Cauruļveida sildelementi apkures katliem

Elektriskais cauruļu sildītājs – TEN – tika izgudrots 19. gadsimta vidū, un 158 gadu laikā tas ir kļuvis par neatņemamu daudzu mājsaimniecības ierīču sastāvdaļu, kas saistītas ar aktīvu ūdens sildīšanu. Ūdens sildītāja sildelements ir galvenā detaļa – bez tā nav iespējama normāla veļas mašīnu un trauku mazgājamo mašīnu darbība, un, ja nav šīs detaļas, neviens elektriskais boilers nevar uzsildīt ūdeni.

Sildīšanas elements

Sausais sildelements

Tomēr par visizplatītākajiem modeļiem tiek uzskatīti šādi Mitrie vai iegremdējamie sildītāji. Daži lietotāji uzskata, ka tas ir novecojis modelis, un veltīgi – tas joprojām tiek plaši izmantots dažādos ūdens sildītājos. Galvenais šāda sildītāja trūkums tiek uzskatīts, ka tas ir pakļauts biežiem bojājumiem kaļķakmens un nogulšņu dēļ, bet, salīdzinot ar sauso kolēģi, tos ir vieglāk atrast pārdošanā, vieglāk nomainīt un tie, protams, ir lētāki.

Ūdens sildītāja sildelements

Mitrais sildelements

Īpašas dizaina iezīmes

Mitrā sildītāja standarta konstrukcija sastāv no šādiem elementiem:

  • dobas vara vai nerūsējošā tērauda caurules, kas izliektas dažādos veidos;
  • Iekšpusē ir ievietota nihroma stieples spole;
  • Izolators ir izolācijas materiāls, piemēram, kvarca smiltis vai magnija oksīds.

Sausais vai slēgtais apkures katla sildelements atšķiras ar to, ka izolācijas spuldze izgatavots no augstas izturības keramikas. dažreiz izgatavots no magnija silikāta vai neorganiskā steatīta, bet ne no metāla. Sildīšana notiek caur šo aizsargspuldzi, un cauruļveida elements nenonāk saskarē ar ūdens vidi, tādējādi nodrošinot ilgmūžību.

Ja mēs apsveram, kuri sildītāju veidi ir labāki, uzreiz jāatzīmē, ka pastāv ļoti būtiskas atšķirības jaudas un konfigurācijas ziņā – mitriem elementiem ir atšķirības izmantotajā stiprinājumā, līkuma formā un korpusa izgatavošanas materiālos. Katlā izmantotās tvertnes tips nosaka sildītāja forma – Pateicoties šai īpašībai, elektrisko sildītāju var izgatavot taisnā vai liektā formā, dažādos virzienos. Galvenajā korpusā mitrā tipa sildelements ir izgatavots no vara un nerūsējošā tērauda. Sausais sildīšanas stienis uzstādīšanai katlā ir izgatavots kā dažāda garuma un diametra taisns stienis – tas ir atkarīgs no tvertnes tilpuma, korpuss ir izgatavots no nerūsējošā tērauda, un steatīta pārklājums ir izgatavots īpaši katram modelim.

Nogulsnes uz sildelementa

Sausajiem sildītājiem ir ilgāks kalpošanas laiks, jo to apvalks gandrīz nekad nenonāk saskarē ar sildāmo ūdeni. Tvertnes iekšpuse, kā arī sildītāja montāžas atloki ir pārklāti ar īpašu uz titāna vai stikla keramikas bāzes veidotu emalju – šī aizsardzība pret koroziju novērš aizsērēšanu un nosēdumu veidošanos.

Mitrā tipa sildītājiem ir tendence nepārtrauktā darbībā uzkrāties, kas var izraisīt bojājumu, un lietotājs saņems elektriskās strāvas triecienu caur izstrādājuma korpusu. Sausajā versijā šī negatīvā īpašība ir novērsta, jo starp šķidrumu un sildītāja korpusu ir uzstādīts keramikas spuldze, kas ir dielektriķis. Tas arī pilnībā novērš sildītāja korpusa pārkaršanu un līdz minimumam samazina tehniskās apkopes nepieciešamību, taču nelikvidē periodiskas nomaiņas nepieciešamību, lai gan tā ir daudzkārt retāka.

Daudzi ražotāji ir izstrādājuši lieljaudas ūdens sildītājus ar divu veidu sildelementiem vienlaicīgi, kas nodrošina augstu uzticamību un ilgāku kalpošanas laiku.

Statistikas dati apstiprina, ka slēgtie sildītāji tiek izmantoti trīs reizes ilgāk nekā to atvērtie analogi – mitrie sildītāji kalpo ne vairāk kā 5 gadus, bet sausie sildītāji – ne mazāk kā 15 gadus. Atvērto sildītāju izmaksas ir daudz zemākas, tie ir praktiskāki remontam, bet, ja jūs neplānojat ūdens sildītāja apkopi, labāk izvēlēties sauso versiju.

Ariston sildītājs

Thermex

Vēl viens Itālijas uzņēmums piedāvā savus produktus uzreiz divu veidu sildītāji, kas ievērojami samazina ūdens uzsildīšanas laiku – viens ar 1 kW jaudu un otrs ar 1,5 kW jaudu. Tās darbojas kopā vai neatkarīgi, ļaujot lietotājam pielāgot sildīšanas procesu atbilstoši savām vēlmēm. Korpuss ir izgatavots no reģistrēta sakausējuma, kura sastāvs tiek turēts slepenībā. Liels pluss ir tas, ka tos ir iespējams aizstāt ar citu ražotāju, piemēram, Atlantik vai Garanterm, sildelementiem.

Gorenier sildelements

Defekti

Šeit ir īss saraksts ar biežāk sastopamajiem sildelementu darbības traucējumiem.

  1. Ja no krāna tek auksts ūdens, tas ir signāls, ka sildītāja un termostata savienojumā ir kļūme.
  2. Ja izstrādājums ieslēdzas un pēc tam izslēdzas, tā ir pirmā norāde, ka sildītājam ir defekts biezs kaļķakmens vai kaļķakmens slānis.
  3. Ja lietotājs ir pieļāvis dažādas kļūdas pašinstalācijas laikā, jo nav pieredzējis, var rasties ļoti iespaidīgs gaisa kabata, kas neļauj sildelementam uzsildīt ūdeni.

Jebkurus darbības traucējumus ir daudz vieglāk novērst nekā novērst, taču tas prasa zināmas pūles un finansiālus ieguldījumus.

Aizstāšanas algoritms

Sildītāja sildelementa nomaiņa ir ļoti laikietilpīga darbība, un to veic, stingri ievērojot noteiktus noteikumus:

  • atvienojiet izstrādājumu no elektrotīkla;
  • ūdeni var tīri un pilnīgi izlaist;
  • noņemiet ūdens sildītāju no kronšteiniem un pagrieziet to otrādi, lai atvieglotu ekspluatāciju;
  • atskrūvējiet apakšējā paneļa stiprinājumu, nofotografējiet elektroinstalācijas atrašanās vietu un pieslēgšanas kārtību;
  • Atvienojiet kabeļus no sildelementa un noņemiet to no tvertnes korpusa;
  • Notīriet visus nosēdumus un nosēdumus un, ja nav konstatēti bojājumi korpusā, atkārtoti uzstādiet sildelementu;
  • Nomaiņas gadījumā uzstādiet jaunu sildelementu, samontējiet pretējā secībā.

Īpaši nepieredzējušiem lietotājiem, lai palīdzētu viņiem pareizi veikt šādu operāciju, ir pieejams video sižets, kurā katlā pieredzējis meistars veic sildelementa nomaiņu:

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: