Zāliens ir īpašnieka seja, tāpēc tieksme uzturēt to sakoptu ir nepārvarama. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šim nolūkam ir pieejami daudzi rīki. Izvēle ir tik plaša, ka jūs varētu būt neizpratnē par to, kuras no šīm funkcijām ir visizplatītākās? Mūsu rakstā mēs aprakstām atšķirības starp krūmgriezi un trimmeri un izskaidrojam to funkcijas.
Kāda ir atšķirība starp abiem?
Lai saprastu, cik atšķirīgas ir šo veidu mašīnas, jums ir jāseko līdzi šādiem punktiem:
- Kādiem rīkiem tiek izmantoti?
- jauda un veiktspēja;
- svars;
- papildu pielikumu klātbūtne.
Ierīces mērķis
Abām mašīnām ir viena un tā pati misija – tās ir paredzētas zaļo zonu sakopšanai. Līdzīgas ierīces un tikai ārēji. Tomēr tehniskās iespējas, ar kurām viņi veiks uzdevumu, ir atšķirīgas.
- Trimeris ir ierīce, kas apgriež Nelieli krūmi un zāle. Tas īpaši labi veic savu darbu sarežģītās vietās (uz nelīdzena un slīpa reljefa, pie sienām un apmalēm, gar zālājiem un žogiem).
Atšķirības starp mašīnām ir pamanāmas Griešanas stiprinājumsViegls: kamēr krūmgrieži ir aprīkoti gan ar disku, gan ar auklas asmeņiem, trimmeri bieži ir aprīkoti ar vieglu auklu.
Vēl viena atšķirība ir rokturu forma – krūmgriezim ir vairāk velosipēda rokturis, bet trimmerim ir slēgts rokturis.
Jauda un veiktspēja
No abiem krūmgriežiem krūmgriezis ir jaudīgāks, kas nodrošina benzīns motors (Pieejamas divtaktu un četrtaktu versijas). Tāpēc ierīcei ir cits nosaukums – benzīna pļaujmašīna. Šāds papildinājums ļauj ierīcei ilgstoši darboties un tikt galā ar lielu platību apstrādi. Krūmgrieža motora darba tilpums ir 46-48 cm3, un tā jauda ir no 1,2 līdz 3 zirgspēkiem.
Trimera dzinējs
Šīs ierīces nedrīkst izmantot slēgtās telpās, piemēram, siltumnīcās un ziemas dārzos – aizliegums ir saistīts ar obligātu izplūdes gāzu veidošanos.
Un trimeri lielākoties izmanto Ar elektrību vai akumulatoru darbināms. Tādējādi tiek samazināta tā jauda un jauda, bet arī tiek radīts mazāks troksnis. Ilgstošs nepārtraukts darbs (vairāk nekā divas stundas) ir kontrindicēts. Trimeru jaudas diapazons no 350-450 W līdz 1-1,2 kW. Ir jaudīgāki modeļi – līdz 2 kW, bet parasti cilvēks dod priekšroku iegādāties benzīna krūmgriezi.
Bezvadu trimmeris
Viegli lietojams
Vieglākais uzgalis – trimmeris vai krūmgriezis? Kas attiecas uz svaru, krūmgriezis ir ievērojami smagāks par trimmeri, pat pieskārienam. Mašīnas svars ir tieši atkarīgs no dzinēja jaudas. Tas, protams, ietekmēs arī to, cik ilgi strādāsiet ar ierīci. Ir ļoti grūti būt veselam, uz pleciem velkot mašīnu, kas sver ne mazāk kā 7 kg. Tāpēc ir vērts ieteikt apstāties pie vieglāka modeļa.
Elektriskie dārza trimmeri ir viegli, to svars reti pārsniedz 3,2 kg (parasti pat mazāk). Tāpēc tas ir ideāli piemērots sievietēm un vecākiem cilvēkiem.
Sākot ar krūmgriezi – šim darbarīkam ir virkne diezgan populāru piederumu.
- Stieņu griezējs, Izmanto zaru un zaru apgriešanai, pat trīs metrus augstiem zariem. Stiprinājums ir pusotru metru gara strēle, uz kuras ir piestiprināta ķēde ar stieni. Šis piederums ir mazs, tāpēc ar to var strādāt ilgāku laiku.
- Krūmgrieža uzlika – ir pāris pusmetru garas lāpstiņas. Tās darbojas kā šķēres, nodrošinot 2 līdz 4 cm platu griezumu. Ar šo birstes galviņu var apgriezt kokus vai apgriezt krūmus un dzīvžogus.
- Malu apgriešanas ierīce Līdzīgi kā krūmgriezis ar filamenta stieni, taču ar vairāk izliektu stieni. Šī dizaina funkcija ļauj nogludināt zāliena malas un apstrādāt grūti aizsniedzamas vietas.
- Kordveida krūmgriezis – tas ir standarta instruments ar darba platumu līdz 25 cm. To izmanto horizontālu virsmu apstrādei. Svars ar rokturi un vārpstu ir tikai 2,3 kg. Turklāt darba virsmai ir īpašs aizsargs, kas to pasargā no lidojošiem atgriezumiem, tostarp mezgliem, virs kuriem zāģa asmens pavada daudz laika.
- Malu pļāvējs tas palīdz apstrādāt nelielas dārza platības. Parasti tiek izmantoti zobaini vai griezti asmeņi. Tie ir ideāli piemēroti augsnes uzirdināšanai ap kokiem, puķu dobju un dārzeņu dārzu ravēšanai, kā arī kartupeļu, sīpolu un burkānu uzbēršanai.
- Asmens asmens ar astoņiem asiem smaiļiem vairs ne tikai zāles augšana, bet arī sausas zāles stiebri un nezāles. Izvairieties ar šādiem piederumiem “rakt” zemē, citādi asmeņi drīz nolietosies.
- Daži modeļi piedāvā vēl unikālāku stiprinājumu Satvērējs nopļautās zāles nogulsnēšanai vālītēs. Tomēr šī konstrukcija tikai palielina trimmera svaru un nevis atvieglo darbu, bet gan nogurdina operatoru.
Visos aplūkotajos trimeru veidos, izmantojot papildu piederumus, ierīces iespējas ievērojami palielināsies. Taču šo iespēju nepiedāvā visi ražotāji.
Ko izvēlēties
Lai izvēlētos darbam piemērotu rīku, jums ir jānosaka prioritātes iepirkuma vajadzībām. Galvenie aspekti, kas jāņem vērā, ir šādi:
- Kopjamā zāliena platība;
- ierīces lietošanas biežumu;
- kultivējamās veģetācijas veids.
Ja jums pieder zeme līdz desmit hektāriem, vislabāk ir iegādāties vienkāršu trimmeri, kas var palīdzēt redzēt zāli grūti pieejamās vietās. Tas darbojas arī uz nelīdzeniem zālieniem. Bet, ja mēs runājam par lielu platību (20-30 hektāru) apstrādi un ir plānots cīnīties ar savvaļas veģetāciju, jūs nevarat iztikt bez krūmgrieža, kas iepriecinās ar jaudu un kustības brīvību.
Droša lietošana ar abu veidu mašīnām
Neatkarīgi no galīgā sprieduma par labu konkrētai iekārtai ir svarīgi ievērot vienkāršus padomus, kas padara darbu ar iekārtu drošāku.
- To nevar darbināt slapja zāle – pārmērīgs mitruma daudzums var radīt nopietnus ierīces bojājumus.
- Mašīnu nedrīkst pārslogot – pārliecinieties, ka atpūšaties tik ilgi, cik ieteicis ražotājs.
- Izmantojiet tikai augstas kvalitātes un apstiprinātu degvielu (krūmgriežiem) un regulāru elektroenerģijas padevi (trimmeriem).
- Uzturiet savu krūmgriezi tīru – noņemiet zāli pēc iespējas ātrāk, pirms tā izžūst.
- Visi darbi tiek veikti Apģērbu un apavu segums – tas novērš traumas.
- Ja lietojat smagās krūmgrieži, valkājiet ausu aizsarglīdzekļus, cimdus un aizsargbrilles. Parasti tas parasti tiek piedāvāts komplektā.