Jonizators ir interesants un noderīgs sīkrīks, kas var padarīt gaisu jūsu mājās svaigāku un tīrāku. Tirgū ir pieejams liels skaits šādu ierīču, kas atbilst visām gaumēm un maciņiem. Un, ja jūs neuzskatāt iespējas sarežģītas klimata sistēmas, kas papildus pamatuzdevumiem veic arī gaisa kondicionēšanas, mitrināšanas un dezinfekcijas funkcijas, kāpēc ne uzdot jautājumu: kā padarīt gaisa jonizatoru ar savām rokām?? Protams, šo ideju nav pārāk grūti īstenot.
Kā sagatavot nepieciešamos materiālus
Mājās gatavots gaisa jonizators var veikt savus pienākumus tikpat labi kā vienkārša rūpnīcas ierīce. Sāciet, sagatavojot visu, kas nepieciešams jūsu nākamajai montāžai.
Mums būs nepieciešams:
- divas plastmasas tvertnes;
- Divi vadi, kuru aptuvenais diametrs ir pusmiljmetra;
- izolācijas lente;
- papildu kontaktdakšu;
- šķēres.
Montāžas process
Izmantojiet parastu sadzīves adatu, lai konteineros izveidotu nelielus caurumus. Pēc tam ir nepieciešams ņemt sagatavotos vadus un tos atšķetināt atsevišķos kodolos, Ievietojot to caur izveidotajiem caurumiem (caurumiem jābūt atbilstoša izmēra)!).
Pievērsiet uzmanību tam, ka vienā caurumā serde ir pozitīva polaritāte, bet otrā – negatīva polaritāte.
Izolējiet serdeņus, savienojiet vadus. Ja vēlaties, vadu var pievienot saliekamam kontaktdakšu, un ierīce ir gatava lietošanai. Visi. Kā redzat, shēma ir vienkārša. Vienīgais trūkums paštaisītas ierīces var saukt, iespējams, tās trauslums. Pretējā gadījumā tas ir tikpat labs kā komerciālais.
auto jonizators
Automašīnas ir tikpat slēgtas telpas kā parastās. Atšķirība ir tāda, ka papildus mikroskopiskajiem putekļiem, kas uzkrājas salonā, esošo elektrisko ierīču negatīvā ietekme kaitīgo faktoru sarakstam tiek pievienota arī lielāka benzīna un naftas emisiju ietekme. Šādos apstākļos noteikti ir nepieciešama jonizējošā ierīce. Varat to iegādāties vai arī varat samontēt pats.
Pirmkārt, ir jāsaprot šādas ierīces darbības princips: tā ir savienota ar ar sprieguma pārveidotāju. Pārveidotāja shēma ir visvienkāršākā ikvienam, kam ir kaut mazākās zināšanas par inženierzinātnēm. Tā aktīvais elements ir tranzistors. Vislabāk ir izmantot virkni tranzistoru KT 818 vai KT 819, šajā gadījumā gandrīz nekad nav jāmaina nekas ķēdē. Kā sprieguma reizinātāju mēs izmantojam diodes KTs106 un tamlīdzīgas.
Izvēloties kondensatoru, pievērsiet uzmanību tā darba spriegumam, kam jābūt no 3 līdz 6 kV, un tā jaudai – 600-4500 µF.
Gatavā transformatora tinums jāizgatavo slāņos, katrs slānis sastāv no no 100 pagriezieniem. Katrs slānis ir ļoti rūpīgi jāizolē. Pēc visām šīm manipulācijām ir vēlams aizpildīt transformatoru ar epoksīdsveķu materiālu. Mēs gaidām, līdz sveķi izžūst, pieslēdzam taimeri, pieslēdzam pie sprieguma reizinātāja, izvelkam izejas vadus līdz 3 cm un pieslēdzam pie tīkla.
Iekšdedzes dzinēja jonizators
Šāds jonizators ir uzstādīts, lai taupītu degvielu. Tas tiek panākts, ģenerējot lustras spriegumu ar kondensatora palīdzību Īpašs jonu lauks, atdalot degvielas molekulas vienu no otras. Tādējādi sadegšanas kamerā veidojas mākonis, kas veicina ātrāku benzīna sadegšanu. Pastāv dažādi viedokļi par to, vai šāds process patiešām var ietaupīt daudz naudas par benzīnu, daži cilvēki izmēģina rūpnīcas modeļus, citi – paši savām rokām.
Šim nolūkam ir nepieciešama kontakta aizdedzes spole (piemēram, no VAZ), avārijas aizdedzes ierīce, kas ģenerē impulsus, aizdedzes komutators (iespējams, viss no viena un tā paša VAZ), elektroinstalācija ar atbilstošiem savienotājiem.
Čirževska lustra
Slavenā Čiževska lustra arī ir jonizators, tikai lustras formā, un to var izgatavot arī ar rokām.
Vara stieples, kuru diametrs nepārsniedz 1 mm, tiek piestiprinātas pie alumīnija loka un novietotas perpendikulāri viena otrai. Izveidotajam ekrānam jābūt noliektam uz leju par aptuveni 6-9 cm. Vadu krustpunktā ir nepieciešams pielodēt metāla adatu, kuras izmērs ir aptuveni 4 cm. Vēlams, lai šīs adatas būtu ļoti asas, no tā ir atkarīgs lustras efekts. Pirms augstsprieguma ģeneratora savienošanas piestipriniet trīs vara vadus pie aploka regulāros intervālos un pielodējiet tos kopā virs aploka. Lai lustra darbotos pareizi, spriegumam jābūt lustras sprieguma diapazonā no 25 kV.
Lustrai var izmantot automašīnas vai motocikla aizdedzes spoli.
Nepieciešamo rezistoru var salikt no trim paralēli savienotiem rezistoriem. To jaudai jābūt aptuveni 2 vati, bet pretestībai – aptuveni 3 omi.
Jonizatora daļām jābūt samontētām piemērota izmēra korpusā, lai nodrošinātu nepieciešamo attālumu starp kondensatoru un augstsprieguma diodu spailēm. Pēc montāžas ieteicams pārklāt izvadus ar parafīnu. Ja lustra ir pareizi izgatavota, tā nekavējoties sāk pareizi darboties.
Ierīce tās darbības laikā nedrīkst izdalīt nevēlamas smakas. Ja joprojām jūtat ozona smaku, jāpārbauda elektroinstalācija un jāpārbauda lustra.
Izejas spriegumu var mainīt, pielāgojot pretestību vai kapacitāti. Vēl viens uzticams veids, kā apstiprināt Chizhevsky lustra efektivitāti, var uzskatīt nelielu vates gabaliņu. 0,5 cm attālumā ir obligāti nepieciešams vajadzētupiesaistīt ierīci.
No visa iepriekš minētā, mēs varam secināt, ka, padarot gaisa jonizators nav tik sarežģīts uzdevums, un tas ir pilnīgi iespējams, lai padarītu savas rokas.