Elektriskā kamīna portāla izveide

Veidojot portālu elektriskā kamīna pats ir zināmā mērā jēga. Papildus diezgan ievērojamu ietaupījumu naudas, jums ir iespēja parādīt iztēli un formalizēt portālu jebkurā stilā, un pat lieliski iederas interjerā telpā, kurā jūs plānojat uzstādīt kamīnu. Tas nav tik sarežģīti, kā varētu šķist, un portāla izvēle elektrisko kamīnu izvēle ir šāda. To var izveidot burtiski no “atkritumiem”, kas paliek pēc dzīvokļa vai telpas remonta!

Portāls elektrisko kamīnu ar savām rokām

Nepieciešamie materiāli

Portāla bāzi var izveidot no jebkasParedzēts: drywall, saplāksnim, ķieģeļiem, akmenim, skaidu plātnēm, īstam kokam un citiem pieejamiem materiāliem. Un pēc tam jums viss ir nepieciešams piemērotā veidā izrotāt un stilizēt, flīžu, mākslīgā akmens, koka, putuplasta, mēbeļu plātnes, akmeņu, čaulu un citu dekoratīvo materiālu.

Elektriskā kamīna portāls no ģipškartona ir labākais risinājums veiktspējas un izmaksu ziņā, tāpēc šajā rakstā mēs to apsvērsim. Šādā gadījumā apmetuma stiprinājuma karkass var būt metāla vai koka sliedes, kas sastiprinātas ar skavām metāla kronšteini i pašvītņgriezes skrūves. Turklāt, lai izveidotu ģipškartona portālu ar savām rokām, jums būs nepieciešams:

  • tepe;
  • gruntskrāsa;
  • kopējais tīkls;
  • īpaša līme;
  • apšuvuma materiāls.

Kā redzat, visi materiāli ir diezgan pieejami un ar nepieciešamajiem instrumentiem ar tiem ir diezgan viegli strādāt. 

Instrumenti

Elektriskā kamīna no ģipškartona konstrukcija ir tik vienkārša, ka tai nav nepieciešami nekādi īpaši instrumenti. Arī turpmāk sniegtajā sarakstā norādīto skrūvgriezi var aizstāt ar parastu skrūvgriezi. Nepieciešamie darbarīki:

  • Nepieciešams kastes griezējs;
  • skrūvgriezi;
  • metāla šķēres;
  • špakteļlāpstiņu;
  • smilšpapīrs.

Gatavošanās darbam 

Pirms sākat darbu, rūpīgi jāizvēlas telpas platība, kur tiks uzstādīts elektriskais kamīns. Ir daudz nianšu, kas jāņem vērā, un vissvarīgākā ir iespēja pievienot kamīnu tieši elektrotīklam bez pagarinātājiem vai adapteriem (īpaši, ja elektriskajam kamīnam ir sildīšanas funkcija).

Lielā telpā gar gar garu sienu novietojiet lielu kamīnu. Ja telpa ir neliela, ir lietderīgi apsvērt stūra portālu elektriskā kamīna.

Stūra portāls elektriskajam kamīnam

Ja portālu veidojat pirmo reizi, iesakām sākt ar vienkāršu dizainu bez papildu “frills”. Pat vienkāršs dizains var izskatīties eleganti, ja tas ir veidots ar nelielu pārdomu un iztēli.

Pārliecinieties, ka esat izveidojis detalizētu portāla rasējumu, jo tā konstrukcija var būt pārāk sarežģīta, lai atcerētos visas funkcijas un izmērus.

Pirmais, ar ko jums jāsāk, ir izmērīt “pavarda – Jums ir jāuzstāda kamīna sistēma ar imitētu degšanas liesmu, kurai vēlaties izveidot portālu. Ja izmantojat vecu televizoru, kurā kā “kamīns” tiek rādīts kamīna video, tad izmēriet to.

Atcerieties, ka elektriskā kamīna portāls nedrīkst būt lielgabarīta un smags – tas ir tikai “pavarda” apdare un ne vairāk. To var arī pārnēsāt vai pat pārvietot (uz riteņiem)! Šajā gadījumā tās svars ir īpaši svarīgs.

Kad ir veikti visi mērījumi, iegādāti materiāli un ņemtas vērā visas portāla konstrukcijas un atrašanās vietas īpatnības, varat ķerties pie darba. 

Portāla izveide 

Apskatīsim, kā izveidot portālu. Var stingri pieskrūvēt pie sienas, grīdas vai arī vispār nepieskrūvēt, ja plānojat portālu padarīt pārvietojamu. Tam nav nozīmes – jūs varat sākt rāmja montāžu jebkurā ērtā vietā (Labākā vieta, kur novietot kamīnu, ir, piemēram, garāžā, nevis tur, kur jūs to vēlaties novietot.

Šajā gadījumā jāsāk no rāmja apakšas un pakāpeniski jāvirzās uz augšu, izmantojot vertikālās statņus un saites uz pamatnes. Gatavais rāmis tiek uzstādīts izvēlētajā vietā un piestiprināts pie sienas stūros.

Pēc tam varat sākt montēt drywall, saplāksni vai jebkuru citu izvēlēto lokšņu materiālu. Tā kā mēs gatavojamies izgatavot ģipškartona portālu elektriskajam kamīnam, mums ir nepieciešams tikai sagriezt liels kastu griezējs.

portāla veidošana

Lai pirmo reizi precīzi izgrieztu ģipškartonu, vispirms uz dabiskā izmēra papīra vai kartona jāuzzīmē visas tā daļas, tās jāizgriež un jāizmēģina uz rāmja. Pēc tam veiciet nepieciešamos labojumus un pārnesiet marķējumu no papīra uz ģipškartona.

Pēc tam, kad esat stingri piestiprinājis drywall pie rāmja ar pašvītņskrūvēm, visas šuves un nelīdzenumi rūpīgi jāapstrādā ar gruntskrāsu un pildvielu. Kad konstrukcija ir izžuvusi, varat sākt darbu dekoratīvā apdare.

Elektriskā kamīna portāla dekoram varat izmantot jebkurus piemērotus materiālus, kas ir pa rokai pietiekamā daudzumā. Tos var iegādāties arī veikalā. Iegādātie dekoratīvie materiāli var precīzi imitēt akmeni, marmoru vai koku. Tās visas ir vieglas, un tās var viegli piestiprināt pie ģipškartona, izmantojot speciāla līme.

Mākslīgais akmens ir vispiemērotākais portālu dekorēšanai, jo tas nav tik jutīgs pret temperatūras svārstībām kā citi materiāli.

Krāsni var uzstādīt kamīna portālā saskaņā ar krāsns uzstādīšanas instrukciju. Ieteicams pievērst uzmanību elektroinstalācijas un ventilācijas uzticamībai. Īpaši, ja elektriskajam kamīnam ir sildīšanas funkcija. Bet nav īpaši stingri noteikumi uzstādīšanai kamīni un tikt galā ar šo uzdevumu ir pilnīgi iespējams pats.

Elektriskās plīts uzstādīšana portālā

Starp citu, lai elektriskais kamīns izskatītos kā īsts, to nereti ir nepieciešams pārveidot skurstenis ar tādiem pašiem materiāliem kā portāls. Tas ir ne tikai estētisku, bet arī praktisku apsvērumu dēļ – “skurstenī” var iebūvēt TV vai audio sistēmu.

Bet, ja jūs nolemjat veikt skurstenis, jums ir jāsāk no paša sākuma ar dizaina un būvniecības portāla. Dūmvadam jāsniedzas no portāla augšdaļas līdz griestiem. Tas parasti ir izgatavots ar 10-15 cm dziļumu, lai jūs varētu kaut ko novietot uz galda virsmas: sveces, pulksteņus vai suvenīrus.

Dūmvada imitācijas portāls

Dūmvads

Es domāju, ka jūs piekritīsiet, ka pēc visa darba, kas veikts, lai mākslīgo kamīnu pārvērstu par īstu kamīnu, tam ir jābūt pareizi projektētam iekārtojiet. Kāpēc apstāties pie tā?? Ja jums ir jāiet līdz galam, ejiet līdz galam!

Pie kamīna var novietot nelielu pārnēsājamu kamīnu ar īstiem baļķiem, vecu čuguna pokeru un knaibles, slotu un liekšķeri pelniem.

Visas šīs ierīces kamīnam parasti ir pakārtas uz īpaša plaukta blakus tam vai kamīna sānos uz āķiem. Tos var iegādāties antikvariātā vai pie kāda miskastes tirgotāja.

Dūmvads

Jūs varat iet vēl tālāk, un, lai jūsu kamīns maksimāli līdzinātos īstajam, piestipriniet pie kamīna kaltas dzelzs rakstainu ekrānu, un grīdas priekšā uzklājiet flīzes, lai pasargātu no dzirkstelēm un oglēm.

Tas viss piešķirs jūsu elektriskajam kamīnam līdzību ar īstu malkas kamīnu, kā arī mājīgu, senatnīgu noskaņu. To jūs vēlējāties jau no paša sākuma, kad nolēmām izveidot portālu! 

Secinājums 

Kā redzat, viss ir reālistisks, pieejams un nekas nav biedējoši sarežģīts. Domāju, ka pat skolēni darba stundā skolotāja vadībā lieliski tiktu galā ar šo uzdevumu, ja tas tiktu uzdots skolēniem.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: