Malkas kamīni jau sen tiek izmantoti, lai apsildītu telpas. Ir patīkami sēdēt pie tā mīkstā krēslā ar kafijas vai tējas tasi rokā, vērojot dejojošās liesmas… Bet diemžēl šāds kamīns nav piemērots visām mājām, nemaz nerunājot par dzīvokļiem daudzdzīvokļu mājās. Taču nevajag izmist, tos var viegli aizstāt ar elektriskajiem kamīniem. Tātad, kā darbojas elektriskais kamīns, kā to uzstādīt un kas to padara līdzīgu malkas variantam??
Interjera piederumi
Zināšanas par to, kā elektriskais kamīns ir veidots, palīdzēs jums saprast, kā tas darbojas. Pirmkārt, ir vērts atzīmēt, ka šī ierīce sastāv no divām sastāvdaļām: kurtuves un portāla. Kamīns ir ugunskura vieta, kas ir galvenā kamīna daļa, bet portāls ir kamīna ārējais karkass.
Kamīns var būt iebūvēts un noņemams. Fitted, kā likums, ir izgatavoti saskaņā ar konkrētu portālu, tāpēc tas ir diezgan vienkārši uzstādīt. savukārt noņemamais kamīns var būt praktiski jebkura izmēra, tāpēc portāls tam katrā gadījumā tiek izvēlēts individuāli.
Elektriskā kamīna shēma
Ja portāls kalpo tikai kamīna dekorēšanai, kamīnam ir vismaz divas funkcijas: apkure un apgaismojums.
Neapstrīdama ierīces priekšrocība ir tā, ka to var izmantot arī vasaras karstumā. Izslēdziet apkuri, atstājot ieslēgtu tikai apgaismojumu.
Kā tas darbojas
Skatoties uz lēkstošajām liesmām, neviļus aizdomājies, kā ražotājam izdevies panākt tik neticamu līdzību ar īstu uguni.
Patiesībā ir vairāki veidi, kā radīt “malkas degšanas” efektu. Šeit ir populārākie no tiem:
- Kamīna centrā ir “malka”, kas izgatavota no krāsota plastmasas bloka, kuru var novietot kamīna centrā, lai radītu uguns efektu. Pie tiem ir piesietas sarkanas auduma (galvenokārt zīda) lentes, zem tām – spuldzīte un ventilators. Tas nozīmē, ka kurtuve šajā gadījumā darbojas šādi: lampa uzkarsē malku, un ventilators pūš gaisu no apakšas uz augšu, tādējādi izkliedējot auduma strēmeles. Neskatoties uz to, ka šī metode ir visizdevīgākā, ekspluatācijā izskatās lieliski šādi elektriskie kamīni.
- Dārgāks modelis izmanto līdzīgu shēmu, taču ar nelielām izmaiņām. Zem “malkas” tiem ir rotējošs atstarotājs. Pateicoties šim papildinājumam, lampas gaisma atstaro atspulgus uz koka, padarot viļņoto audumu līdzīgu dejojošām liesmām.
- Mūsdienīgākajos modeļos uguns imitācijas izskats tiek panākts, projicējot atspulgus uz ūdens tvaiku mākoņa un izmantojot krāsainas LED gaismas diodes.
- No iebūvētajiem skaļruņiem dzirdams, kā no ugunskura gruzd malkas skaņa.
Lielākajā daļā mūsdienu modeļu ir elektriskā kamīna ierīce elektroniskā vadība, kas ļauj ierīcei darboties praktiski neatkarīgi. Tas nozīmē, ka jums būs jāveic tikai minimums darbību, proti:
- pievienojiet to elektrotīklam;
- vēlamās temperatūras iestatīšana telpā.
Elektriskais kamīns automātiski izslēgs sildīšanas funkciju, kad sasniegsiet iestatīto temperatūru, un atkal to ieslēgs, kad samazināsies, kas ir ļoti ērti.
Kas jāņem vērā, uzstādot elektrisko kamīnu?
Lai gan elektrisko kamīnu ir iespējams uzstādīt gandrīz jebkurā dzīvoklī, jāievēro šādas uzstādīšanas vadlīnijas:
- Telpai jābūt labi vēdināmai, jo ierīces darbības laikā tiek sadedzināts daudz skābekļa, kas kaitē jūsu veselībai.
- Apkures vietu nav ieteicams mūrēt sienā, jo tai jābūt viegli pieejamai.
- Nav ieteicams novietot kamīnu pretī logiem un citiem gaismas avotiem, jo tad degošās malkas efekts ir vizuāli vājāks.