2022. gada labāko galda statīvu fotoaparātiem reitings

Redaktora piezīme: *Apskats par labākajiem no tiem. Atlases kritēriji. Šis materiāls ir subjektīvs, tas nav reklāma un nav uzskatāms par ieteikumu pirkt. Pirms pirkšanas jālūdz profesionāls padoms.

Fotoattēlu un videoklipu uzņemšana tagad ir populārs vaļasprieks un hobijs daudziem cilvēkiem. Lielākie pasaules uzņēmumi profesionāļiem un amatieriem piedāvā plašu aksesuāru klāstu, starp kuriem ļoti populāri ir kameru un viedtālruņu statīvi – statīvi un monopodi.

Labāko statīvu fotoaparātiem un videokamerām apkopojums

Nominācija vieta produkta nosaukums cena
Labākie statīvi gan foto, gan video kamerām 1 SONY VCT-R640 4 499 ₽
2 ERA ECS-3570 1 990 ₽
3 HAMA Star-63 (04163) 1 396 ₽
Labākie galda statīvi – statīvi 1 Manfrotto PIXI Mini 1 990 ₽
2 SLIK Mini-Pro V
3 Velbon EX-Mini 1 650 ₽
Labākie statīvi ir monopodi 1 Rekam RM-120 990 ₽
2 SLIK Monopods 350 1 790 ₽
3 Sony VCT-AMP1 2 289 ₽
Labākie statīvi ar oriģinālu dizainu 1 Joby Gorillapod SLR-Zoom (GP3)
2 Rekam M-50 490 ₽

Gimbalu galvas

Ja mēģināsiet piestiprināt kameru pie statīva ar lielu telefoto objektīvu, ātri atklāsiet, ka tradicionālās galviņas šajā situācijā nav gluži drošas. Šajā vietā ir jāievieš kardāna galviņas. Nostiprinot objektīvu piekarināmā stāvoklī, tie nodrošina stabilitāti pat vissmagākajiem modeļiem. Mūsu izvēle – Gitzo Fluid Gimbal Head (359 £). Tas apvieno vienmērīgu kustību, kad pagriežot lēni, un kustību brīvību ātrākai regulēšanai. Benro GH2 par 259 £ ir lielisks konkurents.

Velbon Super Mag slīdnis ļauj precīzi regulēt fokusu

Labākie statīvi fotoaparātiem un videokamerām pasaulē

SONY VCT-R640

4. vērtējums.8

SONY piedāvā kvalitatīvus fototehnikas piederumus, kas nodrošina maksimālu komfortu fotografēšanas laikā. Universālais statīvs SONY VCT-R640 ir piemērots dažādiem kameru modeļiem. Tas ir izgatavots no alumīnija sakausējuma, kas nodrošina augstu izturību un mazu svaru (tikai 1,2 kg). Iebūvētais līmeņrādis ļauj nodrošināt perfektu kameras līmeņrādi, un augšpusē iebūvētā bīdāmā galviņa ļauj viegli pielāgot statīvu fotografēšanai.

Priekšrocības

 • viegla kameras noņemšana un uzstādīšana;
 • augsta stabilitāte un viegls svars.
 • Gluda galva ļauj filmēt video no dažādiem leņķiem

Trūkumi

 • nav somas pārnēsāšanai.

Maksimāla elastība

Lielākajai daļai statīvu ir centrālās kolonnas, kuras var uzstādīt tikai vertikāli. Tomēr, ja vēlaties lielāku leņķu diapazonu, ir vērts apsvērt objektīvu ar slīpēšanas statīvu. Manfrotto ir lielisks 190 Go modelis ar kolonnu, ko var horizontāli noliekt, izmantojot īpašu mehānismu. Tā maksimālais augstums ir 147 cm un salocītā augstums ir 45 cm, un alumīnija versija sver 1,66 kg par £ 139, savukārt oglekļa šķiedras modelis sver 1,35 kg un ir ar cenu 229 £. Vēl viena lieliska iespēja ir Vanguard Alta Pro+ 264, ko var noliekt un pagriezt jebkurā leņķī. Tā izmēri ir ļoti līdzīgi Manfrotto, taču tas sver vairāk – 1,9 kg alumīnija versijai (174 £) un 1,7 kg oglekļa šķiedras versijai (199 £).

Iespējams, ideāls statīvs ceļošanai: Gitzo GT1555T

Labākie statīvi

Rekam RM-120

Vērtējums 4.7

Vienkāršais, viegli lietojamais Rekam RM-120 monopods ir paredzēts selfiju un video uzņemšanai bez fokusa kratīšanas. Tas ir paredzēts fotogrāfiem amatieriem, kuri vēlas tikai asus kadrus un videoklipus bez trīcoša attēla. Šis modelis izceļas ar savu daudzpusību un ir piemērots dažādu veidu kamerām un viedtālruņiem. Četras teleskopiskās sekcijas ļauj monopodu pagarināt līdz gandrīz 171 cm. Galvenais materiāls ir viegla un izturīga ar oglekļa šķiedru stiegrota plastmasa.

Priekšrocības

 • Kompakts izmērs, pārnēsājamība un neliels svars;
 • pieņemama cena.
 • iekļauts somiņa pārnēsāšanai;
 • Pietiekams augstums fotografēšanai, sekciju nostiprināšanai;

Trūkumi

 • zemas ražošanas kvalitātes materiāli.

SLIK Monopods 350

Vērtējums 4.7

SLIK Monopod 350 ir izstrādāts ar pārdomātām detaļām, kas nodrošina ērtu fotografēšanu ar kamerām vai videokamerām. Pateicoties īpašiem stiprinājumiem, tas ir piemērots profila AV iekārtām. Monopods ir ātri uzstādāms, un īpašas sekcijas ļauj ātri pielāgot augstumu portretu uzņemšanai. Pat amatierim fotogrāfam vajadzētu būt spējīgam to apgūt.

Priekšrocības

 • ātra uzstādīšana, pateicoties ātrās atbrīvošanas stiprinājumiem
 • Augstas stiprības sekciju strēle (maksimālā kravnesība līdz 3 kg).
 • Materiāli ir patīkami pieskārienam;
 • Kompakts izmērs salocītā veidā;

Trūkumi

 • Nav konstatēti trūkumi.

Neatkarīgi no apstākļiem

Dažas situācijas un vietas nav piemērotas ērtai statīva lietošanai. Piemēram, ja fotografējat no zemes līmeņa vai vēlaties piestiprināt kameru pie sienas, ir nepieciešama soma ar grozāmo satveramo rokturi, piemēram, C14, kas ir neaizstājama.3 Standarta dubultās pupiņu somas no Wildlife Watching Supplies (£30). Ja jums ir nepieciešams piestiprināt kameru pie margām vai zariem, lieliski noderēs Gorillapod statīvs ar elastīgām kājām. tiem ir dažādi izmēri un specifikācijas, sākot no mazākā līdz lielākajam variantam ar kravnesību līdz 5 kg. Izmaksas sākas no £20.

Tiny Joby Griptight ar mikro statīvu

Labākie statīvi ar atjautīgu dizainu

Joby Gorillapod SLR-Zoom (GP3)

Vērtējums 4.9

Joby Gorillapod SLR-Zoom (GP3) lepojas ar oriģinālu dizainu. Tam ir elastīgas kājas ar 30 eņģēm ātrai un ērtai stāvokļa regulēšanai. Paredzēts galvenokārt ceļotājiem, kuriem nepieciešams stabilizēt kameru sarežģītos apstākļos. Statīvs ir izgatavots no triecienizturīgas un izturīgas plastmasas, kas nodrošina uzticamību ikdienas lietošanā. Tā līmenis ļauj ātri uzstādīt statīvu uz jebkuras virsmas.

Priekšrocības

 • kompakts izmērs, ātra uzstādīšana
 • Augsta izturība un stabilitāte pat ar smagām kamerām.
 • Komplektā iekļauta adaptera skrūve profesionālas galvas uzstādīšanai;
 • Elastīgas kājas, kas rotē 360 grādu leņķī un spēj pieķerties jebkurai ierīcei;

Trūkumi

 • Nav trūkumu.

Tālruņu turētāji

Tā kā viedtālruņi kļūst par arvien modernākiem fotografēšanas rīkiem, dažkārt ir lietderīgi tos piestiprināt pie statīva. Tā kā tālruņiem nav speciālu slotu, tiem paredzētie statīvi ir izgatavoti kā klipši. Mūsu iecienītākais ir Joby Griptight ONE, kas ir pieejams atsevišķi par £14 vai komplektā ar ērtu mikro statīvu par £32. Vēl viena iespēja ir Manfrotto Twistgrip (29 £). Smagāks modelis, kas ietver arī mikrofona vai LED gaismas stiprinājumu. Ja bieži uzņemat panorāmas fotoattēlus ar tālruni, var noderēt motorizēta grozāmā galva, piemēram, Cullmann SmartPano 360CP.

Tā salokāmais statīvs palīdz monopodu noturēt stabilā pozīcijā

Kā izvēlēties statīvu?

Profesionāli fotogrāfi un iesācēji var izvēlēties no plaša statīvu klāsta. Tiem ir savas īpatnības, un tie ir paredzēti īpašiem fotografēšanas apstākļiem. Tas bieži vien apgrūtina jums piemērotākā statīva modeļa izvēli.

Statīvi iedalās vairākās galvenajās kategorijās – stāv statīvi, galda statīvi, monopodi. Tās atšķiras pēc izmēra, svara un citiem parametriem. Svarīgākie kritēriji parasti ir šādi

 1. izgatavošanas materiāls;
 2. Kāju un atvilktņu sekciju skaits;
 3. konstrukcijas izmēri – augstums salocītā un salocītā veidā, kāju diametrs;
 4. Papildu konstrukcijas elementi (atsvaru turētāji, slēdzenes, līmeņrādis).
 5. ar dažādiem stiprinājumiem un bīdāmām galviņām, lai pielāgotu tās pozīciju;

Mūsdienu statīvi un monopodi visbiežāk ir izgatavoti no alumīnija vai oglekļa šķiedras. Pirmās tiek uzskatītas par stabilākām un smagākām, taču CFRP sver mazāk un bieži vien maksā vairāk. Ja prioritāte ir stabilitāte, jo īpaši ārpus telpām, ieteicams izmantot metāla statīvu ar āķa un cilpas atsvariem. Ja statīvu nēsāsiet līdzi daudz un plānojat fotografēt tikai īsu brīdi, izvēlieties vieglus oglekļa statīvus.

Sekciju skaits ietekmē lifta maksimālo augstumu. Statīvus un monopodus virs 170-180 cm var izmantot pat pūļa vajadzībām. Taču katra papildu sekcija samazina stabilitāti, jo īpaši, ja slodzei pievieno smagu kameru. Savukārt makro fotogrāfijai augstums nav tik svarīgs, tāpēc labāk dot priekšroku maziem galda modeļiem. Ir vērts apskatīt arī saņemto aprīkojumu, piemēram, somu, papildu stiprinājumus, atsvarus utt.

Rentabls vieglais svars

Pienācīgiem statīviem nav jāsver daudz vai jāmaksā bagātīgi. Vieglu, bet stabilu statīvu var iegādāties par mazāk nekā 100 £. Iespējams, jums nāksies upurēt maksimālo augstumu un maksimālo ietilpību, kas nozīmē, ka tie ir vislabāk piemēroti mazām DSLR vai bezspoguļa kamerām ar grozāmiem ekrāniem un noteikti nav piemēroti lieliem objektīviem. Mūsu labākā izvēle ir Benro Slim oglekļa šķiedras statīvu komplekts un N00 galva. Salocīta tā garums ir līdz 146 cm, salocīta tā garums ir 51 cm un sver tikai 1 kg. Viss par £ 89, kas ir lielisks piedāvājums. Vēl viena lieliska izvēle ir Vanguard VEO 235AB, kurā izmantota unikāla izvelkamā kolonna, kas ļauj to salocīt līdz 38 cm. 145 cm maksimālais augstums un 1,5 kg svars. To var iegādāties par aptuveni 80 £.

Sirui MyTrip MT-5C salocītā veidā ietaupa ļoti maz vietas, padarot to par ideālu ceļojuma biedru

Populāri statīvu ražotāji

Tirgū ir daudzi ražotāji, tostarp Manfrotto, Silk, Velbon. To produkti atšķiras pēc dizaina, uzbūves kvalitātes un papildu detaļu pieejamības.

Manfrotto

Itāļu zīmolam ir vadošā pozīcija, un mūsu tautieši augstu novērtē to izstrādājuma kvalitāti. Katrs modelis ir izstrādāts, izmantojot progresīvus sasniegumus, ko izstrādājuši kvalificēti inženieri. Visi statīvi ir izgatavoti tikai no viegliem un izturīgiem materiāliem. Kā galvenās iezīmes parasti tiek minētas zemais svars, universālums un visas konstrukcijas mehāniskā izturība. Daudzi profesionāli fotogrāfi Manfrotto statīvus dēvē par vislabāko cenas un kvalitātes attiecību.

Zīds

Japānas ražotājs Silk piedāvā produktus vidējā cenu diapazonā. Katram modelim raksturīgas Japānas uzņēmumu tradicionālās iezīmes – nemainīga kvalitāte, stilīgs dizains un izturīga konstrukcija. Lai gan dažos gadījumos cena šķiet nedaudz augsta, salīdzinot ar aprīkojumu un funkcijām. Taču par atsevišķiem modeļiem ir saņemtas daudzas pozitīvas atsauksmes.

Velbon

Ķīnas ražotājs Velbon ir orientēts uz masu tirgu un cenšas apmierināt gan amatieru, gan profesionālu fotogrāfu pieprasījumu. Budžeta klases statīvi ir pieejami no plastmasas, bet profesionālie aksesuāri – no alumīnija, oglekļa šķiedras. Visi Velbon modeļi ir funkcionāli un viegli lietojami. Vienīgais trūkums ir tas, ka tie nav tik plaši izplatīti, kā varētu būt, tāpēc tie ne vienmēr ir pieejami.

Lodveida galvas

Šis pašlaik ir vispopulārākais. Šīm galviņām ir lielisks svars un ātrums, taču tās var būt grūti precīzi novietot. Augstas klases modeļiem ir neatkarīgi bloķējama pamatne un iespēja regulēt berzi, lai pielāgotu galvas gājienu. Sirui K-X sūkņu galviņas – īpaši labas veiktspējas piemērs. Tiem ir berzes regulēšana, Arca Šveices formāta stiprinājums un vairāki burbuļlīmeņi. Cenas svārstās no £100 par mazāko K-10X līdz £160 par augstākās klases K-40X. Vanguard Alta BH klāsts ir lieliska alternatīva ar cenu diapazonu no £ 50 (BH-100) līdz £ 90 (BH-300).

Benro GD3WH piedāvā precīzu trīs asu regulēšanu.

Izpratne par veiktspēju

Trīskāju salīdzināšanai izmanto četras galvenās īpašības: maksimālais augstums, salocīts garums, svars un maksimālā lietderīgā slodze. Ņemiet vērā arī neizstieptās centrālās kolonnas augstumu – jo lielāks tas ir, jo stabilāks būs statīvs. Ja galvenokārt fotografējat no zemiem leņķiem, ņemiet vērā minimālo augstumu, kā arī grūtības, kas saistītas ar statīva izjaukšanu, lai to sasniegtu. Un esiet uzmanīgi ar maksimālo lietderīgo slodzi – katrs ražotājs to definē atšķirīgi, un parasti tie ir optimistiskāki.

Andy Westlake

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: