2022. gada labāko eksterjera krāsu kokam reitings

mājas koka krāsošana

ārējā koka krāsa ir svarīgs produkts fasāžu atjaunošanai un aizsardzībai. Labas kvalitātes sastāvs aizsargā pret saules un nokrišņu kaitīgo ietekmi.

Vienreiz izvēloties augstākas kvalitātes maisījumu, tas būs jāatjauno retāk, tāpēc pēc dažiem gadiem varēsiet ietaupīt uz atkārtotas uzklāšanas rēķina.

Fasādes integritāte un ilgmūžība ir atkarīga no pareizi izvēlētā mājas ārējā pārklājuma.

Koksnes sastāvs

Kāda ir labākā krāsa koka mājai?

Labai eksterjera krāsai piemīt šādas īpašības:

 • Mitrumizturīgs. Krāsa koka fasādēm veido aizsargslāni uz to virsmas un neļauj ūdenim iekļūt iekšpusē;
 • Izturība pret salu. Ir svarīgi, lai ārējo koka fasāžu krāsa izturētu zemas temperatūras un ekstremālus sala, kā arī sasalšanas un atkušņa ciklus;
 • tam ir UV filtrs, un tas nav pakļauts izbalēšanai vai krāsas maiņai;
 • Izturīgs pret nodilumu . Ārējā koka krāsa ir izturīga un spēj izturēt krītošu zaru un ķīmisko vielu iedarbību;
 • piemīt antiseptiskas īpašības: novērš mikrobu, baktēriju, mizgraužu un mizgraužu veidošanos koksnē.

Jūs varat trenēties mājās kopā ar bērnu..

Koksnes novecošanās cēloņi

Koks ir dzīvs, dabisks materiāls, kas tāpat kā cilvēks ir jāaizsargā un jākopj. Pat pēc tam, kad koksne ir nozāģēta un izmantota kā būvmateriāls, tā vēl gadiem ilgi turpina reaģēt uz apkārtējo vidi. Tas sāk izžūt, ja vide ir sausa, vai uzbriest, ja ir liels mitrums. Nevienmērīgās koksnes žūšanas dēļ baļķa vai sijas galos var rasties plaisas, kas rada labvēlīgus apstākļus destruktīvu mikroorganismu inficēšanās procesam. Vēl viens faktors, kas nelabvēlīgi ietekmē neaizsargātu koksni, ir vide. Sniegs ziemā, lietus un karstā saule vasarā – tas viss veicina pakāpenisku koksnes bojāšanos. Šo dabisko materiālu iecienījuši arī dažādi kukaiņi, kas aktīvi darbojas koka porās, kas arī izraisa pakāpeniskus bojājumus un galu galā koksnes bojāšanos. Kamēr dzīvs koks, pateicoties saknēm un vainagam, pats spēj pretoties negatīviem faktoriem, nocirstam kokam ir nepieciešama papildu aprūpe un aizsardzība no cilvēka puses. Tieši šādu aizsardzību nodrošina dabīgā eļļa. Tas impregnē koksni un neļauj tai attīstīties procesiem, kas to galu galā iznīcina.

Labāko eksterjera krāsu kokam reitings

Labākie eksterjera krāsu ražotāji ir pazīstami zīmoli.

Lai gan daži cilvēki dod priekšroku pašu pagatavot:

Ja vēlaties iegādāties gatavu izstrādājumu, šī informācija ir domāta jums:

“Belinka ražo krāsas jau vairāk nekā 30 gadus. Tā ir pasaules līdere frontes ziņā;

“Alpina ir pieredzes bagātākais krāsošanas uzņēmums šajā nozarē jau vairāk nekā 100 gadus. Uzņēmums ražo krāsas eksterjera un interjera vajadzībām. Tās produkti ir daudzpusīgi. “Alpina ražo aizsargpārklājumus ne tikai kokam, bet arī metālam un citām virsmām;

“Olsta ir uzņēmums, kas rada augstākās klases izturīgus materiālus. Tie nesatur kaitīgus piemaisījumus un ir droši;

Premium klases Dulux zīmola produkti saglabā savas aizsargājošās īpašības jebkuros laika apstākļos;

“Neomid (vairāk nekā 30 gadu pieredze) ražo krāsas bez smaržas.

Ražošanas uzņēmumi

Būvniecības tirgū ir pieejams plašs dažādu ražotāju krāsu klāsts koka fasādēm.

Mizar Universal

Mizar Universal krāsu ražotājs Krievijā . Tajā izmantots īpašs akrila kopolimērs, kas padara to ļoti elastīgu, ūdensizturīgu un izturīgu pret saules stariem. “Mizar Universal efektīvi novērš koka materiālu deformēšanos un plaisāšanu. Pateicoties pārklājuma tvaika caurlaidībai, koksne ne tikai iztvaiko mitrumu, bet arī nodrošina nepieciešamo gaisa apmaiņu.

Uzņēmumam ir plaša pieredze krāsu un laku formulēšanā un ražošanā ar augstu noturību pret ārējām ietekmēm. Piemēram, Mizar produkti tika izmantoti Ļeņingradas un Kolas atomelektrostaciju būvniecībā. “Mizar ir regulārs krāsu un pārklājumu ražotājs valsts aizsardzības pasūtījumam. Produktam ar salīdzināmām vai labākām īpašībām ir zemākā cena starp konkurentiem.

Vairāk

Starp pieprasītākajām ir arī šādas profesijas:

 1. Ražots ASV, Sherwin-williams. Šis ražotājs izmanto jaunākās tehnoloģijas, kam līdz šim nav analogu. Šiem pārklājumiem ir raksturīga pašsūcoša iedarbība, un tie var radīt labu pārklājumu jau ar vienu kārtu.
 2. Uzņēmuma specialitāte ir iespēja izcept akrila LaTeX. Materiāliem ir mūža garantija, un tie ir ļoti izturīgi pret nodilumu. Lai pārklātu priekšējo daļu, pietiek ar vienu krāsas kārtu.
 3. Super eksterjera akrila LaTeX. Krāsai ir 25 gadu garantija, un tās īpatnība ir tā, ka ar to var krāsot koka fasādes zemā temperatūrā.
 4. Krievijā ražota Profi Tex krāsa. Viens no populārākajiem pārklājumu zīmoliem, kam raksturīga antibakteriāla iedarbība un zemas izmaksas.
 5. Tikkurila ir krāsa no Somijas, ko var izmantot fasāžu apdarei zemās temperatūrās. Augsta līmeņa aizsardzība pret dažādām nelabvēlīgām ietekmēm, ar kalpošanas laiku līdz 20 gadiem. Tas piešķir fasādei lielāku izturību un pasargā to no mehāniskiem bojājumiem.

Antiseptisks

Būvniecības laikā koksne jāapstrādā ar antiseptisku līdzekli, lai novērstu pelējumu. Pelējuma mikrosporas ir gaistošas. Tās viegli un ātri izplatās koka mājā, veidojot arvien vairāk bojājumu. Pelējums nokļūst cilvēku elpceļos, ietekmējot viņu veselību. Antiseptiķi ir paredzēti, lai novērstu pelējuma un sēnīšu, koksnes kaitēkļu un koksnes. Antiseptiķi ir iedalīti ūdens bāzes, eļļas bāzes un organiski šķīstošos. Tie ir piemēroti ārējiem un iekšējiem darbiem, profilaksei un atjaunošanai. Apsveriet labāko no antiseptiskajiem.

“Senege trans

Populārākais antiseptiskais līdzeklis ir: “Senege”. Tas ir koksnes konservants, kas aizsargā pret koksni pārnēsājošiem kukaiņiem, pelējumu, sēnītēm un puvi. Šis produkts netiek izskalots. Tāpēc to var izmantot vietās ar augstu mitruma līmeni: pirtīs, saunās, pagrabos. Antiseptiķa kvalitāte ir garantēta 30 gadus.

“Neomid 460

Antiseptiķis aizsargā virsmas pret pelējumu un pelējumu. To plaši izmanto, lai apstrādātu dēļus, baļķus un kokmateriālus, kas ir saskarē ar ūdeni un augsni pagrabos, pirtīs un vannas istabās. Lieliska saķere ar jebkuru virsmu. Videi draudzīgs produkts, kas neizdala toksiskas vielas.
“Aquatex

Materiāls tiek izmantots kā gruntskrāsa uz koka virsmām pirms apdares kārtas uzklāšanas. Palielina virsmas saķeri. Bioprotektors pret patogēniem mikroorganismiem un kukaiņu kaitēkļiem. Tas novērš trauslumu un izbalēšanu ultravioletās gaismas ietekmē, aizsargā pret lietus iedarbību.

Koksnes apdare

Koksnei ir izstrādāti īpaši materiāli, ņemot vērā tās lielo caurlaidību un spēju uzsūkt un izdalīt mitrumu.

Impregnācijas

Šiem pārklājumiem ir kompleksa iedarbība, un tie ir gan antiseptiski, gan hidrofobiski, gan kā barjera ultravioletajiem stariem. Izmanto arī kā pilnvērtīgu koksnes krāsu eksterjeram vai interjeram, jo tā izceļ koka dabisko skaistumu. Bezkrāsaini impregnējumi ar glazūras efektu atklāj oriģinālo tekstūru un nokrāsu, padarot to spilgtāku un izteiksmīgāku. Savukārt ar krāsotajām var imitēt dārgākus koka veidus, piemēram, tonējot priedi zeltainā ozola vai tīkkoka tonī.

Impregnēšana ir viegli uzklājama, dziļi iesūcas un ātri žūst, tāpēc apstrāde aizņem minimālu laiku, pat ar diviem pārklājumiem. Impregnēšanas pārklājuma spēja ir mazāka nekā krāsām, un tās nav paredzētas, lai noslēptos substrāta defektus, lai arī nelielus. Tos parasti izmanto svaigai koksnei, ja vēlaties ātri un ar minimāliem ieguldījumiem aizsargāt virsmu. Impregnācijas ir lētākas nekā citas krāsas jebkura ražotāja produktu klāstā, un tām raksturīgs ekonomisks patēriņš. Taču, tāpat kā jebkurš cits stiklojums, tās ir biežāk jāatjauno, vidēji ik pēc 3-5 gadiem atkarībā no kvalitātes.

Piesūcinātas koksnes attēls

Brūnā koka impregnēšana, divās kārtās

krāsas

Faktiski koksnes krāsa no impregnējumiem atšķiras ar savu slēpšanas spēju – pēc krāsošanas paliek tikai virsmas topogrāfija. No vienas puses, tie nodrošina izteiksmīgu koka faktūru, izmantojot biezu krāsas kārtu, un, no otras puses, tie paslēpj nelielus defektus, kas bieži vien ir ļoti svarīgi. Iekštelpu un ārējās koksnes krāsas ir neaizstājamas, ja nepieciešams netriviāls krāsojums. Ja impregnējumi ir tonēti galvenokārt “koksnes” krāsās ar dažādu intensitāti, krāsu var pasūtīt jebkurā no katalogā norādītajām krāsām. Sākot ar cēlo Kelo priedes pelēko, beidzot ar tumši sarkanām variācijām, skandināvu iedvesmu, tintes melno, ko arvien vairāk iecienījuši nekustamā īpašuma attīstītāji, un desmitiem tūkstošu citu toņu. Un baltā pārklājuma krāsa kokam – klasika, bez kuras praktiski neviens interjers nevar iztikt.

Krāsas īpašības un izturība ir atkarīga no tās veida. Alkīda un akrila savienojumus galvenokārt izmanto koksnei.

Alkīda krāsas – alkīda sveķi kā galvenā saistviela šajos produktos kopā ar pildvielām un šķīdinātājiem. Alkīda krāsu šķīdinātājs galvenokārt ir baltais spirts vai tamlīdzīgas organiskas vielas, tāpēc tām ir raksturīga smarža un tās uzskata par vidēji toksiskām. Alkīda impregnēšana ir viegli uzklājama un ātri žūst, veidojot gludu, biezu pārklājumu, kas ir izturīgs pret mitrumu, UV gaismu un nodilumu, bet ar minimālu caurlaidību. Statiskai pamatnei tas ir nenozīmīgs trūkums, bet kokam tas ir kritisks trūkums. Alkīda hermetizācijas plēve uz elpojošas koka virsmas jau pēc diviem vai trim gadiem sāk plaisāt, tāpēc to nepieciešams pārkrāsot. Tā kā alkīda krāsa ļoti labi saķeras ar pamatni, var būt nepieciešams daudz pūļu, lai nokasītu veco kārtu pirms jaunas krāsas uzsmidzināšanas. Taču alkīda krāsas kokam ir ļoti populāras, jo tās ir pieejamas un labi noslēpj.

Akrils ir ūdenī šķīstošas dispersijas vai emulsijas, kuru pamatā ir akrila sveķi, pildvielas un piedevas (vasks, marmora šķembas utt.).). Tie nesatur organiskos šķīdinātājus, tāpēc to lietošanas laikā gaisā nenonāk ķīmiskas vielas; tie ir klasificēti kā videi draudzīgi. Akrila krāsām kokam ir nedaudz mazāka pārklājamā spēja nekā alkīda krāsām. Bet tas iekļūst dziļākos slāņos, veidojot ne tikai cietu un izturīgu pārklājumu, bet arī elastīgu, tvaiku caurlaidīgu pārklājumu.

Akrila krāsas pašlaik tiek uzskatītas par vislabākajām koka fasādēm un citām virsmām dekora un izturības ziņā. Ar akrila krāsu nokrāsota māja vidēji kalpos 10-12 gadus bez nepieciešamības to atjaunot. Vienīgais šāda veida trūkums ir lielākas izmaksas, taču ir vērts ņemt vērā, ka uz akrila bāzes izgatavota koka krāsa kalpos vairāk nekā divas reizes ilgāk nekā impregnēšanas vai alkīda krāsa.

Akrila pamatkrāsa kokam

Eļļas

Tīrā veidā dabīgās eļļas kokam praktiski neizmanto fasāžu apstrādei, lai gan to aizsargājošās un dekoratīvās īpašības nav sliktākas par jebkuru impregnējumu vai krāsu un pat pārspēj tās. Eļļas ir videi draudzīgas un aizsargā koksni no bioloģiskiem bojājumiem, mitruma un UV starojuma, kā arī no kaitēkļiem. Dziļi iekļūstot koksnē, tie padara to elastīgāku, regulē mitruma līmeni, aizsargā to pret izžūšanu un pagarina kalpošanas laiku. Eļļas raksturīgā īpašība ir tā, ka tā uzlabo koksnes izskatu.

plaši izmanto linsēklu un tungas eļļu.

 • Tungas eļļa veido izturīgu, nodilumizturīgu pārklājumu, kas ir noturīgs pret augstām temperatūrām. Papildus sienu, grīdu, mēbeļu, trauku un tamlīdzīgu priekšmetu apstrādei, tungas eļļa ir ieteicama arī antīku un mākslas priekšmetu apstrādei, lai tos ilgstoši saglabātu.
 • Linsēklu eļļai piemīt spēja pilnībā iesūkties koksnē, iekļūstot dziļākajos slāņos. Linsēklu eļļa ir ļoti populāra, jo tās cena ir zema un viegli pieejama. Linsēklu eļļa ir ideāli piemērota sienu, griestu, grīdu un mēbeļu apstrādei.

Iekštelpu apdarei eļļas var izmantot tīras vai ar vaska vai terpentīna piedevu. Vasks pastiprina ūdens atgrūdošo efektu, savukārt terpentīnam ir antiseptiska iedarbība.

Tāpat kā akrila krāsām, uz virsmas izveidotais pārklājums atgrūž ūdeni un netīrumus, ļaujot tvaikam izplūst cauri. Taču, lai saglabātu sākotnējo izskatu, ar eļļu apstrādātas virsmas regulāri (ik pēc 3-4 mēnešiem) jāgludina. Tas zināmā mērā ierobežo dabīgo eļļu izmantošanas jomu, kā arī to augstās izmaksas. Labāk ir krāsot koka māju ar impregnējumu vai krāsu, un mēbeles, iekšējās sienas, kāpnes, terases dēlis, grīdas segums no masīvkoka, parketa vai inženiertehniskā dēļa izskatās šiks zem eļļas.

Tungas eļļa kokam (krāsota)

Lakas

Tāpat kā eļļas, arī lakas nav paredzētas koka mājas fasādes krāsošanai, bet tās veiksmīgi izmanto iekštelpās. Lakas piešķir koksnei cietu pārklājumu, kas aizsargā to no puves, nodiluma un arī izceļ koka skaisto struktūru. Atšķirībā no iepriekšējās paaudzes lakām modernās lakas, kuru pamatā ir akrila sveķi, poliuretāns un silikons, veido stabilu, bet elastīgu un tvaika caurlaidīgu pārklājumu uz koka virsmas.

Lakas ir pieejamas uz dažādām bāzēm, un to veidi ir šādi.

 • Akrila.
 • Poliuretāns.
 • Alkohola laka (laka).
 • Eļļa.
 • Sveķi.
 • Alkīds.
 • Nitrolac.
 • Akrila-uretāna.

Koka krāsošana vai lakošana galvenokārt ir atkarīga no pamatnes kvalitātes. Caurspīdīga laka var piešķirt tai skaistu tekstūru un aizsargāt to, savukārt tonēta laka to aizsargā un paslēpj kā krāsa un vajadzības gadījumā var pat radīt kontrastus.

AquaLacquer koksnei, balts (tonēts)

Akrila ārējā koka krāsa

populārākās ir akrila krāsas. To izmaksas ir zemas.

Ātri žūstošā krāsa ir ļoti izturīga pret mitrumu, tai piemīt laba saķere. Krāsu klāsts ir plašs, ir svarīgi izmantot toņus. akrils ir uz ūdens bāzes, saistviela ir akrilāts. Noskaidrosim, kuras akrila krāsas ir vispopulārākās.

“Belinka

Slovēņu ražotāja krāsu sastāvs ir slavens ar:

 • Uz akrila bāzes izgatavotie lakas izstrādājumi ir uzticami un droši;
 • izmanto ārējiem kokapstrādes darbiem: fasāžu un logu rāmju krāsošanai;
 • Krāsotajai fasādei ir gluda, spīdīga virsma;
 • Kad krāsa ir izžuvusi, uz virsmas izveidojas aizsargplēve. Aizsargplēve pasargā koksni no kukaiņu kaitēkļiem, sēnītēm, pelējuma un puves;
 • Koka māju krāsa uzlabo koka dabisko izskatu;
 • plašais toņu klāsts ļauj izcelt koka dabisko krāsu un piešķirt fasādei greznu izskatu;
 • Mājas apdari neietekmē UV starojums. Krāsa saglabājas tāda pati kā krāsojuma laikā vēl vairākus gadus pēc tam;
 • ilgs mūžs – svarīga cieņa akrila krāsas “Belinka”;
 • produktu neietekmē zema un augsta temperatūra, lietus.

Virskārtas pārklājums

Belinka trūkums ir liels produkta patēriņš.

Iemesls ir tas, ka koksne viegli uzsūc līdzekli, kad tā tiek krāsota pirmo reizi. Labas apdares iegūšanai uz koka fasādes uzklāj 3 kārtas. Žāvēšanas laiks: 6-10 stundas. Visa fasāde jāapstrādā tā, lai nodrošinātu vienmērīgu krāsu viendabīgumu, bez redzamām šuvēm.

“Alpina

izstrādājums ir ražots Vācijā, un tā augsto kvalitāti apliecina testa sertifikāts. Tas ir paredzēts fasādēm un terasēm.

 • Krāsas sastāvs ir nodilumizturīgs;
 • tas novērš mitruma iekļūšanu koksnē;
 • kompozīcijas elastība ir noturīga pret vibrācijām un novērš plaisu veidošanos koksnē saraušanās laikā
 • Pateicoties augstajai tvaika caurlaidībai, nevar veidoties kondensāts, sēnītes vai pelējums;
 • Tos raksturo neliels produkta patēriņš virsmas krāsošanas laikā;
 • Lietojot to, fasādes virsmu var iekrāsot jebkurā jūsu izvēlētā krāsā.

Svarīgs krāsas materiāla trūkums ir augstā cena un iespēja, ka pēc lietus var veidoties svītras.

“Olsta

Akrila izstrādājumam ir gluda virsma bez svītrām. Somijā ražotas eksterjera krāsas kokam. Laku ielej Latvijas rūpnīcā Tverā. Somijas iekārtas un tehnoloģijas palīdz Latvijas rūpniecībai ražot augstas kvalitātes produktus par zemu cenu.

 • tas nav toksisks, nesatur kaitīgas vielas un krītu
 • tas ir antialerģisks un neizraisa alerģiskas reakcijas;
 • tas ir izturīgs pret fizisku slodzi;
 • netiek izskalots;
 • Kompozīcijas patēriņš ir ekonomisks;
 • Tā satur antiseptiskas piedevas, kas novērš puves, pelējuma un sēnīšu veidošanos;
 • paredzēts koka fasādēm, apstrādātām un neapstrādātām dēļu virsmām;

Jūs varat būt ieinteresēti: Var izmantot, lai lēti un skaisti izrotātu koka mājas griestus jūsu mājas iekšpusē

“Liberon”

Ražots Francijā. izcelsme meklējama 19. gadsimtā. Krāsošana ar augstākās kvalitātes produktu piešķir kokam jaunu dzīvi. Rāmja, fasādes izskats pēc Liberon pārklājuma ir grezns. Katru gadu uzņēmums izstrādā jaunu produktu klāstu. Krāsa veido ilgnoturīgu aizsargkārtu.

Liberon

Koka impregnēšanas galvenās funkcijas

Katram koksnes impregnēšanas produktam ir pareizi jāveic sava funkcija; – Katram koksnes impregnēšanas produktam ir pareizi jāveic sava funkcija. Tie ir

 • novērš un aizsargā pret bioloģiskiem bojājumiem un puvi;
 • palielina izturību pret mitrumu;
 • pasargā koksni no kukaiņiem;
 • Piešķiriet krāsai vēlamo toni.

Ugunsdrošam impregnātam ir papildu funkcija palielināt ugunsizturību uz noteiktu laiku. Vidēji tā kalpo 6 līdz 10 gadus.

Alkīda krāsa

Alkīda krāsām ir spīdīga virsma, kas piešķir produktam pievilcīgu izskatu. Krāsa sastāv no plēves veidojošām vielām: lateksa un sveķiem. Krāsas sastāvā ir pigmenti, šķīdinātāji, pildvielas, elastomēri un piedevas, kas padara krāsu elastīgu. Alkīda krāsu īpašā iezīme ir to vienmērīga uzklāšana uz virsmas un bagātīga krāsa. Pēc krāsošanas uz virsmas veidojas plāna plēve, kas aizsargā to no ārējās iedarbības.

Krāsai ir zema salizturība un tvaika izturība. Virsma neelpo, tā nav elpojoša. Alkīda krāsām raksturīga asa smarža, kas saglabājas pat pēc krāsas izžūšanas. Pirms krāsošanas jāuzklāj gruntskrāsa.

“Tekc pro

 • izstrādājums ir piemērots visām telpām;
 • Augsta ūdensizturība;
 • izturīgs pret kaitīgiem mikroorganismiem: sēnītēm un pelējumu. Tas iekļūst dziļi koka virsmā, iedarbojas uz kukaiņiem un aizsargā pret puvi
 • Izstrādājums ir izturīgs pret ķīmiskām vielām. Uz sienām un grīdām, kas krāsotas ar šo krāsu, var izmantot visu veidu mazgāšanas līdzekļus;
 • bez smaržas;
 • plašs toņu klāsts palīdz izvēlēties sev piemērotāko krāsu. Tonēšana nav nepieciešama;
 • aizsargpārklājums ir izturīgs.

Krāsas trūkumi ir tās lielais patēriņš un ilgais žūšanas laiks. gludākas virsmas var izraisīt svītru veidošanos.

“Tikkurila impērija

 • uz ūdens bāzes uz alkīda bāzes izgatavotās emaljas satur bioprotektorus;
 • izturīgs pret ūdeni, temperatūras svārstībām, berzi, ķīmiskām vielām. Krāsas virsmu var tīrīt ar abrazīviem materiāliem un sūkļiem, nekas ar to nenotiks. Tā saglabā gludumu, izturību un citas pozitīvas īpašības;
 • krāsa neizdala piesārņojošas vielas, tāpēc tā ir piemērota bērnu centriem un medicīnas centriem. pretalerģisks;
 • Ar to ir viegli un patīkami krāsot, jo tas nesmird;
 • Ātra žāvēšana, zems patēriņš ļaus ietaupīt naudu un laiku krāsošanai.

“Vincent A-3”

 • Uz alkīda bāzes izgatavotā emalja rada izturīgu, spīdīgu virsmu;
 • Aizsargslānis pasargā koksni no agrīnas pūšanas;
 • Daļēji matētais spīdums izceļ koksnes dabisko struktūru;
 • krāso virsmas 2-3 kārtās. Nelielais savienojuma patēriņš ļauj ietaupīt ģimenes budžetu, vienlaikus atjaunojot koksnes pārklājumu;
 • produktu ir viegli uzklāt, vienmērīgi izsmidzinot uz jebkuras koka virsmas.

Trūkums ir zema izturība: tā izdeg spilgtā saules gaismā, plaisā no temperatūras izmaiņām.

Ugunsdrošas lakas īpašības

Impregnējumi ir dažāda veida. Piemēram, antipirēns apvieno šim konservantu veidam raksturīgo ugunsdrošību ar citiem konservantiem raksturīgo aizsardzību. mērķis joprojām ir izmantot to dekoratīvi.

Ugunsdrošu impregnēšanu izmanto vairākos gadījumos:

 • koka konstrukciju apstrāde no ārpuses;
 • mēbeļu un grīdas pārklājums.

Apsveriet galvenos punktus, strādājot ar ugunsizturīgu konservantu.

 1. Impregnējumu var uzklāt uz krāsotas virsmas. Bet, ja ir uzklāta krāsa uz ūdens bāzes, tad tas būtu bezjēdzīgi.
 2. Šāda veida konservantu jālieto temperatūrā no +5 un augstāk.
 3. Ja impregnēšana tiek veikta pēc impregnēšanas procesa, koksnes ugunsdrošība ievērojami uzlabojas.

Svarīgi! Visizplatītākie ir divi impregnēšanas veidi: daļēji matēts un matēts.

Eļļas bāzes krāsa

Eļļas krāsai ir augsta saķere ar virsmu. Bet tas nepatīkami smaržo un var izraisīt galvassāpes, kad krāso. Smarža saglabājas ilgu laiku. Žūšanas laiks ir raksturīgs pārklājumiem uz eļļas bāzes. Labāk ir krāsot sausā laikā. Ultravioletās gaismas ietekmē tas ātri izdeg, maina krāsu. Vislabāk ir izmantot gaišas krāsas impregnēšanas līdzekļus uz eļļas bāzes. Mazāk ticams, ka uz tā būs degšanas pazīmes. Tā kalpošanas ilgums ir īss – mazāk nekā 7 gadi.

“Lacra MA-15.”

Krāsa ir piemērota lietošanai ārā un iekštelpās, koka un metāla virsmām. Lai iegūtu spīdīgu un pievilcīgu virsmu, ir svarīgi to sagatavot krāsošanai: noņemt veco pārklājumu, novērst nelīdzenumus, gruntēt. Sastāvs ir izturīgs, tas veido aizsargslāni pret ārējām ietekmēm. Ilgstoši žūst.

“Tikkurila teho”

Krāsviela, kas atbilst starptautiskajiem kvalitātes standartiem.

 • Svarīgs krāsas sastāva rādītājs ir tās slēpšanās spēja;
 • Tā ir paredzēta dēļu virsmu, žogu vai fasāžu apstrādei;
 • augsta elastība, izturība veicina krāsas ilgmūžību un ilgu kalpošanas laiku – 7 gadi;
 • krāsu palete ir daudzveidīga. Tas aptver 120 spektra krāsas un toņus;
 • žāvēšana aizņem 2-4 stundas. Tas neatstāj svītras, kad krāsojat.

“Teknos wintol

 • augstas kvalitātes krāsa. Neraugoties uz augsto cenu, tas ir populārs klientu vidū;
 • saules gaismas ietekmē nemainīs krāsu;
 • Krāsa piestiprinās pie fasādes virsmas vienmērīgā plēvē, vienmērīgi klājoties. Būvniecības profesionāļi izmanto augstākās kvalitātes krāsvielu;
 • Izstrādājums nemaina savas īpašības, ja tas tiek pakļauts lietus vai ekstremālu temperatūru iedarbībai.
 • 30 gadu garantija un pozitīvas atsauksmes. Ražotājs – Somija.

Kā izvēlēties koksnes impregnēšanas līdzekli

Kritērijs Apraksts
Kritērijs Apraksts
Bāze Eksperti uzskata, ka ūdens bāzes krāsas pašlaik ir visuniversālākā pamatkrāsa. Pankūku mīkla aizsargā koksni no mitruma un uguns, UV stariem un biokontaminācijas. Akrila krāsas ir lētākas par ūdens bāzes krāsām un nodrošina labu aizsardzību pret daudziem nelabvēlīgiem efektiem, īpaši pret ūdeni, un tiek uzskatītas par videi draudzīgām, taču tās nevar izmantot mīnus temperatūrā. Organiskie konservanti labi aizsargā, bet, uzklājot tos uz koksnes, tie var būt bīstami cilvēkiem.
Lietošanas mērķis Impregnēšanas līdzeklis jāizmanto vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas var novērst mikroorganismu parādīšanos. Otrkārt, lai izārstētu materiālu, kas ar tām ir “inficēts”. Tas ir īpaši svarīgi pirts un saunas būvniecībā. Ugunsdrošības impregnēšana var novērst koksnes ugunsgrēku, kas ir svarīgi katlumājas būvniecībā. Labākai aizsardzībai pret salu un mitrumu tiek izmantoti arī pret laikapstākļiem izturīgi koksnes aizsardzības līdzekļi. Tas jo īpaši attiecas uz jebkuras koka konstrukcijas ārpusi. Īpaša uzmanība jāpievērš saules stariem. Tās var izraisīt koksnes izdegšanu – tad aizsardzība kļūst ievērojami sliktāka. Lai to novērstu, tiek izmantoti impregnēšanas līdzekļi ar UV filtru. Pēc uzklāšanas un sacietēšanas tie spēj aizsargāt pret UV stariem. Un, ja jūs vienkārši vēlaties izcelt koksnes dabisko skaistumu, to var izdarīt vienkārša dekoratīvā impregnēšana, kas uzlabo koksnes izskatu, bet ne tās aizsargājošās īpašības.
Videi draudzīgums Izvēloties interjera konservantu, potenciālajam pircējam ir jāsaprot ekoloģiskās saderības nozīme. Šis kritērijs ir īpaši svarīgs guļamistabām un bērnu istabām. Labākais risinājums šādā gadījumā ir izmantot impregnēšanas līdzekli uz ūdens bāzes, jo tas nav kaitīgs veselībai.
Patēriņš Izvēloties impregnēšanas līdzekli, daudziem cilvēkiem ir svarīga ne tikai saderība ar vidi, paredzētais lietojums un bāze, bet arī tas, cik daudz produkta ir nepieciešams materiāla pārklājumam. Parasti jums nekas nav jāaprēķina – visu nepieciešamo informāciju ražotājs jau ir norādījis uz iepakojuma (lai gan aprēķins ir balstīts uz ideāliem apstākļiem, kas realitātē nepastāv). Labāk ir atcerēties sekojošo: ja aizsardzībai pietiek ar ne vairāk kā diviem pārklājumiem, apdares izmaksas ir zemākas nekā daudzu pārklājumu gadījumā.

Kāda veida krāsa ir piemērotāka kokam?

“Kādu krāsu izvēlēties kokam?”ir jautājums, ko uzdod daudzi mājas īpašnieki. Izvēle ir atkarīga no daudziem faktoriem: mikroklimata, koksnes struktūras, telpas mērķa. Jums jāpievērš uzmanība ekspluatācijas reģionam (silts vai auksts), kas negatīvi ietekmē mājas fasādi.

Izvēloties nepievērsiet uzmanību smaržai, ilgam žāvēšanas laikam, draudzīgumam videi. Kaitīgais slānis ātri izkliedēsies, ja tiks pakļauts ārējiem apstākļiem. Ir svarīgi ņemt vērā ražojuma izturību, nodilumizturību un izturību pret novecošanu.

Ir svarīgi izvēlēties pareizo materiālu katrā konkrētā gadījumā atsevišķi.

Akrila krāsas ir labākais krāsu veids.

Tie ir izturīgi, ātri žūst, tiem ir laba saķere un pievilcīgs izskats.

Ko krāsot virs vecās krāsas

Bieži tiek jautāts, vai veco pārklājumu var pārklāt ar krāsu. Profesionāļi neiesaka uzklāt krāsvielu uz vecā pārklājuma, jo, ja tā nokļūs, tiks ietekmēts arī jaunais pārklājums. Ja virsējais pārklājums ir gaišs, uz tā var būt redzami tumši plankumi no vecās krāsas, kas iepriekš bija uzklāta uz fasādes virsmas. Turklāt ne visas krāsas saķere ir saderīga ar. Savienojums nav viegli pielīmējams, saķere ar veco krāsu ir slikta.

Dažos gadījumos māju ir vieglāk pārkrāsot nekā pārkrāsot. Apdares apšuvums ir visizplatītākā budžeta iespēja.

Krāsa virs iepriekšējā slāņa ir atļauta, ja tā ir perfekta, neatpaliek no virsmas. Uz vecā pārklājuma uzklāj līdzīgu krāsu. Eļļas bāzes vai alkīda emalja ir piemērota eļļas bāzes krāsām. Dažreiz var izmantot akrila bezkrāsas pārklājumu, nenoņemot veco pārklājumu, bet ir nepieciešams gruntēt virsmu. Lai uzklātu eļļas krāsu uz eļļas krāsas, ir jānoņem spīdums, virsma jānoslīpē un tikai tad jānokrāso.

Ūdens bāzes krāsa uz spīdīgās krāsas iedarbosies tikai tad, ja tiks uzklāts gruntskrāsas pārklājums vai vecā pārklājuma virsma tiks noslīpēta. Lai nodrošinātu augstu adhēziju starp kārtām, laka ir jāatšķaida. Gleznošana ar eļļas krāsu virs nitro emaljas nav ieteicama, jo uz jaunā pārklājuma parādīsies burbuļi un plaisas, kas izraisīs tā lobīšanos un pārklājuma estētikas zudumu.

Koka krāsošana (soli pa solim)

Krāsot koku nav grūti, taču jāievēro daži noteikumi.

 1. Krāsu drīkst uzklāt tikai uz rūpīgi nožāvētas virsmas.
 2. Labāk ir krāsot no stūra – ja tā ir siena, grīda vai griesti.
 3. Krāsu uzklāj ar vertikāliem triepieniem, pēc tam virsmu rūpīgi noslauka ar horizontāliem triepieniem.
 4. Pirmā pārklājuma uzklāšanas laikā produktu var nedaudz atšķaidīt, lai to būtu vieglāk uzklāt. Lai izveidotu cietu pamatni, virsmu pārklāj ar otru kārtu. Pēc otrās krāsošanas bojājumu vietas tiek slīpētas un krāsotas trešo reizi.
 5. Lielākus krāsas daudzumus uzklāj ar smidzināšanas pistoli. Šis profesionālais aprīkojums nodrošina augstu krāsas izsmidzināšanas kvalitāti. Tomēr, ja krāsojamā platība pārsniedz 50 m2, var rasties pārklāšanās. Pat ja tas ir amatnieks, kas izmanto šo rīku krāsošanai.

Ir ļoti svarīgi, lai attālums starp virsmu un izsmidzināšanas iekārtu būtu vienmērīgs un lai izsmidzinātāja ātrums būtu vienmērīgs.

Krāsojot atcerieties:

 • Apdares laikā temperatūrai jābūt augstākai par +5°C.
 • Birstes vai sukas pirms lietošanas jānoskalo ar mazgāšanas līdzekli un ūdeni.
 • Nekrāsojiet tiešos saules staros vai stiprā vējā.
 • Drošības apsvērumu dēļ tiek izmantoti individuālie aizsardzības līdzekļi.

Koksnes aizsardzības līdzekļu plašais pielietojuma spektrs un daudzpusība ļauj sasniegt labus rezultātus tikai tad, ja tiek stingri ievērotas lietošanas procedūras.

Noderīgi padomi

 1. Ja fasādei ir metāla detaļas, tās jāpārklāj ar eļļas vai alkīda bāzes gruntskrāsu.
 2. Pirms krāsošanas koksne jāaizsargā ar vairākiem impregnēšanas līdzekļiem, no kuriem pēdējais ir ūdeni atgrūdošs līdzeklis.
 3. Pēc impregnēšanas izžūšanas koksni slīpē, lai izlīdzinātu raupjo virsmu.
 1. Lai noņemtu veco krāsas pārklājumu no koka virsmas, izmantojiet metāla suku, smilšpapīru, lāpstiņas vai iepriekš minētajā videoklipā redzamo rīku.

Izvēloties pareizo ārējā koka krāsu, tiek radīti atbilstoši apstākļi jūsu fasādes ilgmūžībai. Tās patīkamais izskats un ilgais kalpošanas laiks priecēs jūs daudzus gadus.

Krāsošanas process

Pēc tam, kad esat izvēlējies krāsas veidu un noteicis apdares datumu, jums ir jāsagatavojas faktiskajam krāsošanas procesam. Tā sastāv no sienu virsmas attīrīšanas no vecās krāsas pārklājuma, ja tāds ir. Šim nolūkam izmantojiet speciālu javu vai fēnu.

Ja tie nav pieejami, procesu var veikt parastajā veidā, izmantojot špakteļlāpstiņu vai plašu kaltu. Jaunbūvēm nepieciešama apstrāde ar pret mitruma šķīdumu.

Vecās ēkas virsmas sagatavošana prasīs izmantot pildvielu, ko var izmantot, lai aizpildītu plaisas un šķembas. Pēc tam, kad materiāls ir pilnībā izžuvis, noslīpējiet pārklātās vietas ar slīpēšanas pārklājumu.

Gruntēšana

Process sākas ar sienas mazgāšanu ar ziepju šķīdumu. Pēc mazgāšanas pagaidiet, līdz koka fasāde ir pilnīgi sausa, un pēc tam gruntējiet to ar gruntskrāsu. Šim procesam tiek izmantota gruntskrāsa, kas satur antiseptiskas vielas.

Tas novērš ūdens iekļūšanu koksnē, kas varētu izraisīt pelējuma veidošanos. Pēc gruntskrāsas uzklāšanas ir jānogaida, līdz tā pilnībā nožūst, un tad jāturpina fasādes darbi.

SVARĪGI!

Koka fasādi ieteicams gruntēt ar otu.

Pamata darbi, lai nokrāsotu koka māju

Faktisko krāsošanas procesu sāciet tikai dažas dienas pēc sienas virsmas gruntēšanas.

 • Izpako krāsu iepriekš un atšķaidiet to līdz vajadzīgajai konsistencei. Atkarībā no materiāla veida izmanto piemērotu šķīdinātāju;
 • Tad uzklājiet pirmo kārtu, šim nolūkam izmantojiet otu;
 • Nokrāsojiet fasādi ar rullīti vai krāsas smidzinātāju. To var izdarīt vienā, divās vai trīs kārtās. Viena pārklājuma žūšanas laiks ir vismaz 4 stundas.

PIEVĒRSIET UZMANĪBU!

Visas fasādes ieteicams krāsot temperatūrā no – 5 līdz 40 grādiem pēc Celsija.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: