta ar telpas lielumu un ir būtiska, izvēloties gaisa kondicionētāju dzesēšanai. Tātad birojam vai 45 m2 lielai telpai nepieciešama ierīce ar 18000 BTU (5 kW enerģijas patēriņš). Šī vērtība bieži vien ir vienāda griestu augstumam no 2,5 m līdz 3 m (pie neliela telpas laukuma), tāpēc tā atšķiras no aprēķina “enerģijas patēriņš – kvadrāts”.

Sarunvalodas terminoloģijā telpu kondicionieru apzīmējumi tiek lietoti tieši BTU: “pieci”, “septiņi”, “deviņi” nozīmē attiecīgi 5, 7 un 9 BTU.

Gaisa kondicionieris bērna istabā

Citi svarīgi parametri

Starp svarīgākajiem kritērijiem jāmin trokšņa līmenis. Iegādājoties kondicionieri, jāizvēlas labākais. Pilnīgai izpratnei ir iespējams sniegt dažus datus.

 1. 40-45 db ir maksimālais rādītājs telpai, bet pat pie šādām vērtībām gaisa kondicioniera darbība nebūs ērta.
 2. 30 dB vai mazāk ir laba vērtība jūsu mājoklim.
 3. 19-20 dBh – šāda ir vidējas/augstas klases ierīču vērtība, tās ir klusas un var uzstādīt pat bērna istabā.

Funkcionalitāte Mūsdienu gaisa kondicionieri ir dažādi.

 1. Daudzi telpu modeļi darbojas dzesēšanas/karsēšanas/žāvēšanas/ventilācijas režīmā, kā arī ir ierīces ar iebūvētiem jonizatoriem, kas nodrošina papildu gaisa attīrīšanu.
 2. Pārvietojamie vārsti efektīvāk sadala gaisu telpā.
 3. Pašattīrīšanās – ietaupa laiku.
 4. Plazmas filtri labi neitralizē dažādas smakas, aiztur putekļus.
  Gaisa kondicionieris ar plazmas filtru
 5. Taimeris – gaisa kondicioniera iestatīšana darbam noteiktā laika ciklā.

Pirms izvēlaties kondicionieris jūsu mājās vai birojā, jums vajadzētu iepazīties ar tās funkcijām: daudzi no tiem var būt nepieprasīti, bet tie palielinās izmaksas.

Darba apstākļos, lai ietaupītu naudu, pietiek ar vienkāršu modeli, bet, lai ērti uzturētos mājās, ir pieņemami izvēlēties gaisa kondicionieri ar bagātīgu funkcionalitāti.

Zīmola atsauksmes

Pirms izvēlēties dzīvokļa vai darba kondicionieri, ir lietderīgi iepazīties ar uzņēmumiem-ražotājiem. Lai cik dīvaini tas varētu šķist, katram no tiem ir savas īpatnības. Kādu zīmolu uzticēt dzīves komfortu – grūts jautājums, jūs varat iegādāties top modeli, bet tas maksās diezgan daudz. Tāpēc ir jēga izprast atšķirību starp tiem, noskatīties video pārskatus un izdarīt optimālu izvēli.

 1. Uzņēmums DeLonghi Nepelnīti nepamanīts, taču ražo labas kvalitātes sistēmas. Daudzi lietotāji atzīmē labu kvalitāti un stabilu, uzticamu darbību. Ne visi modeļi ir īpaši funkcionāli, taču arī to cenas ir pa vidu.
 2. Slavenais ražotājs Samsung labi nostiprinājušies tikai augstākajā cenu kategorijā. Vidējā un lētā segmenta dalītās sistēmas izvēle nebūs visveiksmīgākā: modeļi nav bez acīmredzamas plastmasas kvalitātes, iekšējā mehānisma ekonomijas. Nav izslēgts, ka ir daži defekti, un lietotāji, kuri ir iegādājušies šī zīmola gaisa kondicionierus, nevilcinās par tiem informēt nākamos pircējus. Otrs apšaubāmas kvalitātes iemesls ir nestabila ražošana; diemžēl slaveni uzņēmumi to dara, lai samazinātu ražošanas izmaksas.
 3. Atsauksmes par uzņēmumi LG Viedokļi nav viennozīmīgi, taču pozitīvie viedokļi acīmredzami dominē. No trūkumiem īpašnieki saka, ka vibrācija, kas norāda uz vidējo kvalitāti, lai gan kopumā darbs ir stabils.
 4. Produkti uzņēmumi Gree ir slavena ar savu izcilo kvalitāti, gaisa kondicionieri, kas uzstādīti pat pirms vairākiem gadiem, darbojas bez kļūmēm.
 5. Šai pašai “labu un uzticamu” lietotāju grupai pieder arī produkti Toshiba un Midea, Atzīmējot labāko cenas un kvalitātes kombināciju.

Protams, tie nav visi zīmoli, kas piedāvā patērētājiem lielisku klimata aprīkojumu mājai vai darbam par pieņemamu cenu. Ja ņemat vērā vairākus faktorus, varat izvēlēties gaisa kondicionieri, kas pilnībā atbildīs jūsu vajadzībām.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: