DIY infrasarkano sildītāju konstrukcija

Ņemot vērā pastāvīgo mājokļu apkures izmaksu pieaugumu, cilvēki ir spiesti meklēt alternatīvas dārgajām apkures ierīcēm. Lielisks risinājums ir infrasarkanie sildītāji, kas ir ieguvuši lielu popularitāti, pateicoties to efektivitātei. Pēc šī raksta izlasīšanas katra persona varēs saprast, kā ar savām rokām izveidot infrasarkano sildītāju.

Lai lētāk apsildītu telpas, amatnieki mājās ir iemācījušies izmantot infrasarkanos starus pašu izgatavotās ierīcēs. Infrasarkanā sildītāja konstrukcijā ir daudz variāciju. Apskatīsim dažus no tiem.

Infrasarkanā sildītāja galvenās daļas un darbība

Pašizgatavotam sildītājam ir būtiska priekšrocība salīdzinājumā ar veikala sildītāju – tas jums izmaksās daudz lētāk. Pirms sākat tā izgatavošanu, jums ir jāizprot darbībai nepieciešamie pamatelementi. Infrasarkano staru sildītājs sastāv no šādām sastāvdaļām:

  • sildelements (TEN), radiators;
  • korpuss ir karstumizturīgs;
  • Atstarojošais elements (atstarotājs);
  • Kabeli ar 12 V kontaktdakšu, ko var iespraust kontaktligzdā.

Pašdarināts infrasarkanais sildītājs

Šie ir galvenie komponenti, kas veido gandrīz visus starojuma sildītājus. Infrasarkanā sildītāja darbības princips ir šāds: ienākošā elektriskā enerģija tiek pārvērsta siltuma starojumā, kas pārnes siltumu uz apkārtējo vidi.

Šādu ierīču galvenā iezīme ir tā, ka starojums sasilda nevis gaisu, bet objektus (kas rodas ceļā), un tad siltums no objektiem tiek nodots gaisa telpai.

Lai pašizgatavota shēma darbotos, ir jāizpilda vairākas prasības. Pirmkārt, pārliecinieties, ka esat sagatavojušies starojuma avots, kas var sastāvēt no šādiem elementiem:

  • Kvēlspuldze (halogēna, oglekļa vai kvarca);
  • īpašs daudzslāņu panelis.

Kvarca kvēlspuldze

Paneļa sildītājs ir izgatavots šādi: starp katru slāni ir ievietots plāns metāla pavediens, kas rada pretestību pret elektrisko strāvu, un tā rezultātā notiek sildīšana līdz vajadzīgajai temperatūrai. Siltuma stari, kas izplūst no paneļa, sasilda telpu.

Vēl viena svarīga detaļa sildītāja montāžai ar savām rokām ir Atstarotājs. Lai to izgatavotu, ir nepieciešams pulēts tērauds vai alumīnijs. Reflektora galvenā funkcija ir veidot siltuma plūsmu un novirzīt to vēlamajā sildīšanas zonā. Pateicoties tam, ir iespējams veidot konkrētas aktīvās apkures zonas.

Sildītāja atstarotājs

Pašu izgatavots infrasarkanais sildītājs ir lētāks un sniedz nenovērtējamu pieredzi iesācējam amatniekam. Šeit ir sniegti norādījumi par to, kā pagatavot dažādu veidu sildītājus mājās.

Lasiet arī: infrasarkano sildītāju veidi un tipi.

Infrasarkano staru sildītāja izgatavošana no veca atstarotāja

Šādas ierīces izgatavošanai būs nepieciešami šādi materiāli:

  • vecais atstarotājs;
  • Ugunsizturīgs dielektriķis (ja tāds nav pieejams, kā aizstājējs derēs parasta jebkura diametra plāksne, kas izgatavota no glazētas keramikas);
  • tērauda stienis;
  • Nihroma pavediens.

Darbi jāveic šādā secībā:

  1. Vispirms vecais atstarotājs jānotīra no pielipušajiem netīrumiem un putekļiem.
  2. Pārbaudiet, vai strāvas vads un kontaktdakša nav mehāniski bojāti, kā arī pārbaudiet spaiļu savienojuma ar spole integritāti.
  3. Izmēriet vecās spoles garumu (uztīta uz keramikas korpusa) un noņemiet vienāda garuma tērauda tapu.
  4. Uz stieņa jāuztin nihroma pavediens ar 2 mm atstarpi starp vijumiem.
  5. Pēc tinuma pabeigšanas noņemiet spole no pamatnes un novietojiet to (svarīgi, lai spoles nesaskartos viena otrai) uz dielektriķa.
  6. Pievienojiet spoles galus elektrības padevei no kontaktligzdas un pārbaudiet, vai tie darbojas pareizi.
  7. Iepriekš uzsildīta nihroma stieples spirāle, ievietojiet to nākotnes sildītāja keramikas konusa padziļinājumā un pievienojiet to strāvas spailēm.

Šeit ir aprakstīti soļi, kā no veca padomju reflektora izgatavot savu infrasarkanā starojuma sildītāja versiju.

lasīt arī: infrasarkanā sildītāja elektroinstalācija ar termostatu.

Reflektors sildītājs

Šī metode ir viena no vienkāršākajām un lētākajām. Lai izgatavotu sildītāju, jums būs nepieciešams Vairākas folijas loksnes. Tas izskatās šādi: aiz centrālās apkures radiatora ir piestiprināta folija, tādējādi tā atstaro no sevis siltumu, kas no radiatora nonāk telpā, un bez tās visu absorbē siena.

Atstarotājs uz folijas bāzes

Šāda modifikācija ļauj palielināt siltuma jaudu par aptuveni 10-20%, un izmaksas, kas nepieciešamas šādai metodei, būs tikai penss, jo jums būs nepieciešams iegādāties tikai foliju un līmi.

IR sildītājs, kas izgatavots no plastmasas un grafīta līmes

Lai izgatavotu šo sildītāju, jums būs nepieciešami šādi materiāli

  • Divas daudzslāņu plastmasas loksnes ar izmēriem 1*2 m;
  • grafīta pulveris;
  • epoksīdsveķu līme;
  • koka rāmis;
  • pievienojiet 12 voltu kontaktligzdai.

Pirmais, kas jums jādara, ir jāizgatavo adhezīvais šķīdums, kuras pamatā ir neliels daudzums grafīta pulvera un epoksīdsveķu līmes (attiecība 1:1). Pēc vārīšanas tas zig-zag kustībā jāuzklāj uz plastmasas loksnes no tās puses, kurai ir raupjāka virsma. Uzklātā grafīta apstrāde kalpo kā augstas pretestības diriģents.

Lasīt arī: padarot portatīvo mini sildītājs ar savām rokām.

Pēc tam abas plastmasas sagataves ir jāsalīmē kopā (tās puses, uz kurām uzklāta grafīta java), izmantojot epoksīdsveķu līmi. Sildītājs ir ievietots koka rāmī, lai tas būtu stingrs un statisks. Dažādās konstrukcijas pusēs grafīta masai ir pievienoti vara termināli. Kad java ir pilnībā izžuvusi, elektroinstalācijas vadu savieno ar spailēm un ierīci var pieslēgt.

Drošības pasākumi

Ražošanas darbu laikā jābūt ļoti uzmanīgiem un piesardzīgiem, jo ir darīšana ar elektriskajām ierīcēm. Ja mājās gatavots sildītājs sabojājas, to ir viegli salabot, jo tas ir izgatavots pašu rokām, un tā konstrukcija jums ir skaidra. Jūs varat būt arī noderīga informācija par to, kā izveidot eļļas sildītāju ar savām rokām.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: