- Sūkņa uzstādīšanas vieta apkures sistēmā
- Ar dabisko cirkulāciju
- UPS izmantošana
- Sūknis spēcīgi rūc, bet cirkulācija nenotiek
- Ierīce darbības laikā rada lielu troksni
- Sūknis netiek iedarbināts
- Ierīce ieslēdzas un apstājas pēc īsa intervāla
- Troksnis, vibrācijas, siltuma veidošanās
- Pastāvīgs, paaugstināts vibrācijas līmenis
- Nepietiekams spiediens
- Secinājums
Mūsdienīga apkures sistēma ir ekonomiska, ērta un kontrolējama. Tomēr tās organizācijas prakse bieži ir pretrunā ar šādu struktūru būvniecības principiem. Vidējā dzīvoklī vai vienstāvu mājā ir grūti īstenot dzesēšanas šķidruma kustības klasisko gravitācijas mehāniku. Cirkulācijas sūkņa uzstādīšana nodrošina apkures sistēmas stabilitāti un efektivitāti. Šāda ierīce ir noderīga arī konstrukcijās, kurās dzesēšanas šķidruma plūsmas komponente ir gravitācijas komponente, un zemgrīdas apkure bez piespiedu ventilatora vienkārši nedarbojas.
Sūkņa uzstādīšanas vieta apkures sistēmā
Mūsdienīgs cirkulācijas sūknis ir diezgan tehnoloģiska ierīce. Izmantotie komponenti un materiāli ir piemēroti nepārtrauktai darbībai augstā temperatūrā. Tāpēc spiedieniekārtas uzstādīšanu apkures sistēmā savrupmājā var veikt gandrīz neņemot vērā dzesēšanas šķidruma parametrus un citus kritērijus.
Lai pagarinātu ierīces kalpošanas laiku un nodrošinātu optimālus darba apstākļus, sūkni ieteicams uzstādīt saskaņā ar standarta prasībām, proti – apkures sistēmas atgriezeniskajā daļā, kur dzesēšanas šķidruma temperatūra ir zemāka. Ir daži vienkārši noteikumi, kā organizēt cirkulācijas sistēmas – gan atklātās, gan slēgtās.
- Katrā slēgtajā apkures kontūrā jāuzstāda cirkulācijas sūknis. Tā tas vienmēr ir, ja tiek apsildītas atsevišķas mājas daļas vai ja tiek apgādāti dzīvokļu radiatori un grīdas apsildāmās grīdas.
- Papildu sūkņa uzstādīšana tiek veikta ēkās, kur cauruļvadu tīkls ir pietiekami garš. Ja caurules garums ir 80 metri vai vairāk, ieteicams uzstādīt papildu ventilatoru.
- Ja plūsmas un atgriešanās temperatūra atšķiras par vairāk nekā 20 grādiem – tas nozīmē, ka sūknis jāuzstāda sistēmā ar dabisko cirkulāciju papildu kompresors, Ja esošais nav piemērots šim uzdevumam.
- Cirkulācijas sūkņa vadība ar tā ātruma izmaiņas var ne tikai nodrošināt labāku apkures efektivitāti, bet arī ietaupīt naudu, nodrošinot optimālus katla darbības apstākļus.
Spiediena apkures sistēmas svarīgākā iezīme ir tā, ka to nevar ekspluatēt bez funkcionējoša cirkulācijas sūkņa. Tāpēc elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā sildķermeņa darbība tiks pārtraukta un telpas netiks apsildītas.
Svarīgi! Ja elektroenerģijas padeves pārtraukums notiek pie negatīvām temperatūrām, piespiedu cirkulācijas sistēmai ir nepieciešams avārijas iztukšošana, ja laiks līdz atkārtotai palaišanai ļauj šķidrumam aizsalt. Avārijas drenāžas punkti ir ierīkoti vairākās vietās uz zema līmeņa cauruļvadu konstrukcijas. Nav nepieciešams, ja sistēma ir slēgta un siltumnesējs nesasalst pie negatīvām temperatūrām.
Ar dabisko cirkulāciju
Dabiskā cirkulācijas sistēma sniedz daudz priekšrocību, taču tā ir rūpīgi jāorganizē. Tās īpašības ir šādas.
- Izplešanās līnija, vertikāla caurule, ir ierīkota aiz apkures katla, lai, paplašinoties tīklā, nodrošinātu siltumnesēja saspiešanu.
- Tiek regulēta precīza padeves un atpakaļgaitas cauruļu slīpuma specifikācija.
- Ja ir vairāki apkures kontūri, var būt grūti vai neiespējami sasniegt optimālu siltuma jaudu visos tajos.
Cirkulācijas sūkņa siltumnesēja plūsmas vadība var radikāli palielināt N/C apkures sistēmas funkcionalitāti, efektivitāti un regulējamību.
Apvedceļš ir atsevišķa cirkulācijas sūkņa instalācija ar apvedceļa cilpu un izolācijas vārstiem apkopei.
Zemējuma vadu ieteicams novest no kontaktligzdas, kopīgās barošanas sistēmas struktūras. Ja tas nav iespējams novecojuša elektroinstalācijas tipa dēļ, ir pieļaujama sūkņa pieslēgšana ārējai ķēdei.
Padoms! Ja sūkņa sprieguma padeves kabelis ir uzstādīts tuvu apkures sistēmas caurulēm un siltumnesēja temperatūra pārsniedz 90 grādus – iekārtas elektroapgādei jāizvēlas speciāls karstumizturīgs vads.
UPS izmantošana
Ventilatora darbības laikā, jo īpaši zem slodzes, strāvas padeves traucējumi, gadījuma rakstura strāvas padeves pārtraukumi, iespējamas ieejas sprieguma parametru izmaiņas. Tas var negatīvi ietekmēt ierīces kalpošanas laiku un veiktspēju, kā arī izraisīt bojājumus. Tāpēc, ja vien iespējams, ir vērts izmantot šādu elektroinstalāciju Izmantojot nepārtrauktas barošanas avotu.
Sūknis spēcīgi rūc, bet cirkulācija nenotiek
Šādi defekti rodas Ar ilgu ierīces dīkstāves laiku. Blīvēšanas ierīces, gultņi bez smērvielas, veidojas blīvas minerālu nogulsnes. Lai sūkni iedarbinātu, tas ir jāizjauc saskaņā ar ražotāja norādījumiem. Korpuss, izpildmehānisms ir noņemts. Izmantojot skrūvgriezi vai citu fiksatoru, pagrieziet rotoru un panākiet relatīvi brīvu rotāciju. Pēc tam sūknis tiek atkārtoti uzstādīts un ieslēgts.
Ierīce darbības laikā rada lielu troksni
Pārmērīga trokšņa iemesls ir Atkritumu ievešana motora vārpstas un turbīnas riteņa mezglu. Problēmu var atrisināt, veicot pilnīgu demontāžu un tīrīšanu.
Padoms! Lai novērstu problēmas nākotnē, ieteicams uzstādīt sūkņa ieplūdes sietiņus un vismaz reizi mēnesī vismaz 20-30 minūtes ļaut sūknim darboties, ja iekārta ir apstājusies.
Sūknis netiek iedarbināts
Starta neveiksmes iemesli var būt vairāki. Visbiežāk – strāvas padeves pārtraukums. Pārbaudiet strāvas kabeli (izņemiet drošinātāju vai izvelciet kontaktdakšu no kontaktligzdas), vai nav lūzumu, bojājumu, un pārbaudiet, vai strāvas padeves spriegums ir pareizs.
Vēl viens neveiksmīgas darbības uzsākšanas iemesls aizsardzība nostrādāja. Lai novērstu problēmu, jānomaina drošinātāji vai citi ražotāja paredzētie elementi. Pirms sūkņa iedarbināšanas rūpīgi pārbaudiet strāvas padeves stāvokli un stāvokli, kā arī citu sistēmu, kas savienotas ar turboventilatoru, pareizu darbību.
Ierīce ieslēdzas un apstājas pēc īsa intervāla
Automātiskās apstāšanās iemesls ir Pieļaujamās slodzes pārsniegšana. To izraisa nosēdumi mitrajās rotora daļās. Lai atjaunotu normālu darbību, sūknis ir jāizjauc, minerālu nogulsnes jānoņem, izmantojot piemērotu šķīdinātāju.
Troksnis, vibrācijas, siltuma veidošanās
Skaņas un citu darbības parametru pēkšņu izmaiņu cēloņi – gaiss cirkulācijas sūknī. To var izraisīt nepareiza nodošana ekspluatācijā vai kavitācijas minimālās robežvērtības pārsniegšana. Bojājumu var novērst, pielāgojot apkures sistēmas iestatījumus. Gaisa ieplūdes caurulēs; līdzīga darbība tiek veikta ar vārstu sūkņa korpusa augšpusē.
Padoms! Lai novērstu kavitācijas burbuļu veidošanos, ieplūdes spiediens ir jānoregulē tā, lai tas būtu lielāks par sūkņa datu lapā norādīto minimālo vērtību.
Pastāvīgs, paaugstināts vibrācijas līmenis
Pārmērīgas vibrācijas cēlonis var būt Gultņu nodilums. Pat ideālos šķidruma apstākļos šo komponentu kalpošanas laiks ir ierobežots. Ieteicamais cirkulācijas sūkņu gultņu nomaiņas intervāls vienmēr ir norādīts konkrētā modeļa datu lapā.
Caurumā iespiesto gultni var izņemt ar speciālu izvelkamo mehānismu. Ierīci var uzstādīt mājās, izmantojot koka āmuru. Jaunais gultnis tiek ievietots gultņa urbumā un ir jāieliek, veicot vieglus, vienmērīgus triecienus.
Nepietiekams spiediens
Pareizi uzstādīts un strādājošs cirkulācijas sūknis dažkārt var nenodrošināt pietiekamu spiedienu. To var izraisīt arī Nepareizs ātruma iestatījums, kas bieži rodas, ja siltumnesēja viskozitāte ir augsta vai cauruļvads ir pārāk garš. Ja tas ir pieejams, ierīce tiek pielāgota; ja modelis ir nepareizs, tas tiek nomainīts.
Ar trīsfāzu sūkņiem Nepietiekama spiediena cēlonis var būt nepareiza elektroinstalācija. Tāpēc pirmajā problēmu novēršanas posmā vispirms jāpārbauda fāzēšana, neitrālā vada stāvoklis, tīkla spriegums.
Vienmēr ir vērts atcerēties, ka cirkulācijas sūknis nenonāk pie lietotāja uzreiz pēc tā izgatavošanas. Tāpēc ir lietderīgi zināt, kā izjaukt un iztīrīt ierīci un tās sastāvdaļas. Piemēram, šāda informācija var viegli palīdzēt tikt galā ar gadījumu, kad izslēgšanās ir saistīta ar drošinātāja kontaktu oksidēšanos. Daļēju demontāžu un tīrīšanu šajā gadījumā var veikt arī bez ierīces demontāžas.
Svarīgi! Ja vienkāršas problēmu novēršanas metodes nepalīdz, ir jāizsauc profesionāla palīdzība. Lai noteiktu spraugu (turbīnas riteņa nodiluma pakāpi) starp lāpstiņriteni un korpusu, var būt nepieciešamas īpašas ierīces. Tas pats attiecas uz motora tinumu novērtēšanu. Dažos gadījumos var būt nepieciešams sarežģīts, profesionāls remonts.
Secinājums
Lai izvairītos no apkures sistēmas darbības traucējumiem, sasalšanas un laika un naudas tērēšanas sistēmas pārveidošanai, nevajadzētu taupīt uz cirkulācijas sūkņu projektēšanu un uzstādīšanu. Apvedceļi, kas aprīkoti ar noslēgierīcēm, filtriem, pretvārstiem un pareizu uzstādīšanas vietas izvēli, palīdzēs vienkāršot apkures iestatīšanu, nodrošinās automātisku regulēšanu, nodrošinās optimālus apstākļus iekārtai un ievērojami palielinās tās uzticamību un kalpošanas laiku.