11 labākās bērnu pudeles jūsu jaundzimušajam 2022. gadā

*Rezultāts par labāko pēc redakcijas domām. Par atlases kritērijiem. Šis materiāls ir subjektīvs, tas nav reklāma un nav pirkšanas ceļvedis. Pirms pirkuma veikšanas konsultējieties ar ekspertu.

Uzreiz pēc piedzimšanas jūsu mazulim ir nepieciešami dažādi dzeramrīki un pudeles pareizai un veselīgai barošanai. Šie priekšmeti ir izvēlēti atbildīgi. Jaunās māmiņas var meklēt dažādu ražotāju produktus. Zīdaiņu barošanas pudelītes nodrošina ērtu barošanu jau no pirmajiem dzīves mēnešiem.

Kā izvēlēties pudeli jaundzimušajam

Neraugoties uz zīdaiņu pudelīšu šķietamo vienkāršību, šeit svarīga ir katra detaļa. Iepērkoties pudelēs, jaunajiem vecākiem jāpievērš uzmanība šādiem parametriem:

Materiāls

Lielākā daļa ražotāju izgatavo plastmasas pudeles, kas nebaidās no nomešanas, lai gan tās ātri saskrāpējas un ir grūti kopjamas.

Stikls ir higiēniskāks un labi panes sterilizāciju, taču vienmēr pastāv risks, ka šādi trauki var saplīst.

Sprauslas var būt no lateksa vai silikona. Pirmie ir mīkstāki, otrie – stingrāki, taču tie arī kalpo ilgāk.

Ražotāji ir izstrādājuši dažādas formas:

 • Klasiskā apaļā pudele;
 • slīpi;
 • Anatomisks – veidots kā mātes krūts.

Forma

Plašākās un īsākās pudeles tiek uzskatītas par ērtākajām – tās ir vieglāk tīrīt. Daudzi dod priekšroku arī izliektajai trauku formai, neskatoties uz to, ka tos ir grūtāk tīrīt, jo, lai pabarotu bērnu, tie nav jāapgriež otrādi.

Tilpums

Pirmajos dzīves mēnešos mazulim ir nepieciešamas nelielas 100-150 ml pudelītes – vairāk viņš neizdzers, turklāt mazākas pudeles ir vieglāk nēsāt līdzi. Zīdaiņiem vecumā no 4 līdz 5 mēnešiem nepieciešama lielāka pudele, kuras tilpums ir 250-350 ml.

Ieteikumi: 10 labākie pudeļu sildītāji

12 labākie dzeramrīki zīdaiņiem

14 labākie krūts sūkņi

Uz ko jāpievērš uzmanība, iegādājoties bērnu pudelīti

Svarīgākie kritēriji jūsu izvēlei ir mazuļa pudeles materiāli, izmērs un forma. Tas, kas der vienam bērnam, nederēs citam.

Pudeles materiāls

Pudeles ir izgatavotas no stikla un plastmasas. Materiāls ir karstumizturīgs, nereaģē ar pārtiku, neizdala toksiskas vielas un tam ir ilgs kalpošanas laiks. Marķējums un mērījumu skala uz stikla traukiem laika gaitā nenoberzīsies. Taču stikls ir nedalāms. Šī iemesla dēļ nav ieteicams atstāt bērnu vienu pašu, barojot no pudeles. Viņš var to nomest un savainoties, jo īpaši tāpēc, ka stikla traukus zīdaiņiem ir grūtāk turēt rokās nekā plastmasas traukus.

Otra iespēja ir polipropilēns. Tas ir viegls, nesalaužams un drošs. Lai gan lēti modeļi var saturēt kaitīgus piemaisījumus. Citi trūkumi – plastmasa ātri zaudē savu pārdošanas kvalitāti. Tas skrāpē, veido traipus, ja ēdiens satur agresīvas krāsvielas, saglabā ēdiena smaržu. Ne visas plastmasas toveri var izturēt karstumu, nemaz nerunājot par vārīšanu.

Pudeles izmērs un forma

Pudeles ar izliektu formu ir ergonomiskākas. Tos ir viegli turēt rokās, un tie nav jāapgriež otrādi, lai iegūtu pārējo pienu.

Jaundzimušajiem vislabāk piemērotas zemas, platas 100-150 ml pudeles. Tas ir pietiekami daudz pārtikas, lai pabarotu zīdaini pirmajos dzīves mēnešos. To ir viegli turēt rokā, viegli paņemt līdzi, kad dodaties ārā, un to ir viegli tīrīt. Īpaši, ja pudelei ir plats kakls. Vienīgais plašā kakliņa trūkums ir tas, ka vienas pudeles krūtsgala bloks var neiederēties otrā. Tas parasti nerada problēmas klasiskajiem modeļiem ar šauro kaklu.

Zīdaiņiem vecumā no 4 līdz 5 mēnešiem būs nepieciešamas lielākas pudeles – no 250 ml līdz 350 ml. Liela tilpuma krūzes var iegādāties arī no dzimšanas, lai tās izmantotu, līdz bērns pāriet uz cietu pārtiku, tādējādi ietaupot izmaksas.

Sprauslas forma un materiāls

Sprauslas ir dažāda izmēra:

 • Klasiskās noapaļotās formas;
 • ortodontiska – ar slīpētu galu, lai bērns pareizi sakostos;
 • Anatomisks – veidots kā sievietes krūts. Piemērots mazulim ar jauktu diētu. Arī tiem, kas uz laiku pārtraukuši zīdīšanu, bet plāno atgriezties pie tās vēlāk.

Materiālu dažādības ziņā ir tikai divi – silikons un latekss. Pirmais ir izturīgs, mēreni stingrs, labi saglabā formu, higiēniskāks. Ja māte plāno atgriezties pie zīdīšanas, stingrāka silikona krūtsgala izvēle ir lietderīga. Otrais ir mīksts un elastīgs, un tas ātrāk nokrīt. Lateksa zīdaiņus ir vieglāk sūkāt, tāpēc tie ir īpaši piemēroti trausliem un priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem.

Ražotāji

 1. Pigeon ir Japānas uzņēmums. ir visvairāk pārdoto bērnu preču mājās ar vairāk nekā 70 % tirgus daļu.
 2. Philips – angļu ražotājs. Uzņēmums AVENT tika dibināts 1984. gadā. Kopš tā laika tās izstrādājumi tiek uzskatīti par pasaules standartu.
 3. Chicco ir itāļu zīmols, kas dibināts 1958. gadā.
 4. Medela ir Šveices uzņēmums, kas ne tikai ražo un pārdod bērnu produktus, bet arī veic pētījumus par zīdīšanu.
 5. Dr. Brown’s ir amerikāņu ražotājs, kura visi produkti ir sertificēti kvalitātes ziņā, tostarp Starptautiskajā Pediatru asociācijā.
 6. Zviedrijas ražotājs Twistshake rada jaunas paaudzes barošanas pudeles, kurās apvienotas inovatīvas tehnoloģijas un daudzpusība.
 7. “Kroshka Ya ir Latvijas zīmols no . Pieejami, droši un krāsaini produkti mazuļiem.

Labākās pudeles mazākajiem

Ražotāji piedāvā īpašas pudelītes mazuļiem pirmajos dzīves mēnešos ar mīkstiem, anatomiski pareiziem krūtsgals. Tas ir tāpēc, lai jaundzimušais neatteiktos no dabiskās uztura pēc barošanas no pudeles.

Philips Avent Natural (SCF693/17) – pilnīga dabiskās barošanas simulācija

4.9

★★★★★

redakcionāls pārskats

92%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Avent Natural barošanas pudelītes ir piemērotas zīdaiņiem no pirmās dienas. Mātes krūts krūts krūtsgala forma un pašregulējoša šķidruma plūsma palīdz nodrošināt dabisku barošanas pieredzi. Pilnīguma sajūta rodas pakāpeniski, lai bērns nepārēstos.

Sprauslai, kas izgatavota no bieza materiāla, ir neparasti šaurs atvērums, lai jaundzimušais nepierastu pie viegla sūcēja un pēc tam neatmestu krūti. Unikālas ziedlapiņas piešķir tai maigu, bet nemīkšķīgu sajūtu.

Pats trauks ir viegli satverams mazuļa rociņām, un plašais kakliņš atvieglo pudeles tīrīšanu un sterilizēšanu.

Pieejamas divas versijas: PP un stikla, kas ļauj vecākiem izvēlēties sev piemērotāko materiālu. Avent ir papildu priekšrocība, jo tas ir saderīgs ar Philips zīmola krūts sūkni.

Priekšrocības:

 • Pateicoties pudeles formai, to ir viegli tīrīt;
 • ilgnoturīgi biezi sprauslas, kas imitē sievietes krūtis;
 • anti-kolikas “svārki”;
 • vāja šķidruma plūsma;
 • mērījumu skalas pieejamība;
 • Var lietot kopā ar ražotāja krūts sūkni un sterilizatoru.

Mīnusi:

 • augsta cena;
 • Aizsargvāciņu ir grūti noņemt, īpaši ar slapjām rokām;
 • Stikla pudeles ir diezgan smagas.

Ar Avent Natural varat zīdīt savu jaundzimušo bez turpmāka atmešanas riska. Bet, kad bērns kļūst vecāks, labāk ir aizstāt manekenu ar citu ar spēcīgāku plūsmu.

Chicco Natural Feeling – ar slīpu krūtsgalu

4.8

★★★★★

redakcionālais vērtējums

90%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Šī pudele ir marķēta ar 0+, un to var dot mazulim no pirmās dienas. Lietotāji saka, ka ražotājs lieliski atdarina sievietes krūšu formu. Slīpais krūtsgals atvieglo vecāku un mazuļa barošanu, neuzturot mazuļa galvu virs pudelītes.

Šādā stāvoklī krūtsgals visu laiku ir pilns ar pienu, un tas novērš gaisa uzkrāšanos pudelītē un izraisa kolikas.

Pudele ir ergonomiskas formas, tāpēc tā neizlīst no rokām un bērni to var patstāvīgi turēt no 3-4 mēnešu vecuma.

Plašais atvērums ir piemērots Chicco krūts sūknim un ļauj pudelīti viegli izskalot. Sprauslas ir piemērotas jūsu vecumam, tāpēc katru reizi nav jāpērk jauna pudele.

Priekšrocības:

 • mīkstiem krūtsgala galiņiem;
 • Piemērots Chicco krūts sūknim;
 • pretkolikas vārsts;
 • drošus materiālus;
 • ērta forma;
 • plats kakls.

Mīnusi:

 • nav sānu rokturu.

Chicco Natural Feeling pudelīte iepriecina vecākus ar īpaši ērtu formu, cieši piegulošo formu un īstu itāļu kvalitāti. Tas ir ideāli piemērots jauktai mazuļa barošanai.

Medela Calma – maza un gudra pudele

4.5

★★★★★

redakcionālais vērtējums

86%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Polipropilēna pudele ir aprīkota ar gudru krūtsgalu, kas palīdzēs mazulim saglabāt pareizu vakuuma sūkšanu un palīdzēs mātei papildināt dabisko barošanu ar mākslīgo maisījumu, bērnam neatsakoties no krūts.

Krūtsgals ir aprīkots ar īpašu izplūdes atveri, kas novērš burbuļu veidošanos krūtsgultā. Uzgaļa forma un garums ir detalizēti izstrādāti un anatomiski perfekti. Tas ļauj mazulim regulēt šķidrumu plūsmu un neaizdusina tos.

Mantiņa nav jāmaina ik pēc dažiem mēnešiem – tā ir piemērota zīdaiņiem visā zīdīšanas periodā.

Turklāt Medela Calma materiāli ir karstumizturīgi un mehāniski nebojājas. Šī pudele kalpos visu mūžu un joprojām izskatīsies kā jauna.

Priekšrocības:

 • Precīza zīdīšanas simulācija;
 • gudrs krūtsgals;
 • universāls izmērs;
 • Šūpuļi ir izgatavoti no medicīniski nekaitīgas, nevainojamas plastmasas un silikona;
 • Ilgs gan pudeles, gan krūtsgala kalpošanas laiks.

Mīnusi:

 • Augstas izmaksas;
 • Grūti mazgājams;
 • nav lielas ietilpības pudeļu.

Medela Calma ir ideāli piemērota aktīvām māmiņām, kuras vēlas apvienot zīdīšanu ar barošanu no pudelītes jau no pirmajām dienām. 150 ml pudele ir ideāli piemērota arī ceļošanai un pastaigām.

Dr. Brown’s Options – pretkolikas pudele ar ventilācijas sistēmu

4.5

★★★★★

redakcionālais novērtējums

84%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Dr. Brown’s Options ir īpaša ventilācijas sistēma, kas novērš burbuļu veidošanos. Tas samazina kolikas, regurgitācijas un citu gremošanas traucējumu biežumu jaundzimušajam.

Pudeli var lietot bez ventilācijas, kad tā ir vecāka – to ir viegli noņemt. 270 ml tilpums ir pietiekams pārējam zīdīšanas periodam.

Pieejamas 3 krāsas: rozā, violeta un zila. Pateicoties iegarenajai formai un šaurajam kaklam, tas labi iekļaujas gan vecāku, gan mazuļa rokās.

Komplektā ir anatomisks krūtsgalis, krūtsgalis uz turētāja un smalka birstīte ventilācijas sistēmas tīrīšanai.

Priekšrocības:

 • Palīdz atbrīvoties no kolikām un regurgitācijas;
 • liela ietilpība;
 • ērta forma;
 • vairākas krāsas, no kurām var izvēlēties;
 • pilns komplekts.

Mīnusi:

 • Slikti salasāma mērījumu skala;
 • Neērti tīrīt.

Ventilācijas sistēma Dr. Brown’s ir īsts glābiņš mātēm, kuras pēc zīdīšanas cieš no kolikām un vēdera uzpūšanās.

Tas palīdz arī zīdaiņiem, kuri nepareizi satver krūti un kopā ar pienu norij gaisu. Lietotāji saka, ka šī pudele palīdz pareizi barot bērnu ar krūti.

Munchkin Latch ir kompakta izmēra pudele pret kolikas veidošanos

4.4

★★★★★

redakcionālais novērtējums

80%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Kompaktā 120 ml pudelīte ir piemērota kā ceļojuma izmēra izvēle. Munchkin fiksatora ražošanā izmantotie materiāli ir pilnīgi droši un nav pakļauti augstām temperatūrām.

Tam ir arī pretkolikveida vārsts, kas novērš burbuļu veidošanos maisījumā un samazina gāzes veidošanos mazā vēderā.

Plašais kakls, anatomiskā krūtsgala forma un kustīgā pamatne arī nodrošina mazulim labu satvērienu. Bērns regulē mākslīgā maisījuma plūsmu, nepārbaro un nepiesūcas ar to.

Pudeli ir viegli turēt leņķī – tās konusveidīgā forma neļauj tai izsprāgt pat slapjās rokās.

Priekšrocības:

 • ērta pudeles forma;
 • pretkolikas vārsts;
 • Stingrs krūtsgals, kas imitē sievietes krūti;
 • Droši un praktiski materiāli;
 • Var vārīt un mazgāt trauku mazgājamā mašīnā.

Mīnusi:

 • Ne visos pudeļu veikalos tās ir;
 • augsta cena.

Munchkin Latch pudelīte patiks mammām, kas rūpējas par sava mazuļa vēderiņu. Efektīvais pretkolikas vārsts novērš gāzu veidošanos un citas gremošanas problēmas jūsu mazulim. Tomēr jāatceras, ka pudele nav kolikas ārstēšanas līdzeklis, bet tikai palīglīdzeklis.

Pretkolikas pudeles kopšana

Bērnu pudeļu kopšanai nepieciešama īpaša uzmanība. Pudele arī jāuzglabā sausa un tīra. Svarīgi ir arī pastāvīgi pārbaudīt, vai uz pudelēm nav plaisu un skrāpējumu. Tā kā šādos defektos uzkrājas liels skaits patogēno mikroorganismu. Pēc iegādes vecākiem jāizlasa lietošanas un montāžas instrukcija. Pirms lietošanas ir svarīgi pudeli rūpīgi iztīrīt un izvārīt.

Pēc ēdienreizes pudelīte jāiztīra ar bērnu mazgāšanas līdzekli un pudelītes birstīti vai sūkli (bieži vien tas ir pudeles komplektā). Pirms katras lietošanas reizes pudele jāsterilizē. Dažas pudeles var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Taču šos norādījumus var atrast tikai lietošanas pamācībā, kas pievienota pudelei.

Ir svarīgi nodrošināt pudeles un krūtsgala integritāti. Ja pudele ir zaudējusi savu izskatu, skala ar ml gradāciju ir nodilusi, ir plaisas, šķembas, skrāpējumi, pudele jānomaina pret jaunu.

Svarīgi ir arī sekot līdzi krūtsgals un pašam vārstam. Ja veidojas defekti, antikolikulārā sistēma var nedarboties. Higiēnas apsvērumu dēļ manekenu ieteicams regulāri mainīt (ik pēc 3 mēnešiem). Uzglabāt tīras, sausas pudeles istabas temperatūrā ar noslēgtu vāciņu.

Pretkolikas pudeles kopšana

Labākās pudeles biezu formulu barošanai

Pudeles zīdaiņiem ar stiprinājumu biezākām formulām ir nepieciešamas pēc 4-5 mēnešiem, kad ir jāievieš papildu barošana. Tos var piepildīt ar šķidru putru, sulu ar mīkstumu vai buljonu.

Chicco Well-Being pudelīte pirmajam barošanai

4.9

★★★★★

redakcionālais novērtējums

91%

Klienti iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu ▶

Populārā itāļu zīmola pudele ir izgatavota no pārtikas polipropilēna, un tās ietilpība ir 330 ml. To var lietot no 4 mēnešu vecuma. Ražotājs piedāvā 2 krāsu izvēli: zēniem un meitenēm.

Lateksa krūtsgals ir ar 3 caurumiem, kas nodrošina lielāku šķidruma plūsmu, un pretkolikveida vārsts novērš gaisa iekļūšanu mākslīgajā maisījumā.

Plašais kakliņš ļauj pudelīti viegli satvert mazuļa rociņām un viegli izskalot no iekšpuses.

Priekšrocības:

 • Novērš kolikas;
 • viegli tīrāms;
 • drošus materiālus;
 • liels tilpums;
 • stingrs aizsargvāciņš.

Mīnusi:

 • Laika gaitā mērīšanas skala nolietojas;
 • Neiederas dažos sterilizatoros.

Chicco Well-Being – ērta palīgbundelīte pirmajai barošanai. Zīdaiņi to var viegli lietot, un 3 atveres nodrošina optimālu bieza šķidruma plūsmu.

Suavinex cepumi – liela ietilpība mazuļiem ar apetīti

4.8

★★★★★

redakcionālais novērtējums

88%

Klienti iesaka šo produktu

Spānijas zīmola Suavinex pretkolikas pudele arī ir izgatavota no polipropilēna. Anatomiski veidots silikona krūtsgals nodrošina blīvu putras vai citu biezu šķidrumu plūsmu. Un tā antikolikoloģiskā sistēma novērš bērna gremošanas problēmas.

Pudelei ir ērta, iegarena forma, kas nodrošina ietilpīgu 360 ml tilpumu. To var turēt dažādos leņķos, tādējādi pielāgojot padeves ātrumu.

Plašā mutiņa atvieglo pudeles mazgāšanu ar rokām un trauku mazgājamā mašīnā. Suavinex ‘Cookie’ ir piemērots zīdaiņiem no 6 mēnešu vecuma un vecākiem.

Priekšrocības:

 • ērta forma;
 • Anatomiski veidots krūtsgals;
 • plūsmas regulēšana;
 • Efektīvs pretkolikas vārsts;
 • var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā;
 • liela ietilpība.

Mīnusi:

 • Dārgi.

Suavinex pudele ir ļoti ērta, neskatoties uz tās lielo ietilpību. Var izmantot šķidra piena vai mākslīgā piena, kā arī biezāku putru un biezu biezeņu barošanai.

Canpol Babies “Dzīvelīgie dzīvnieciņi” – pieejami mitrināšanas piederumi zīdaiņiem

4.1

★★★★★

Redaktora atsauksme

80%

Klienti iesaka šo produktu

240 ml pudele pret kolikas veidošanos ir piemērota mazuļiem jau no 3 mēnešu vecuma. Tā plašais kakls ļauj viegli iztīrīt iekšpusi. Paši trauki ir ļoti viegli, jo tie ir izgatavoti no pārtikas kvalitātes plastmasas bez kaitīgiem piemaisījumiem.

Canpol biezā anatomiski veidotā silikona krūtsgals kalpos ilgu laiku, nelaužoties un neplīstot pat tad, kad mazulim sāk izaugt zobi. Ražotājs piedāvā šo modeli dažādās krāsās un rakstos, no kuriem izvēlēties.

Priekšrocības:

 • pārsteidzošs dizains;
 • viegla kopšana;
 • pieejamu cenu;
 • plats kakls;
 • pudeles universālais izmērs;
 • Anatomiski aizsargāts krūtsgals.

Mīnusi:

 • Raksti un zvīņas ātri nomazgājas;
 • Nav antikolikas sistēmas.

Canpol Babies ir viena no budžeta ziņā draudzīgākajām pudelēm, taču kvalitātes ziņā tā ir gandrīz tikpat laba kā tās dārgie kolēģi. Tiek izmantoti tikai droši materiāli, un anatomiskais krūtsgals neietekmē sakodiena attīstību.

Pudeles forma

Papildus materiālam jāpievērš uzmanība pudeles formai. Mūsdienās ražotājs ievieš arvien jaunas formas, kas atšķiras no standarta cilindriskās formas. Īpaši veidotas izliektas vai ergonomiskas formas pudelītes, kurām pudeles vidū ir konusveida forma, lai bērnam būtu vieglāk satvert. Taču šāds izkārtojums neļauj to pilnīgi viegli kopt. Lielākajai daļai pudeļu ir plats kakls. Šis fakts ir būtisks pudeles rūpīgai apstrādei.

Visērtākās formas ir pudeles bez līkumiem un ar platiem kakliņiem.

Pudeles atšķiras pēc izmēra un tilpuma. Mūsdienu produktiem ir skala, lai jūs varētu viegli noteikt, cik daudz mākslīgā maisījuma nepieciešams jūsu mazulim. Ir svarīgi tam pievērst uzmanību, jo zīdaiņiem, kas baro bērnu ar krūti, ir jāsaņem noteikts daudzums formulas, pamatojoties uz bērna vecumu.

Mazas 80-150 ml pudelītes jaundzimušajiem un priekšlaicīgi dzimušiem bērniem. No 4 mēnešu vecuma bērniem nepieciešama 250 – 300 ml pudele.

Pudeles forma

Labākās stikla pudeles zīdaiņiem

Daudzas mātes dod priekšroku iegādāties saviem mazuļiem stikla pudeles, neskatoties uz šī materiāla trauslumu un ievērojamo svaru. Šāda veida pudeles ir viegli tīrāmas, tās nesaskrāpē un nepiesārņo ēdiens.

Pigeon Peristaltic Plus ir īsta premium klases ierīce!

5.0

★★★★★

redakcionālais novērtējums

98%

Klienti iesaka šo produktu

Pigeon stikla pudeles ir pieejamas 2 izmēros: 160 ml un 240 ml. Mīksto silikona krūšu krūšu sprauslu komplekts atbilst mātes krūts formai.

Pudeles forma ir veidota ar gofrētu virsmu, lai veicinātu dabiskas mazuļa mēles sūcējspēka kustības. Tas ļauj pudelīti lietot paralēli zīdīšanai. Savienojuma apakšdaļā ir ventilācijas atvērums.

Plašais atvērums ļauj pudeles saturu viegli izliet, rūpīgi izskalot un sterilizēt. Uz korpusa ir uzdrukāta skaidri salasāma un precīza mērījumu skala.

Priekšrocības:

 • 2 izmēri, no kuriem izvēlēties;
 • ventilācijas atveri;
 • pareizo mērogu;
 • Pudeli ir viegli tīrīt un sterilizēt;
 • sprauslas var mainīt, kad bērns kļūst vecāks.

Mīnusi:

 • Augsta cena;
 • Ātri atdziest.

Lietotāji atsauksmēs atzīmē, ka šīs pudeles formula ātri uzsilst, bet tikpat ātri atdziest – tas ir jāņem vērā, ja plānojat to ņemt līdzi pastaigās. Pigeon “Peristaltic+” var lietot no dzimšanas līdz zīdīšanas beigām.

Lubby “Zīdaiņi un mazuļi” – budžeta stikla pudele

4.8

★★★★★

redakcionālais novērtējums

88%

klienti iesaka šo produktu

Lubby stikla pudeli var lietot no dzimšanas. Tā anatomiskais silikona krūtsgals nodrošina maigu plūsmu, tāpēc jūsu bērns nepārbarosies un neaizdusīsies ar pienu vai mākslīgo maisījumu.

Trauki ir ergonomiskas formas, un tiem ir praktiska mērīšanas skala. Klasiski šaurs kakls, taču tas netraucē tīrīt iekšpusi. Stikls pats par sevi nebaidās no augstām temperatūrām: vajadzības gadījumā to var vārīt un sildīt mikroviļņu krāsnī.

Priekšrocības:

 • Piemērots zīdaiņiem no pirmajām dzīves dienām;
 • universāls izmērs;
 • skaisto, maigo krāsu dizainu;
 • anatomisks krūtsgals;
 • izliekta mērījumu skala;
 • salīdzinoši lēti.

Trūkumi:

 • Dizains ir viegli izdzēšams;
 • vāks nav cieši pieguļošs.

“Babies & Toddlers” ir lieliska izvēle vecākiem, kuri dod priekšroku bērna barošanai no klasiskās stikla pudelītes, bet nav gatavi par to tērēt 1500 Euro.

Daži lietotāji ir izteikuši komentārus par piegādātā krūtsgalda īso kalpošanas laiku, taču to vienmēr var aizstāt ar labāku, izmantojot piemērotu Lubby vai cita uzņēmuma piederumu.

Bērnu pretkolikas pudeles lietošanas noteikumi

Mātēm, kuru bērni tiek baroti jauktā veidā, ieteicams iegādāties vairākas pudeles no dažādiem ražotājiem. Jo tikai tad, kad to lietojat, jūs zināt, kurš ir piemērotāks barošanas laikā. Pēc iegādes ir svarīgi rūpīgi izlasīt izstrādājuma montāžas instrukciju.

Pretkolikas pudelei var būt dažādi darbības veidi. Tāpēc ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību ieteikumiem par pudeles montāžu. Jaunais produkts pirms lietošanas ir jāapstrādā, to vārot vai sterilizējot ar tvaiku.

Pirms dodat mazulim barošanas pudelīti, ir svarīgi pārbaudīt tajā esošā šķidruma temperatūru. Ir aizliegts sildīt mākslīgo maisījumu un mātes pienu mikroviļņu krāsnī. Jo visas bērnam nepieciešamās uzturvielas tiek iznīcinātas. Īpaši mikroviļņu krāsnī ēdiens uzsilst nevienmērīgi. Un, ja šķidrumu nemaisīsiet, varat apdedzināt savu mazuli.

Labākās pudeles ar karoti

Šādi neparasti ēdieni ir salīdzinoši jauni, bet daudzi jaunie vecāki jau ir iemīlējušies. Pudeles ar karoti krūtsgala vietā pieradina zīdaiņus pie biezākas pārtikas ar precīzu putras vai biezeņa devu. Zīdaiņa barošana ar vienu roku no šīs pudeles.

Baloži ar karoti – mazākajiem bērniem

4.8

★★★★★

redakcionālais novērtējums

90%

pircēji iesaka šo produktu

Japāņu ražotāja Pigeon pudele ir nepārspējama. Piemērots zīdaiņiem no 3 mēnešu vecuma un paredzēts pirmā papildu ēdiena ieviešanai.

Karotes galam ir rieva, lai putra un biezputra varētu izplūst nelielās porcijās. Taču formula gandrīz nekad spontāni neizplūst – lai to izdarītu, pudele ir jānospiež, un tieši tas to atšķir no daudziem līdzīgiem modeļiem.

Pigeon klienti izceļ plastmasas kvalitāti. Tā nesatur kaitīgus piemaisījumus, nav jutīga pret karstumu, to nevar saskrāpēt un tā ilgi saglabājas laba.

Krūzītes ietilpība ir neliela – 120 ml. Pat šādā mazā izmērā visu glabāšanas karotīti var paslēpt pudeles iekšpusē ar plastmasas aizbāzni no ārpuses. Komplektā ir plānā birste, ar ko notīrīt visas “detaļas”.

Priekšrocības:

 • Lieliska materiālu kvalitāte;
 • Šķidro pārtiku no pudeles izspiež, nevis izlej;
 • Karoti var apgriezt otrādi un aiztaisīt iekšpusē;
 • Iekļauta mazgāšanas birste;
 • mērīšanas skala.

Mīnusi:

 • neliels tilpums;
 • Nepieciešama rūpīga skalošana.

Pigeon pudele un karote ir īsts glābējs pirmajam barošanai. To var ērti ņemt līdzi ceļojumos un izbraukumos. Starp citu, pašu karoti var pārvietot uz citu ražotāju pudelēm ar šauru kaklu – krūtsgala vietā.

Munchkin pudeles karotīte – ideāls ceļojuma biedrs

4.7

★★★★★

redakcionālais novērtējums

87%

pircēji iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Bumbiera formas mīkstā silikona pudelīte ir piemērota pirmajai piebarošanai un ieteicama zīdaiņiem no 4 mēnešu vecuma. Ražotājs to piedāvā 3 spilgtās krāsās: rozā, zilā un zaļā.

Pati karotīte ir bez roktura un ir pudeles pagarinājums, tāpēc ir vieglāk pabarot bērnu, kad viņš ir jūsu rokās. Devu var regulēt, vienkārši nospiežot uz korpusa rievas.

Plašais kakls atvieglo tīrīšanu. Īpašs vāciņš aizsargā karotīti no putekļiem un novērš satura noplūdi transportēšanas laikā.

Priekšrocības:

 • Krāsainas krāsas;
 • To ir viegli barot ar vienu roku;
 • Var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā;
 • Ergonomiska pudeles forma;
 • aizsargvāciņš.

Mīnusi:

 • Nedrīkst vārīt vai sildīt mikroviļņu krāsnī;
 • necaurspīdīgs korpuss.

Munchkin dzeramā karote ir ideāli piemērota šķidru putru barošanai. Bet, ja vēlaties dot kartupeļu biezeni savam mazulim, labāk vispirms tos nedaudz atšķaidiet, pretējā gadījumā žāvētājs ātri aizsērēs.

Īpašas pudeles jaundzimušajiem

Dažiem zīdaiņiem nepieciešama īpaša aprūpe, un ražotāji piedāvā īpašus pudelīšu dizainus zīdaiņiem, kuriem regulāri jālieto medikamenti, kā arī zīdaiņiem ar aukslēju vai lūpu šķeltni un vāju zīšanas refleksu.

Medela SpecialNeeds – ideāls palīgs sarežģītās barošanas situācijās

4.9

★★★★★

redakcionālais novērtējums

100%

pircēju iesaka šo produktu

Skatīt pārskatu▶

Šveices zīmola Medela krūzīte ir piemērota mazuļiem pirmajās dzīves dienās. Tā ir ideāli piemērota priekšlaicīgi dzimušu un mazu bērnu, kā arī bērnu ar lūpas šķeltni barošanai.

Mīkstais krūtsgals dod pienu pat tad, ja to parasti nospiež ar lūpām vai smaganām. Vecāki joprojām var kontrolēt šķidruma plūsmu un nodrošināt, ka bērns nepiesūcas.

Tāpat kā citiem manekeniem, tam ir pretburbuļu vārsts, kas novērš gaisa burbuļu veidošanos.

Pats dzirdinātājs ir izgatavots no videi draudzīgas plastmasas un mīksta silikona. Pieejami 150 ml un 240 ml izmēri. Krūtsgalis ir piemērots visām pudelītēm ar šaurām mutēm.

Priekšrocības:

 • šķidruma plūsmas regulēšana;
 • pretkolikas vārsts;
 • Piemērots īpašu zīdaiņu barošanai no dzimšanas;
 • Universāls sprauslas izmērs;
 • drošus materiālus;
 • ērta, iegarena krūtsgala forma.

Mīnusi:

 • augsta cena;
 • sarežģīts montāžas process;
 • Grūti atrast veikalos vai aptiekās – ir jāpiesaka.

Pudele ar krūtsgaldu ir ideāli piemērota zīdaiņiem ar fiziskiem vai neiroloģiskiem defektiem, kas traucē zīšanas refleksu. Taču, lai iemācītos to pareizi samontēt un lietot, jums būs rūpīgi jāizpēta instrukcijas.

Viss, kas jums jāzina par bērna barošanu no pudeles

Jebkuras pudeles lietošana, lai cik laba tā būtu, nav lietderīga un var kaitēt jūsu mazulim, ja tā netiek pareizi lietota. Un tāpēc mēs jums pastāstīsim, kā un kādā stāvoklī barot savu jaundzimušo no pudeles, kā rūpēties par bērnu ēdieniem un cik daudz tos iegādāties.

Cik pudeles ir nepieciešamas jaundzimušajam?

Ja bērns baro bērnu ar krūti, varat iegādāties 1-2 pudeles, lai pabarotu bērnu ar ūdeni un dekantētu mātes pienu, ja māmiņai jādodas uz biznesu. Pēc sešu mēnešu vecuma zīdaiņu pudelītes ir ideāli piemērotas šķidrai putrai, jogurtam un augļu sulai. Savukārt barotājiem būs nepieciešams daudz vairāk – vismaz 4 lielas pudeles galvenajam ēdienam, lai vecākiem būtu laiks sterilizēt burkas un laikus atšķaidīt formulu, un 2 mazākas pudeles šķidrumiem.

Kā sterilizēt bērnu pudeles

Pirms lietošanas paredzētajam mērķim zīdaiņu pudelītes ir jāizmazgā un jāsterilizē. Modernākais veids ir tvaika sterilizators. Aizņem daudz laika, aptuveni 10 min. Vienkārša bērna trauku iegremdēšana verdošā ūdenī uz 2-3 minūtēm var paveikt šo triku. Tomēr ne visas pudeles iztur verdoša ūdens pārbaudi.

Cits sterilizēšanas veids ir ievietot pudeles bez sprauslām katlā ar ūdeni un nosegt ar cieši aizveramu vāku. Pēc tam ievietojiet mikroviļņu krāsnī uz 5-7 minūtēm.

Antiseptiskās tabletes ir arī lielisks veids, kā apturēt patogēnās baktērijas uz bērnu ēdieniem. Preparātu izšķīdina traukā ar aukstu ūdeni. Iegremdējiet tajā pudeles bez sprauslām, pārklājiet un atstājiet mērcēties 30 min.

Kā barot jaundzimušo no pudeles

 1. Bērna pārtika nedrīkst būt auksta vai karsta. Uzlieciet pilienu piena no pudeles uz plaukstas un novērtējiet temperatūru.
 2. Pārliecinieties, ka mazulim barošanas laikā ir labs satvēriens ar mantiņu. Tās iegarenajai daļai jābūt viņa mutē un plašākai daļai ap viņa lūpām.
 3. Barošanas pudeles vertikālais stāvoklis ir nepieņemams – bērns ar to aizrīnās. Tas jātur 45⁰ leņķī, un krūtsgals vienmēr ir labi piepildīts ar pienu.
 4. laiku pa laikam pārbaudiet manekena stāvokli. Pārliecinieties, ka tas netiek saspiests vai salipst kopā. Deformēts manekens jāaizstāj ar jaunu.

Nelielus pārtraukumus no barošanas veiciet ar 5-10 minūšu intervālu, lai ļautu mazulim atvilkt lieko gaisu. Pretējā gadījumā jūsu bērnam radīsies viltus pilnības sajūta.

Kā turēt bērnu, barojot no pudeles

Visfizioloģiskākais un ērtākais stāvoklis bērnam ir mātes rokās. Uzlieciet bērna galvu uz elkoņa locītavas, it kā viņš barotu bērnu ar krūti. Ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka bērns visu laiku skatās uz priekšu un ka viņa galva ir nedaudz pacelta attiecībā pret rumpīti.

Bērnu var novietot arī uz kreisā sāniem, nostiprinot to ar spilveniem un pudelīti, ko tur pie sāniem. Bērniņu ir ērti barot arī gultiņā, zem viņa galvas paklājot autiņbiksītes vai mīkstu spilvenu.

Zīdaiņus nedrīkst barot horizontāli, jo pastāv risks, ka mākslīgais maisījums var nokļūt vidusauss. Ja ēdot bērna galva ir noliekta atpakaļ, viņš var aizrīkoties.

Novērtējiet šo rakstu
( Vēl nav vērtējumu )
Pievienot komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: