Drošības vārsta funkcijas katlā

Elektriskā ūdenssildītāja cauruļvadu kvalitāte nosaka ne tikai tā kalpošanas ilgumu, bet arī drošību ekspluatācijas laikā. Šis ir viens no vissvarīgākajiem ūdens sildītāja uzstādīšanas aspektiem, kam jāpievērš īpaša uzmanība. Pareiza cauruļvadu montāža ūdens sildītājam sauc par drošības vārstu, kas iebūvēts aukstā ūdens padeves sistēmā.

vārsta ligzda

Darbības princips

Ūdens sildītāja drošības vārsts papildus tā pamatkonstrukcijai sastāv no vairākiem citiem elementiem. Tie atrodas korpusā, kas izgatavots no misiņa vai niķeļa. Vairumā gadījumu ierīce izskatās kā apgriezts T. Tvertnes apakšā ir pievienots ūdens sildītājam pretvārsts, spēj novērst šķidruma izplūdi no tvertnes, ja spiediens caurulēs samazinās.

Perpendikulārajā atzarojumā ir vēl viens vārsts, kas tiek iedarbināts pēc spiediena paaugstināšanās un izvada šķidruma pārpalikumu caur ligzdu. Piedziņas princips tiek īstenots vairākos posmos.

  1. Ja spiediens tvertnē ir zemāks par spiedienu, kas rodas caurulēs, tad, piepildot vai atverot krānu, pretvārsta diska plāksnīte tiek saspiesta ar ūdens spiedienu. Kad spiediena līmenis atgriežas normālā līmenī, atsperu mehānisms piespiež plāksni pret korpusa izvirzījumu, ierobežojot šķidruma plūsmu.
  2. Aktīvās sildīšanas laikā šķidruma temperatūra lēnām paaugstinās un līdz ar to palielinās arī spiediens. Ja tā nav sasniegusi maksimālo vērtību, mehānisms netiek aktivizēts.
  3. Kad tiek sasniegts robežlīmenis, spiediens tiek saspiests ar atsperu mehānismu, atverot drošības vārstu sprauslas izplūdes atveri. Šķidruma pārpalikums no tvertnes tiek izvadīts pa šo kanālu. Kad spiediens samazinās līdz normālam līmenim, atspere aizver plūsmu un ūdens ieguve tiek pārtraukta.

No iepriekš minētā var saprast, ka šķidrums periodiski izplūst no savienojošā kanāla. Tas notiek ūdens sildīšanas laikā un ūdens padeves sistēmā samazinoties spiedienam. Ja regulāri pamanāt ūdens pie savienojuma, Tas nozīmē, ka katla drošības vārsts ir normālā darba režīmā.

Tomēr tas nozīmē arī to, ka izplūdušais ūdens ir jāizvada. Procedūras veikšanai pie atzarojuma caurules tiek piestiprināta piemērota izmēra caurule: tai jābūt Nosieniet to ar skavu lai nodrošinātu uzticamu fiksāciju. Normāls darba spiediens sildītāja tvertnē ir no sešiem līdz desmit bāriem. ja tā nebūs pienācīgi nostiprināta, caurule vienkārši salūzīs, tāpēc, izvēloties skavu, ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Stingri to savelciet un novietojiet cauruli līdz tuvākajai kanalizācijai.

Savienojuma šļūtenei jābūt caurspīdīgai, ideālā gadījumā ar pastiprinātu šļūteni. Tas palīdz kontrolēt sistēmas efektivitāti, un armatūra nodrošina papildu aizsardzību pret spiedienu.

Kā tas darbojas

Vārstu darbības princips

Dažādu veidu vārstu īpašības

Ja mēs runājam par katla standarta drošības vārstu, tie daudz neatšķiras pēc izskata. Tomēr ir dažas nelielas detaļas, kas ietekmē ierīces lietojamību.

Atbrīvošanas svira

Attēlā ir parādīti vārsti, kas aprīkoti ar atbrīvošanas svirām. To mērķis ir periodiski pārbaudīt, vai tie ir darba kārtībā:

  • svira tiek novietota vertikālā stāvoklī;
  • tas aktivizē atsperu mehānismu, velkot to atpakaļ aiz sevis;
  • tā atver eju, pa kuru plūst ūdens.
Atbrīvošanas svira

Atbrīvošanas svira uz vārsta

Ieteicams to darīt vismaz reizi mēnesī. Šādā veidā balonu var arī iztukšot. Pēc atbrīvošanas sviras pacelšanas kādu laiku jānogaida, līdz tā ir pilnībā iztukšojusi.

Atšķirība starp attēlotajiem modeļiem ir tāda, ka vārsts kreisajā pusē ir aprīkots ar sviru Ar īpašu skrūvi. Tas novērš nejaušu atvēršanu un pilnīgu šķidruma iztukšošanu.

Nākamajā attēlā redzami vārsti bez piespiedu iztukšošanas sviras. Kreisās puses modelim uz pārsega ir uzskrūvēts vāciņš. Tā ir paredzēta drošinātāju apkopei. Ja nepieciešams, to var atskrūvēt, lai noņemtu aizsērējumus, kaļķakmeni un citus piemaisījumus.

2 vārsti bez sviras

Vārsti bez sviras

Labās puses modelis ir visneizdevīgākais variants. Tam nav marķieru, sviras ūdens izlaišanai vai atveres apkopei. Tas ir lētākais un zemākās kvalitātes produkts no Ķīnas. Nav runas par uzticamību vai izturību. To var izmantot tikai kā pagaidu aizstājēju uz savu risku.

Piezīme, atzīmējot spiedienu, ko var izturēt

Ir vēl dažas pamanāmas atšķirības. Bultiņa uz korpusa norāda ūdens plūsmas virzieni, Drošības vārsts ir aprīkots ar drošības vārstu, kā arī ar uzrakstu, kas informē par sekojošo: – kreisajam modelim ir garāks drošības vārsts maksimālo spiedienu, kas var izturēt ierīci. No pirmā acu uzmetiena šķiet, ka detaļas nav svarīgas. Taču, lai gan šķidruma plūsmas virzienu var viegli saprast (vienkārši paskatieties uz magnētiskā vārsta atrašanās vietu), vērtējumi ir sarežģītāki.

Kā var atšķirt sešu un desmit bāru vārstu?? Tikai izmēģinājuma un kļūdas ceļā. Jūs varat jautāt, kā piegādātājs tos atšķir? Nē, tikai uzraksti dokumentos. Eksperti neiesaka iegādāties ierīces bez marķējuma uz korpusa. Protams, marķēto produktu cena var būt augstāka nekā to analogiem, bet šajā jautājumā labāk ir neekonomēt.

Sprauslas forma

Turklāt ir vērts pievērst uzmanību šķidruma izplūdes atveres formai. Kreisajā modelī šis elements ir diezgan garš, un tam ir nelineāra līnija forma. Pie tā nebūs grūti piestiprināt cauruli, un tās garums ir pietiekami liels, lai to droši piestiprinātu ar skavu.

Labajā pusē esošā modeļa pretdēla forma ir atšķirīga. Tam ir raksturīgs pagarinājums galā, bet vissvarīgākais ir kontaktligzdas garums. Uz tās ir grūti piestiprināt cauruli un vēl grūtāk ir nodrošināt, lai tā būtu droši piestiprināta. Pagaidu metožu izmantošana nevar garantēt labu rezultātu, un nākotnē var rasties grūtības ar drenāžu.

Liela tilpuma katliem

Katra no iepriekš minētajām ierīcēm ir paredzēta balonam ar tilpumu no piecdesmit līdz sešdesmit litriem. Lielākām tvertnēm tiek izmantotas citas sistēmas, katrā no tām ir integrēts īpašs aprīkojums. Visbiežāk sastopamais ir Lodīšu spiediena mērītājs vai spiediena regulēšanas vārsts.

Spiediena mērītājs

Lodveida manometrs

Šķidruma izplūdes savienojums ir aprīkots ar ar standarta vītni lai palielinātu fiksācijas uzticamību un atrisinātu iespīlēšanas problēmu. Šāda veida ierīces cena ir augsta, taču arī kvalitātes līmenis ir daudz augstāks nekā citām sistēmām.

Daudziem īpašniekiem būtisks trūkums var būt krāna izskats. Šādiem cilvēkiem ir īpaši izgatavoti drošinātāji, kas ir ne tikai praktiski izmantojami, bet var arī izrotāt telpu. To izmaksas var ievērojami sasniegt paša katla cenu, tāpēc ikviens novērtēs šāda pirkuma lietderību.

Citu vārstu uzstādīšana

Ir gadījumi, kad sildītāja tvertnē ir uzstādīta nevis rūpnīcas aizsardzības sistēma pret spiediena pārspriegumiem uznirstošais vārsts. Tas galvenokārt paredzēts apkures sistēmas avārijas drenāžai. Lai gan to funkcionalitāte lielā mērā ir līdzīga, darbības pamatprincips būtiski atšķiras.

Pūšanas vārsts pilda savu funkciju tikai avārijas gadījumā. Tas ir nepieciešams, lai avārijas gadījumā iztukšotu visu ūdeni no tvertnes. Tas nav paredzēts neliela šķidruma daudzuma periodiskai iztukšošanai. Paturot to prātā, nevajag gaidīt, ka šāda neapstrādāta ierīce darbosies pareizi.

Vēl viens piemērs ir tikai pretvārsts. Tās mehānisms neļaus noplūst šķidrumam pie zema spiediena sistēmā, bet tas neglābs no pēkšņiem lēcieniem tvertnē. Kā rāda prakse, šāda montāža arī nav funkcionāla.

Ūdens sildītāju drošības grupa

Visu ūdens sildītāja drošai darbībai nepieciešamo sastāvdaļu shēma

Atlase un uzstādīšana

Drošinātājs jāizvēlas, pamatojoties uz spiedienu, ko ierīce var izturēt. Šis skaitlis parasti ir norādīts datu lapā. Turklāt izvēli var ietekmēt šāds rezervuāra tilpums. Ir sistēmas ar sešu, septiņu, astoņu, desmit bāru robežvērtībām. Šīs ir visbiežāk sastopamās vērtības drošinātāja iedarbināšanai.

Instalēšanas process ir diezgan vienkāršs.

  1. Aptiniet speciālu lentu vai linu marli ap diegiem, lai tie būtu hermētiski noslēgti.
  2. Uzskrūvējiet vārstu uz atzarojuma caurules.
  3. Turpiniet to skrūvēt ar roku, līdz tas apstājas, un pēc tam veiciet dažus pagriezienus ar uzgriežņu atslēgu.
  4. Neaizmirstiet izvēlēties pareizo vietu tā uzstādīšanai. Speciālisti iesaka to piestiprināt tieši pie aukstā ūdens ieplūdes savienojuma.

Pēc tam jūs varat uzstādīt pretvārsta sistēmu vai, kā to sauc arī par slēgvārstu. Bet tas ir drošības pasākums, ierīce ar līdzīgām funkcijām jau ir iekļauta drošinātāju sistēmā, un tā bieži vien ir integrēta ūdens skaitītājos.

Diagrammā parādīts lodveida vārsta pozicionēšana. To izmanto, lai iztukšotu tvertni ziemas uzglabāšanas laikā vai demontāžas laikā. Gaisa mitrināšana var būt nepieciešama arī tehniskās apkopes vai remonta darbu laikā. Vairumā gadījumu tas ir uzstādīts uz T-veida savienojuma, kas savukārt ir savienots ar drošinātāju sistēmu.

Nekādā gadījumā nevajadzētu pieļaut kompromisus attiecībā uz būtisku detaļu, piemēram, drošības vārstu. Šī ierīce ne tikai uzturēs sildītāju darba kārtībā, bet arī var pasargāt jūs no nopietnām traumām. Spiediena paaugstināšanās ūdensapgādē – tā nav neparasta parādība, un neviens nav pasargāts no tvertnes bojājumiem. Pavadiet kādu laiku, uzstādot drošības vārstus, un esiet droši par savu drošību.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: