3 izvēles iespējas, kā izgatavot savu gaisa mazgātāju

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku domā par pareizu mitruma līmeni un tīru gaisu savā dzīvoklī vai mājā. Un tas ir pareizi, jo gaiss – tā ir dzīvība, un no tā stāvokļa ir atkarīga visu mājsaimniecību, īpaši mazu bērnu, veselība. Sadzīves tehnikas veikalos ir pieejams plašs gaisa mitrinātāju un putekļu skEuroeru (tā saukto gaisa mazgātāju) klāsts, un tie atšķiras viens no otra pēc izmantotās tehnoloģijas. Bet, tā kā cena ir pietiekami augsta, tautas amatnieki nav ignorējuši šo tēmu un ir nākuši klajā ar vienkāršām ierīcēm, ko var izgatavot ar savām rokām mājās par minimāliem finansiāliem izdevumiem.

Vienkārša PET pudele un ventilators

No PET tilpuma 5-6 litri var uzbūvēt vienkāršu paštaisītu mitrinātāju, kam būs arī attīrīšanas funkcija. Ir jāsagatavo šādi nākamās vienības komponenti

  • datora ventilators;
  • uzlāde no tālruņa (ja dzesētāja ātrums nav pietiekams, iegādājieties 12V barošanas avotu);
  • kaste;
  • Marķieris un absorbējošas lupatiņas (var izmantot mikrošķiedru).

Dzesētāja marķēšana
  • Ar kancelejas nazi izgrieziet lielu caurumu ventilatoram.
  • Izdariet marķējumu mazajiem caurumiem mitrinātā gaisa izplūdes atverei un marķējumu salvetēm, kas tiks ievietotas atverēs pāri traukam.
    Caurumu caurumošana
  • Dzesētāju var piestiprināt, izmantojot stiepli ar āķi (cilpu) apakšā. Ievietojiet vadu iepriekš iezīmētajos un sadedzinātajos caurumos zem tiem, izvelciet to caur dzesētāja montāžas caurumiem un salieciet to.
    Āķu piestiprināšana
  • Pēc tam uzstādiet dzesētāju un nostipriniet to ar vadu.
  • Savienojiet barošanas avotu ar ventilatoru.
  • Audumu malās jāizveido neliels iegriezums, lai starp tiem varētu iekļūt gaiss.
    Konstrukcijas montāža
  • Pievienojiet šķidrumu, kad tas iztvaiko, bet pārliecinieties, ka tas tiek mainīts katru dienu, noskalojot drāniņas un trauku ar tekošu ūdeni. Ierīci var lietot arī bez drānām, taču to izmantošana ievērojami palielina samitrināto laukumu. Turklāt putekļu daļiņas, kas nonāk gaisa plūsmā, daļēji pielips pie ieliktņiem, un ierīce var darboties kā tīrītājs.

    Labākai gaisa attīrīšanai uz auduma var novietot papildu kokogles filtru, ko pārdod sadzīves tehnikas veikalos.

    To pašu principu var izmantot, lai izveidotu pievilcīgāku ierīci, izmantojot 10 litru plastmasas trauku. Tvertnes sānos ir izurbtas tikai ventilācijas atveres, un mikrošķiedra (var izmantot arī parastu audumu) ir piekārta pie metāla vai plastmasas spieķiem (stieples) vai pie saspriegtas zvejas auklas.

    Putas zem dzesētāja

    Daži lietotāji iesaka ūdenim pievienot nedaudz mangāna kristālu, lai novērstu baktēriju attīstību (šķīdumam vajadzētu būt viegli rozā krāsā).

    No CD

    Tālāk pievienotajā fotoattēlā redzams, kā gaisa mazgātājs izskatās no rūpnīcas.

    Kompaktdiski un tapas

    Jums būs nepieciešams arī iegādāties nepieciešamo skaitu paplākšņu (varat izgatavot vienu no plastmasas gabala), 2 gultņus ar piemērotu sēdekļa diametru un uzgriežņus.

    Pēc tam izpildiet darba veikšanas algoritmu.

    1. Izmantojiet smirģeļpapīru, smirģelīti vai urbjmašīnu, lai no diska noņemtu virsējo (spīdīgo) slāni un tas kļūtu raupjš un labāk uzsūktu ūdeni.
      Gultņu novietojums

      Aprēķiniet arī vietu uz vārpstas, kur tiks piestiprināts skriemelis. Tam jābūt stingri piestiprinātam pie motora skriemeļa, lai novērstu siksnas izkrišanu.

      Disku stiprinājums

      Plastmasas konteiners konstrukcijai

      Pašizgatavotā gaisa mazgātāja iekšpusē

      Lai pieslēgtu ventilatoru elektrotīklam, ja neesat spēcīgs elektroniskajās shēmās, varat izmantot jebkuru gatavu 12 voltu barošanas avotu.

      Lai mainītu dzesētāja ātrumu, daži mazgājamo mašīnu un mitrinātāju “radītāji” izmanto strāvas padevi no TV antenas ar sprieguma regulatoru.

      Šīs ierīces lietošanas instrukcija

      Neaizmirstiet, ka, lietojot ierīci, tvertnē ielej destilētu ūdeni vai šķidrumu, kas izlaists caur labu ūdens filtru, lai no tā noņemtu sāļus. Turklāt neatkarīgi no tā, kādu mitrinātāju izgatavojat (vai iegādājaties), izņemot ierīces, kurās tvaiks tiek radīts, vārot šķidrumu, ņemiet vērā leģionelozes bīstamību. Akūta infekcija, kuras simptomi vispirms atgādina gripu vai akūtu respiratoru vīrusu infekciju, kas izraisa smagu plaušu iekaisumu, pneimoniju, kas pazīstama arī kā “leģionāru slimība”. Šī pneimonija bieži ir smaga un letāla.

      Šo slimību izraisa Legionella, kas ļoti labi attīstās siltā un mitrā vidē (ūdenī). Var rasties piesārņojums:

      • Ja cilvēks ieelpo gaisu no gaisa kondicioniera, kas nav attīrīts (t. i., centralizēta sistēma ar cauruļvadiem, kas uzkrāj mitrumu),
      • Mitra gaisa ieelpošana dušā,
      • atrodas telpā, kurā darbojas gaisa mitrinātājs vai gaisa mazgātājs, un ūdens tvertne ilgu laiku nav mainīta vai dezinficēta,
      • ieelpo aerosolus no ūdens strūklakas tuvumā utt.d.
      • Tāpēc katru dienu ir jāmaina ūdens jūsu ierīcē un tvertne rūpīgi jāizskalo zem tekoša ūdens. Turklāt tvertne jādezinficē ar dezinfekcijas šķīdumu vismaz reizi vai divas reizes nedēļā. Neaizmirstiet pēc apstrādes tvertni rūpīgi izskalot, lai, lietojot ierīci, neieelpotu dezinfekcijas šķīduma tvaikus. Vairāk par šo ierīču ekspluatācijas niansēm lasiet šeit.

      Novērtējiet šo rakstu
      ( Vēl nav vērtējumu )
      Pievienot komentārus

      ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: